Egy újabb nap a melóban

Jason Williams
Jason Williams
hell around us
Hozzászólások száma :
126
Fajom :
Alakváltó (fekete jaguár)
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban Tumblr_m4al8xGmRl1rwuk9oo1_500
Csatlakoztam :
2022. Dec. 08.
Play by :
Jay Ryan
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban 6c09a4ab758181455a61fbb5588cd2c6


blackout frpg

Jaguár
Jaguár


Rang
: Alakváltó
Szomb. Szept. 30, 2023 1:19 pm
to Mihalie Romanov
Az emeletről érkezem lefelé, az alsó irodai helyiségbe, majd onnan a folyosóra. Az egyik ügyem kapcsán megjött a bírói végzés, így a rendőrfönöktől azt átvéve kaptam némi utasítás, mely szerint jelöljek ki magam mellé egy járőrt és menjünk, tartóztassuk le az illetőt. Ez az előírt protokoll, magamtól is tudtam volna, így az utam az alsó szintre vezetett. A ruházatom egy sötétkék ing, fekete alapszínű, szürke csíkokkal díszített nyakkendővel, a fekete, hosszú nadrágom és az ehhez passzoló, fekete félcipő, sötétszürke zoknival. A jelvényem a nadrágöv bal oldalára van felerősítve, jól látható helyen, a szolgálati fegyver pedig most a fegyvertokban pihen, amit az ing fölé húztam. A jobb karomon a fekete bőrdzsekim pihen, a másikban egy barna színű aktát cipelek. Látom hogy itt nagyobb a forgalom, mint fent, mert ők egész műszak alatt ingajáratban vannak, hol behoznak valakit, hol az utcán vannak, terepen. Tudom jól, egyszer nekem is ez volt a beosztásom. Vannak arcok, akiket névről is ismerek, de vannak újabbak, akiket nem. Bob-ot keresem, de ő láthatóan nem tartózkodik bent, úgyhogy követem a cipőtalpak kopogásának forrását. Először megpillantom Johnson és Jules párosát, egyikük egy szakadt öltözetű nőt cipel, aki ráadásul üvöltözik vele, a másik meg egy férfit, aki mintha magán kívül lenne. ~Húha, jó volt a buli!~ Gyorsan tovább megyek, mert úgy érzem ezzel a párossal még órákig ellesznek itt bent. Valahol az irodák környékénél veszem észre Romanov kisebb termetét, aki az iktató asztalnál áll, mellette és egyben az asztal bal oldalán pedig egy ittas férfi dülöngél. Ennek a férfinek rendezetlen szakáll teríti be az arcát, meglehetősen sovány, még az arccsontja is jól kivehető, valami tengerész nótát énekel. Amikor közelebb érek, érzem az erős szájszagát, amelyben a rohadás szag keveredik a whiskey erős illatával, és az öltözéke nem csak ebben ázik, hanem a több napos utcán élés is kellően megviselte. Valamennyire beleszédülök ebbe az szagorgiába, amint megcsapja az arcom, amikor megállok mellettük.
- Romanov járőr! Őrmester!
Köszöntöm mind a két nőt. Hill az számítógép előtt ül és szorgalmasan körmöl, szerintem alig várja hogy minél előbb elvigyék a fickót innen a fogdába. Én a korábban megszólított kollégához fordulok.
- Hamarosan végezni fog az úrral? Mert akkor utána szükségem volna önre egy letartóztatáshoz.
Egész végig a "Baj van a részeg tengerésszel" című nóta a háttérzaj, amit akadozva és néha hibásan, más szavakkal énekel lelkesen a fickó. Nagyon idegesítő. Nem vagyok benne biztos, csak tipp, de talán a hideg közeledtével elkövetett valami bűntényt, hogy aztán idebent a fogdában melegedjen egy ideig és valószínűleg visszajáró vendégünk lesz a tél beálltával. Néhány csavargó, otthontalan folyton ezt csinálja, mert így vészelik át ezt az időszakot.
Vissza az elejére Go down

Mihalie Romanov
Mihalie Romanov
hell around us
Hozzászólások száma :
6
Korom :
27
Fajom :
okkult
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban Hope-mikaelson-danielle-rose-russell
Csatlakoztam :
2023. Sep. 25.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Lyn


blackout frpg

Vudu Papnő
Vudu Papnő


Rang
: Okkult
Szomb. Szept. 30, 2023 3:40 pm







Lehajtom a napellenzőt az anyósülésen és a saját másom tekint vissza a kis, téglalap alakú tükörből. Csak egy futó pillantásra méltatom a másik nőt, aztán kipattintom a kis... nevezzük izének, amit elhajtva elkerülöm, hogy kivakítson a nap. Nincs konkrét célunk, egyelőre felmérjük a terepet és rójuk az utcákat a szolgálati kocsival, míg recsegni nem kezd a rádió és a központ nem ad más utasítást.
- Kihűlt - jegyzem meg oda se nézve a vezetőülésben terpeszkedő Stilinskinek, aki a kávéspoharáért nyúl.
- Attól még kávé - lehúzza a maradékot, hallom, ahogy hangosan nyel, roppant zavaró. Ma igazából minden zavar, de megpróbálom visszafogni magam és úgy csinálni mindent, mint máskor. - Látod, amit látok?
Arrafordítom a fejem, amerre mutat és egy hangos sóhaj csúszik ki a számon. Balhés, részeg és többször volt már a fogdán, mint, amennyit nem. Ahogy jön a hűvösebb időszak, előjön, mint szúnyogok a lámpafényre.
- Bevigyük? - Felesleges a kérdés tekintve, hogy épp egy kirakatot készül betörni, ehhez feszegeti az amúgyis roncsolt állapotban lévő utcai szemetest. - Állj félre, összeszedem.
 Valamivel később ott álltam az örsön a szék mellett, amin a jó öreg Monty ücsörgött. Hill az adatait vette fel, írta a jegyzőkönyvet arcán az undor teljes skálájával. Az én orrom ennyire nem érzékeny, mégis felfordul a gyomrom, ha sokáig kell még a helyén tartanom a néha fel-felállni akaró részeg alakot.
- Fogd már be végre! - dörrenek rá Monty-ra, mert egy dalt dúdolgat, annak is körülbelül két sorát ismételgeti, s világgá készülök szaladni tőle, vagy előbb megölöm és utána megyek, még kitalálom. Megfogom a rongyos kabátot és megszorítom a vállát, mire megugrik és meglepetten néz fel rám. - Na, most csihadj le végre.
Alig mondom ki, a nóta újrakezdődik. Összeütögetve kezeimet tisztogatom a tenyerem, legszívesebben fertőtlenítőben áztatnám.
- Nyomozó! - Hill biccent a hátam mögött állónak, mire megpördülve szembe találom magam Jason Williams-szel. Kicsit pislognom kell, na nem azért, mert olyan furcsa és idegen lenne ezen a helyen, hanem, mert... hát, mert nem sűrűn fordul meg idelent vagy legalábbis nem futunk össze itt olyan gyakran.
- Én? - magamra mutatott meglepetten. Miért lepődtem meg ennyire? - Persze, mindjárt végzünk, nem igaz? - visszanézek a szorgosan gépelő Hillre. Ő csak legyint és a nyomtatóhoz megy. Végigkövetem, mit csinál mígnem egy papír landol Monty előtt. - Írd alá! - szólok rá, mikor nem veszi fel a tollat. Azt is ki kellene dobni utána, de belemártogatnám a fertőtlenítőbe szívesen.
- Átviszem a helyére, tíz perc és kint leszek. - kicsit hadarok, mint mindig, ha izgatottság burjánzik szét bennem. Végre nem az utcákat kell rónom Monty-féle alakokat hajkurászva, hanem valami komolyabb vár rám.
A ranglétrán van még hova kapaszkodnom felfelé, de seggnyalás nélkül, saját erőmből fogom megtenni a távot, amiben segítség lehet egy efféle ügy, ezért nem haboztam, szinte bevágtam az ittas fazont a rács mögé, s már fordultam is sarkon.
Útközben megigazítottam egyenruhám, az övet, rajta a szolgálati fegyvert, szükséges eszközöket és úgy mentem ki a bejárati ajtón, hogy késznek éreztem magam akár az egész világgal szembe szállni.
- Nos, miről van szó? - felpillantok a nyomozóra, szememből leplezetlenül sőt a kíváncsiság, na, meg ott a tettvágy is. Tényleg szeretnék valami normálisabbat csinálni, mint a lecsúszottak begyűjtése. Nem vagyok sintér basszus, menjen az összes kóbor kutya a francba!


- - - - - -



Nem hiszem, hogy megbotlottam és elestem. Inkább úgy gondolom, hogy megint ki kell állnom egy próbát, ami megtanít a következő lépésre..
Vissza az elejére Go down

Jason Williams
Jason Williams
hell around us
Hozzászólások száma :
126
Fajom :
Alakváltó (fekete jaguár)
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban Tumblr_m4al8xGmRl1rwuk9oo1_500
Csatlakoztam :
2022. Dec. 08.
Play by :
Jay Ryan
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban 6c09a4ab758181455a61fbb5588cd2c6


blackout frpg

Jaguár
Jaguár


Rang
: Alakváltó
Hétf. Okt. 02, 2023 6:45 pm
to Mihalie Romanov
- Igen, maga.
Furcsa a kérdés, de lehet azért kaptam, mert nem a nevén szólítottam meg. A csavargó sem könnyíti meg a helyzetünk, hiszen továbbra is átszellemülten énekli a nótáját, és mivel most én állok a legközelebb hozzá, szorgosan elgázosít. Érthető ha inkább menekülnék már innen, ugyanis nekem ez nagyon tömény. Biztos hogy a nőknek sem kellemes, de én ráadásul százszor erősebben érzem. Romanov-al együtt fordulok Hill felé, aki most áll fel. A nyomtató kattog, és csakhamar elővarázsolja a papírost.
- Rendben. Odakint a bejáratnál megvárom!
Az a "Hú, bazdmeg!" életérzés rajzoldik ki az arcomra, amikor megfordulok és elindulok innen kifelé. A folyosón mindössze egyszer állok meg, felhúzni a kabátomat, erre a momentumra pedig lerakom a másik kezemből a mappát.
Odakint, ha nem is a friss levegő, de mindenképpen jobb levegő józanít ki. A bejárat közelében maradok, így amikor Romanov kilép, hamar észrevesz.
- Tessék! Kérem, fussa át!
A kezébe nyomom a mappát. Ahogy kinyitja, egyből észreveszi majd a bírói végzést a letartóztatásra, szinte még meg sem száradt a tinta az aláírásnál. Alatta a gyanúsított profil fotója. Ezek alatt pedig a nyomozati anyagok.
- Az emberünk batrachotoxin-al mérgezte meg a nejét. Érdekes egy ügy, mert valójában az áldozat szívelégtelenségben halt meg, és elkönyvelték volna természetes halálnak, ha a rendőrség nem kapott volna egy névtelen bejelentést. A házkutatás alkalmával találtunk egy üvegcsét, ami jól el volt dugva, a laboratóriumi elemzés alapján pedig egyértelműen méreg volt benne, és tele volt a férj ujjlenyomataival. Az áldozat boncolása során megállapította az orvos, hogy jelentős mennyiségű altatószer volt a nő szervezetében, bár ettől még biztosan nem halt volna meg. Ugyanakkor az üvegcsében a méreg is ezzel a vegyülettel volt elkeverve. A férj feltehetően a nő gyógyszerével keverte össze és odaadta neki, ő meg használta, mert azt hitte hogy csak a megszokott altatója van benne. Utólag kiderült hogy a nőre tízmilliós értékű életbiztosítás volt kötve.
Röviden felvázolom neki, mert ez egy olyan ügy, amivel nem találkozni sűrűn, meg sokat kellene lapoznia, ha most tüzetesen végig akarná nézni, erre nincs időnk.
- A férfiakra nem jellemző ez a fajta módszer a gyilkosság elkövetésére, inkább a nők szoktak mérget használni. Viszont ha azt nézem, akkor ravaszul kivitelezte, akár meg is úszhatta volna, mert ha nem keveri össze ezt a mérget az altatóval, akkor sohasem tudtuk volna bizonyítani. Ez a méreg viszonylag gyorsan lebomlik a szervezetben.
Magyarázom neki, aztán várok egy kicsit, majd ha visszaadja a mappát, akkor én átveszem tőle.
- A profiljából kiindulva nem látok rá sok esélyt hogy veszélyes volna ránk, azt hiszem elegen vagyunk ketten. Járőrkocsival menjünk, és ön vezet!
Tekintve hogy az ő kocsijával megyünk - mert ezek az autók alkalmasak ehhez a feladathoz -, így nem rohanok előre, megvárom míg elindul a kocsijához, én meg követni fogom.
Vissza az elejére Go down

Mihalie Romanov
Mihalie Romanov
hell around us
Hozzászólások száma :
6
Korom :
27
Fajom :
okkult
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban Hope-mikaelson-danielle-rose-russell
Csatlakoztam :
2023. Sep. 25.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Lyn


blackout frpg

Vudu Papnő
Vudu Papnő


Rang
: Okkult
Csüt. Okt. 05, 2023 9:19 am







Kíváncsiságom leplezetlenül ül ki arcomra, ahogy elhagyom az épületet és a lépcső alján összetalálkozom a férfival. Előbb rá, aztán a felém nyújtott mappára nézek és talán egy-két másodperces fáziskéséssel veszem el tőle utóbbit. Tényleg erre vártam egész műszak alatt, hogy végre történjen valami, ami nem pár nyomorult alak hajkurászása, habár az ismeretek fényében, amivel nem sokkal az első sorok olvasása után hallott szóban is gazdagodom elkönyvelem, én az egésznek csupán a felszínét kapargattam eddig.
Gyilkosság.
Egy férfi megölte a feleségét, bár az egésznek lett egy csavarja a sorstól, de a végén a bűnös akkor sem menekül. Bármi is volt az ok, legyen az a pénz vagy bármi más, számomra nem megy a pártatlanság, ha ennyire egyértelműen komoly, ami történt.
- Az ilyen férfi gyáva - foglalom össze tömören is a véleményem, miközben ismét az aktába merülök és a vizsgálati eredményeket nézem. Átlagos feladatokat ellátó rendőrként az efféle bonyolult ügyek nem tartoznak hozzám, éppen ezért lepett meg, hogy pont engem kért maga mellé. Én az utcákat járom piti ügyek miatt, ez meg minden volt csak az nem. Rohadt egy ügy, fogalmazzunk finoman így.
- Magának elhiszem - motyogom az orrom alatt. Tanultam több mindent is az egyetemen, a különböző mérgek ismerete azonban nem tartozott a tananyaghoz, s egyébként is jobban vonzott a fizikai része a tananyagnak, mint az elmélet. Természetesen vágyom többre az "egyik járőr" szerepénél, ki ne akarna feljebb lépni a ranglétrán, de előbb érdemlem ki azzal, hogy fejjel megyek a bajnak, mint gondolom túl a lehetséges opciókat.
Felnézek a nyomozóra, közben kivszem a kulcsot zubbonyom zsebéből és megindulok a parkoló felé, ahol sok egymásnak kiköpött mása áll egymás mellett. A miénk mégis más, a rendszámot a kutyának sem kell nézni, ugyanis az az egyetlen, aminek be van horpadva az anyósülés felőli ajtaja és csak kisebb trükkel, meg erővel lehet kipattintani a helyéről. Baleset? Felkentem rá egy mocskot, aki elé befordultam, de ezt részletesen nem adtam a jelentésbe, még a végén megvádolnának, hogy rongálom a rendőrség tulajdonát. Az a múltkori tükör letörés, vagy az a lámpa... azok se én voltam, vagyis...
- Kicsit meg kell feszíteni - szólalok meg, mielőtt finomabban érne a kilincshez. Stilinski már tudja, ő néha ki akarja szakítani a helyéről, na, de egy alakváltótól az ilyesmi nem meglepő. Kibújik belőle a "kistigris", ahogy az agyátr húzom ezzel mindig.
Miután beültünk, a motor is életre kelt, egyik kezemmel a kormányon nézek a mellettem ülőre.
- Mi is a cím? - Persze, végülis csak ezt nem nézted meg, gratulálok Miha. Alapos, mint mindig.
Amint tisztázzuk, merre van az arra, már tolatok is ki a parkolóból, kicsit talán nagyobb lendülettel, mint kellene, de a kezemben a rutin, alattam meg a gép dolgozik. Kérhetnék bocsánatot, amiért nem a megszokott óvatossággal, meg körültekintéssel vezetek, de eszembe sem jutott, meg hé(4), ő választott engem, akkor viselje a következményeket. Velem sosem olyan egyszerűek a dolgok, mint elsőre hiszik, mikor meglátnak.


- - - - - -



Nem hiszem, hogy megbotlottam és elestem. Inkább úgy gondolom, hogy megint ki kell állnom egy próbát, ami megtanít a következő lépésre..
Vissza az elejére Go down

Jason Williams
Jason Williams
hell around us
Hozzászólások száma :
126
Fajom :
Alakváltó (fekete jaguár)
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban Tumblr_m4al8xGmRl1rwuk9oo1_500
Csatlakoztam :
2022. Dec. 08.
Play by :
Jay Ryan
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban 6c09a4ab758181455a61fbb5588cd2c6


blackout frpg

Jaguár
Jaguár


Rang
: Alakváltó
Vas. Okt. 08, 2023 3:34 pm
to Mihalie Romanov
Bár Romanov járőr alaposan átbújja a mappa első pár lapját, mégis amit abban olvas, és amit hall tőlem, azokat nagyon egyszerűen, egy mondatban összegzi. Mondhatnám hogy kiragadta a lényeget, már ami a kettőnk létszámát illeti a letartóztatáshoz. Aztán meg a laboros tényállásra mintha csak megrázná a vállát, mert ez nem az ő asztala. Az enyém sem, ez nekem is kínai, csak a lényeget értettem meg belőle. A laborban hozták ezt ki! Ó, mindegy, haggyuk! Amikor járőr voltam, én is nagyon felnéztem azokra, akik akkoriban már nyomozóként, vagy még magasabb beosztásban dolgoztak, és nagyjából sejtem miként viseltet az irányunkba. Hajlamos magát alábecsülni. Mivel megkértem hogy az ő járőrkocsijával menjünk, ezért elindulunk a parkolóban. Én menet közben összecsapom a mappát a hónom alá, és érdeklődve tekinte lefelé rá.
- Azért ne becsülje alá a fickó elszántságát! Lehet hogy gyáva, de képes volt megölni a saját feleségét a pénzért cserébe. Az ilyen ember pedig bármire képes lehet!
Mondjuk arra nem számítok hogy fegyverrel lőne ránk. De ezen kívül bármit ki tudok nézni belőle. A járműhöz érkezve erősen elkerekedik a szemem és megbámulom a rendszámtáblát.
- Maguk nem ismerik az A25-ös bejelentő lapot? Vagy ez ma történt?
A hivatalos irat számában nem vagyok biztos, csak mintha ezt töltögettem volna ki én is szorgalmasan, amikor valami baj történt a kocsival, és tudom ez most úgy hangzik mint egy számonkérés, inkább csak meglep a járőrkocsi állapota. Ez nem szokás nálunk. Amikor megragadom a kilincset, az még nyikorog is. Jobban meg kell húznom, ahogy azt ő is szóvá teszi. Egy kis időre az arcára emelem a tekintetem, aztán óvatosan kifelé húzom. Mind a ketten beszállunk, ő a kormány mögé, én pedig az anyósülésre pattanok be. Odabent is vannak hiányosságok, amire pislogok párat, aztán hátra fordulok, ellenőrzöm, legalább hátul rendben legyen minden és ne tudjon meglógni az elkövető. Szerencsére ez a rész teljesen rendben üzemel.
- Jó ég, Romanov! Komolyan, töltsék ki azt a nyamvadt lapot!
Jegyzem meg neki morogva, amikor ismét előre fordulok. A biztonsági övet kötöm be, majd a kérdésére a cím is pontosításra kerül.
- 9550, Litzsinger Road.
A szavaimat követően meglódulunk, nagyobb gyorsasággal, mint kellene. Kicsit kikerekedik a szemem, de aztán betudom a járőrünk izgatottságának, elvégre most nem egy részeg hajléktalant kell betessékelnie a regisztrációs pulthoz. És ez a történés kirángatja a megszokott rutinjából, magyarán az egyhangúságból.
- Most ne használjunk szirénát!
Megkérem, ha bekapcsolta, ha nem. A mappát a kezemből a műszerfalra pakolom.
- Mondja, egészen pontosan mióta teljesít szolgálatot járőrként? Volt már hasonló eljárásban része?
Nem árt tudni mennyire számíthatok rá, ha esetleg elfajulna a helyzet, vagy nekem mennyire kell figyelnem rá. Az ebédlőben beszélgettünk már sokszor, igaz ott inkább hülyéskedés megy, meg egy két olyan téma, ami semmilyen ügyhöz sem kapcsolódik, vagy a legtöbb esetben tőmondatokban szólunk oda egymásnak, ez vele sem volt kivétel. Így meg maximum a másik humorát lehet megtudni.
Vissza az elejére Go down

Mihalie Romanov
Mihalie Romanov
hell around us
Hozzászólások száma :
6
Korom :
27
Fajom :
okkult
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban Hope-mikaelson-danielle-rose-russell
Csatlakoztam :
2023. Sep. 25.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Lyn


blackout frpg

Vudu Papnő
Vudu Papnő


Rang
: Okkult
Kedd Okt. 10, 2023 8:32 am







Lehet, hogy fűzhetnék többet is a dologhoz, kifejthetném a véleményem és szakszerűen, mert a sima verziót aligha szeretné hallani. Az alak egy rohadék, aki azt hitte, soha senki nem tudja meg, mit csinált és élhet a megszerzett pénzből, mintha mi sem történt volna. Mínusz egy feleség? Mit számit, ugye? Csakhogy pechjére elég modern világban élünk, hogy néhány szempár, meg egy-két csikorgó fogaskerék összerakja a valós képet. Nem úszta meg, egyetlen gyilkos sem úszhatja meg.
- Lehet, hogy okosnak hiszi magát, de akkor is gyáva, ha egy ilyen módszerhez folyamodott. Nem fog ránk fegyvert fogni, sokkal előbb húzná fel a nyílcipőt. - Alábecsülöm? Lehet. Viszont a kreatív baromja óvatlan volt és olyan módszert választott, ami helyette végzi el a "munkát", szóval miért is lenne agresszívabb, mint az, amit mi ketten ne tudnánk kezelni? Fel vagyok készülve több kimenetelre, a rosszabbra is, könnyebbre is, de akkor is tartom, nem lesz itt semmi életveszély.
- Ó, ez csak pár karcolás - legyinte könnyedén. Szegény kocsi látott jobb napokat is, de a felfedezhető apróságok ellenére remek egészségnek örvend, mindene megvan, ami a működéshez kell. Innentől a többi ráér majd, ha lesz időm vele foglalkozni. - Kicsit meg kell feszíteni. - ez már az ajtóra vonatkozik, ami szorul a kis balesetünk óta. A férfi megbirkózik az akadállyal és beülünk a kocsiba, ahol úgy néz körbe, mintha attól félne, mindjárt darabjaira hullik az egész. Nevetnem kell rajta, ám ezt szerencsére csendes kuncogássá sikerül visszafogni, amit előre fordulva a kormányt nézve ejtek meg.
- A kocsinak kutya baja - erősítem meg ismét. - Annyit bütykölték már szegényt - megveregetem a kis járgányom kormányát. -, amíg megy, addig nincs gond.
Felhívom a figyelmét az övre, ha nem tenné meg magától, hogy beköti magát. Egészen addig menőztek már páran mellettem, míg be nem indítottam a motort és a gázpedálra nem léptem. Most ugyan visszafogom magam, még a végén kapnék egy jelentést, milyen elvetemült vandál vagyok. Azért dolgozik bennem a "kisördög", lendületesen hagyjuk egy a parkolót, kis igazítás itt, nagyobb kanyar amott, s már az úton is sorolunk be a forgalomba. Mivel előttem tötyögnek, sávot váltok, index ki, de már amott is vagyok közvetlenül egy fehér Ford elé bevágva. Nekem van elsőbbségem, hé!
-Nem terveztem előre bejelentkezni hozzá - mormogom az orrom alatt szavai nyomán. Mégis mit képzel? Díszkíséretet ne nyújtsak a szökéséhez? Ez egy letartóztatás, nem életveszélyes ügy. Nem mondom, a sebességnek adok egy pofont, habár a száguldozástól messze vagyunk. Amennyire a forgalom engedi, a sebességkorlátozás felső határát kocogtatjuk, váltok párszor sávot, meg ott az a váltani akaró lámpa, amit figyelmen kívül hagynék, ha nem ülne mellettem olyan, aki akár a nyakamra is léphetne emiatt. Nem rohanok, szépen sietek, ez az.
- Három éve végeztem a főiskolán, azóta kb. itt nyomom - Williams-re pillantok, aztán már rá is tudok nézni, így felé fordítom a fejem, mivel egy újabb pirosló lámpa késztet a fék használatára. - Volt már pár ügy, amiben jelen voltam, de ilyen sokrétűbb eddig még nem. Egy letartóztatás az egy letartóztatás, csak a körítés más. Ez most nem egy rablás, se valami piti dolog, de... - megrántom a vállam. - Köszönöm, hogy engem választott. - Mondtam már, mennyire utálok magázódni? Az egy dolog, hogy nincsenek keresztnevek, lassan a sajátomra sem hallgatok, de ez a formális **arság zavar. Oké, talán vele nem pacsiznánk le, de talán ő is érzékeli mióta így összeültünk és váltottunk pár szót, hogy nehézségeim vannak a dologgal kapcsolatban. - Amúgy, ha szabad megkérdeznem... - fék, fék, fék, fék
- Te meg mi az anyámat csinálsz?! - kiabálok és a dudára tapad a kezem, akkora lendülettel csapok le rá. Egy barom bevágódik elénk, hogy ő most átvág mindhárom sávon, mert lekanyarodik. Mocsok nagy szerencséje van, hogy nem dolgozott bennem a lendület és vannak reflexeim különben **arrá töröm mindkettőnk kocsiját. Na, arra már járna az A25-ös.
- Hogy a francba kaphatott az ilyen jogosítványt? Hát nem lát a szemétől? - szemem egyből rátapadt a távolodó rendszámtáblára, amit hangosan fel is olvasok. - Legközelebb fejedre húzom a kormánykereket!
- Minden oké? - most becsordogálunk a forgalomban kialakult kisebb dugóba. Haladunk, csak lassan. Williams-re nézek, eddig bevallom az őszintét elfeledkeztem róla, hogy nem Stilinski ül mellettem, aki mondjuk úgy, hozzá szokott már a kirohanásaimhoz, na, meg a vezetési stílusomhoz.


- - - - - -



Nem hiszem, hogy megbotlottam és elestem. Inkább úgy gondolom, hogy megint ki kell állnom egy próbát, ami megtanít a következő lépésre..
Vissza az elejére Go down

Jason Williams
Jason Williams
hell around us
Hozzászólások száma :
126
Fajom :
Alakváltó (fekete jaguár)
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban Tumblr_m4al8xGmRl1rwuk9oo1_500
Csatlakoztam :
2022. Dec. 08.
Play by :
Jay Ryan
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban 6c09a4ab758181455a61fbb5588cd2c6


blackout frpg

Jaguár
Jaguár


Rang
: Alakváltó
Csüt. Okt. 12, 2023 6:50 pm
to Mihalie Romanov
A kocsi elhanyagolt állapotához még lenne mit hozzáfűznöm, ha nem erősködne, hogy DE ezek csak karcolások. Azok, csak éppenséggel nem véletlenül van a rendőrségnek minden járművéhez egységes biztosítás kötve. Meg nem véletlenül kérik hogy minden kis apróságot jelentsünk be azon a lapon. Morcosabban nézek rá, mert engem nem kell meggyőznie semmiről, majd a kiérkező tisztet, ha esetlegesen nagyon elhanyagolnák a járgányt, ugyanis azért fegyelmi eljárás jár. Bár talán tényleg csak ezeket az apróságokat húzzák el a társával, én nem tudhatom, és nem is az a feladatom hogy itt ellenőrzést tartsak! Bólintok egyet, jelezvény hogy tudomásul vettem, nem fogok ezen lovagolni, aztán mielőtt még kényelembe helyezhetném magam, nagy elánnal, hátrafelé vágódunk ki. De jó hogy nem könyököltem az ablak szélére! Bár megszabadulok a mappától, ami a műszerfalon pihen, közben szóba elegyedünk. Vajon végig így fog vezetni? Átsuhan az agyamon ez a gondolat. A kérdésemre azért kiderül hányadán áll a járőrünk. Ó, három év alatt rengeteg mindent láthatott már, még ha elmondása szerint nem volt ilyen letartóztatási ügyben része. Persze másfélékben már igen. Úgyhogy nem egy kezdő mellett ülök, ami mindenképp megnyugtató.
- Nem...
Akarnék válaszolni a köszönésére, mert talán azt hiszi kinéztem magamnak, pedig nem. Ő volt szabad, őt kértem fel! Szóval ezt közölném vele, csak közben bevágnak elénk. Nagy fékezés, amitől előre borulunk, de a biztonsági öv megtart. Majd amikor előrefelé pislogok hogy megnézzem, mégis mi a fene történt, akkor hangos ordibálásba kezd mellettem, aminek a jaguár issza meg a levét. Eddig nyugiban elvolt, a hangos káromkodást viszont támadásnak érzékeli és hirtelen nyílt ki a csipája. Ettől én meg rémült képpel kapaszkodok a biztonsági övbe, főleg, amikor még a dudára is ráfekszik. De rumlis ez a nő! Ahhoz még kevés ez a szitu hogy előjöjjön a másik felem, ennél cifrább sztorikat is megéltünk már vele, inkább csak túl hamar, túl hangos és túl intenzív hatások érnek, amire nem számítottam, úgyhogy veszek néhány mély levegőt. Őszintén szólva nem vágom miért érdekes neki az, hogy ki miért kapott jogosítványt, még ha igaza is van és az előttünk haladó szabálytalankodott. Megírhatja neki a csekket!
- Igen. Frankón működik az öv!
Válaszolom, miután már a feketébb énem lecsillapodott. Leesett neki hogy nem velünk van baja a mellettem ülő Romanov-nak. Megigazítom a mappát a helyén, mert az is féloldalba vágta magát, rátapadva a szélvédőre.
- Ha be volt kapcsolva a fedélzeti kamera, akkor később vissza tudja nézni az esetet.
De én most inkább folytatnám a beszélgetést.
- Nos, ott hagytuk abba hogy valamit kérdezni akart. Meg egyébként én is, de akkor kezdje maga!
Ha még mindig meg akarja kérdezni.
Vissza az elejére Go down

Mihalie Romanov
Mihalie Romanov
hell around us
Hozzászólások száma :
6
Korom :
27
Fajom :
okkult
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban Hope-mikaelson-danielle-rose-russell
Csatlakoztam :
2023. Sep. 25.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Lyn


blackout frpg

Vudu Papnő
Vudu Papnő


Rang
: Okkult
Csüt. Nov. 02, 2023 12:51 pm







Miután túllépünk azon, milyen állapotban van a kocsi, ami egyébként szerintem teljesen vállalható és még nincs szükség kalapácsra, szóval teszi a dolgát egy ideig biztosan. Tehát belenyugszik, hogy nem egy tiptop autóval fog ma dolgozni és külön elmormolok magamban egy "köszönöm"-öt, amiért a vezetési stílusomon sem akad fent. Voltak, s vannak akiknek már szúrta a szemét, vagy épp beszólt emiatt, de kit érdekel? Az én autóm az én szabályaim. Még egy vállrándítás is megférne emellé a mondás mellé.
- Szeretem memorizálni - ez az én kis "heppem", egy a sok közül, de erről nem kell tudnia. - A fedélzeti kamera köszöni, jól van - legalábbis múlthéten még működött. Ezt már csak magamban teszem hozzá nehogy mégis találjon rajtam fogást, bár vagyok annyira felspanolt az egész letartóztatás miatt, talán nem rontanám el a hangulatot egy fejleharapással. Amúgy sem harapnám le, ahhoz túlságosan is ennivaló, na már megint az evés... Uh, azt se ártana már, de nem, nem áldozunk fel senkit.
- A-a, ezt a játékot nem játszom - megrázom a fejem és felé fordítva a fejem ránézek néhány másodperc erejéig. Tudok én egyszerre kétfelé is koncentrálni kérem szépen! - Mondja -d, ostoba magázódás. -, aztán majd rátérek én is, nekem amúgysem fontos.
Valahogy az iménti incidens után senki nem akar hirtelenjében elém vágni, vagy szimplán én kezelem jobban a dolgot, de sima utunk van a címig. Mikor már közel járunk, lelassítom az autót, normál, házak közti utcákhoz méltó sebességgel, na, jó, talán picit gyorsabban haladunk. - Ez az, nem? - egyik kezemmel a jobb oldali épületek felé intek, előttünk nem sokkal ott a kijelölt ház, látszólag egészen átlagosan.


- - - - - -



Nem hiszem, hogy megbotlottam és elestem. Inkább úgy gondolom, hogy megint ki kell állnom egy próbát, ami megtanít a következő lépésre..
Vissza az elejére Go down

Jason Williams
Jason Williams
hell around us
Hozzászólások száma :
126
Fajom :
Alakváltó (fekete jaguár)
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban Tumblr_m4al8xGmRl1rwuk9oo1_500
Csatlakoztam :
2022. Dec. 08.
Play by :
Jay Ryan
♱ ♱ ♱ :
Egy újabb nap a melóban 6c09a4ab758181455a61fbb5588cd2c6


blackout frpg

Jaguár
Jaguár


Rang
: Alakváltó
Vas. Nov. 05, 2023 1:27 pm
to Mihalie Romanov
Elmondása alapján a feldélzeti kamera jól van, ebből én azt szűrőm le, hogy Romanov járőr majd utóléri a szabályszegőnket - egy csekkel mindenképpen - és mivel a rumlizás is abbamarad, viszonylag hamar rendezzük a sorainkat. A mappa rendezgetése utáni kérdésemre tesz egy kijelentést, amit meg én nem tudok hova tenni, mert nem tudom miért gondolja rólam azt hogy én játszok. Dolgozunk, mind a ketten! A kérdő tekintetem tehát adott.
- Mivel még nem tudom maga milyen témában akarta feltenni a kérdését, így nem tudom azt mondani hogy az enyém fontosabb. De legyen, ahogy ön óhajtja!
Ha neki ettől komfortosabb, nekem meg aztán édes mindegy! Bár így ezekből tovább gondolva a tényeket, valószínűleg mind a ketten átlagos, ismerkedéshez használatos kérdéseket tennénk fel egymásnak, úgyhogy valóban mindegy ki kezdi. Illetve neki nem, érezhetően! Az övem igazítom beszéd közben, majd folytatom.
- Van már elképzelése arról, hogy merre szeretne orientálódni a jövőben? Beadta már a jelentkezését valamelyik osztályra?
Mondom én, csupa olyan kérdés kavargott a fejemben, ami nem biztos hogy előnyt érdemelt volna, de tessék! Ezek fontos kérdések, mert mindenhol hiány van, nagy eséllyel tovább tud lépni a szamárlétrán felfelé, kivétel, ha szellemileg elmaradott és emiatt alkalmatlan lenne bármi másra, vagy ha neki tökéletesen megfelel a járőr pozíció. Szerintem több mint három év az már elég idő arra, hogy megtapasztalja mi az ami megy, mi az ami nem, hogy mivel szeretne inkább foglalkozni. A haladásunk a továbbiakban zökkenőmentesen zajlik, úgyhogy probléma nélkül odaérünk a címre. A kérdésére a másik irányba fordítom a fejemet, megnézem magamnak az utcát, a házakat, majd a konkrét házat.
- Igen.
Megvárom amíg leparkolunk. Közben biztosan társalgunk is még, én pedig előveszem a szolgálati fegyveremet és ellenőrzöm. Ez csak pár másodperces művelet, majd kiszabadítom magamat a biztonsági övből, és a kezembe veszem a mappát. A letartóztatási parancsot szedem ki belőle, az a dzsekim belső zsebében végzi, aztán a mappa marad a műszerfalon, mi meg kiszállunk a járműből.
- Induljunk!
Megvárom Romanovot, amíg lezárja a kocsit és besorol ő is a járdára, mellém.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
hell around us


blackout frpg

Vissza az elejére Go down
 

Egy újabb nap a melóban

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
blackout :: Játéktér :: Belváros :: Lafayette Square rendőrőrs-