Art is never finished. Only abandoned

Skye Hill
Skye Hill
hell around us
Hozzászólások száma :
7
Korom :
22
Fajom :
okkult
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned 2616905d84cdcb7be3dfbe2aa5c9e533
Csatlakoztam :
2023. May. 15.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Chloe Grace Mortez
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned 5ee7e8b43a907119f2b3ebd6a2d75733


blackout frpg

Halandó
Halandó


Rang
: Okkult
Vas. Május 21, 2023 5:24 pm
Odakint zuhogott az eső. Nagy tócsák voltak mindenütt, az autók pedig szinte nyakon csapták a gyanútlanul a járdán mászkálókat. Szerettem az ilyen időt, a friss eső illatát... Bár ez most nem is érezhető frissnek... kellemesnek meg főleg nem, az illat város bűzébe teljesen beleveszik. Kipufogógáz, szennyvíz szaga terjeng, néha pedig belevegyül a kávézókból kiáramló koffein erős szaga is. Meglehetősen groteszk így, de van benne valami egészen szép.
Ebben az időben az embernek tényleg nem sok kedve van bármerre is menni, én pedig csak azért is eltökélten csatogok a koszos járdán, mert van egy kiállítás, amit meg akarok nézni, nem zavar, hogy egy kicsit megázom, az esernyőt szorongatom görcsöszen, mintha attól félnék, elfújhatna a szél. Azon gondolkodtam, hogy tényleg jó ötlet-e most ide jönnöm, de azzal nyugtattam magam, hogy nem lesz itt olyan nagy tőmeg. Monet hátha nem érdekel olyan sok mindenkit errefelé. Én meg abban reménykedem, hogy egy kicsit ihletet is kapok a világos képeitől.
Mostanában nem festettem túl sok mindent, vagy ha igen, inkább ki se állíttatnám egy gallériába sem. Az én hibám is, sosem vagyok elégedett, olyan sok ismerősöm meg nincsen, hogy kikérjem a véleményüket. De adtam egy esélyt magamnak, hogy itt talán megtalál a múzsám. Vagy nem, és akkor mehetek vissza a könyvtárba, hogy művészettöris könyveket bámuljak. Imádom az életem.
Óvatosan kikerültem egy furcsán kinéző tócsát a járda közepén, és végre meg is érkeztem a gallériába, ami egykedvüen veszett bele a szomszédos házak közzé. Ha nem ismerném a helyet, még el is sétáltam volna mellette. Egyedül a csicsás transzparens üvölti az ember arcába, hogy itt van Monet.
Összecsuktam az esernyőmet, és gyorsan megvettem a jegyet. Tényleg nem taposták egymást az emberek itt, ebben az időben jobb volt egy forró tea mellett kucorogni otthon, a ház melegében.
Elvettem a jegyet, de nem szívesen értem a dolgokhoz. Még szerencse, hogy volt rajtam kesztyű, de ki tudja mennyire volt ez hasznos. Én igyekeztem ezt az erőt tényleg kerülni. Meg mások gondolatait is. Kínos képesség volt, semmi közöm nem volt senkinek a dolgaihoz. Csak a baj volt abból, és még a fejem is fájt tőle, vagy rám hozták a frászt. de amúgy is... teljesen normális, átlagos ember vagyok. Vagyis az próbálok lenni.
Magamhoz vettem inkább egy ilyen prospektus izét is, mert az egyik teremőr az arcomba nyomta és továbbsiettem a lakkozott parkettán kicsit még csúszkálva, hogy elnézegessem a képeket, de a cipőm vizes, a parketta fényes, jöhettem volna jégrocsolyával is a lábamon ennyi erővel. Szóval megcsúsztam, és egyenesen belevágóztam egy hátba.
- Basszus! Nem te, hanem az idő. Meg a parketta. Meg minden... Bocsi! - dünnyögöm az orrom alá.
Vissza az elejére Go down

Miles Lloyd
Miles Lloyd
hell around us
Hozzászólások száma :
9
Korom :
39
Fajom :
Alakváltó
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned Df5f5eb515be800dd38d5f712b5a7334
Csatlakoztam :
2023. Mar. 19.
Családi állapot :
Független
Play by :
Christopher Mason
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned DazzlingPerfectAmberpenshell-size_restricted


blackout frpg

Kamachiq
Kamachiq


Rang
: Alakváltó
Kedd Május 23, 2023 8:06 pm

coincidences



To: Skye

Kiállítás!
Itt tartunk, hogy kiállításon tárgyalok, mert az a faszfej üzletemberek gyöngye, kinek most a város félig  lábai előtt hever, még magával a kikurt város urával is bizniszel valamiben, ide rendelt, mintha kutya lennék.
Az ideg ugrál az állkapcsomban és be kell vallanom, hogy a képek annyira sem kötnek le, hogy ne ásítozva vonulgassak előttük.
Odakint hömpölyög az eső a felázott aszfalton, ettől aztán párás minden egyes lélegzet, amit beszívok, ahogy kifelé haladok.
Az eső nem zavar, főleg, mert az ereszek alatt állok, elpöccintem a csikkem. Már voltam odabent, már láttam mindent és még el kell itt szórnom két fontos órát az életemből úgy, hogy lenne sokkal jobb dolgom is, de és de… manapság a hatalommal bírókat is meg kell fektetni. Ha nem is szó szerint.
A férfi velem egyidős lehet, sokkal jobban ki van nyalva, mint jómagam, ugyanis farmerben vagyok, sötétkék ingben és bőrdzsekiben.
A gadyen tőlem nem messze áll a bejárat mellett, előzékenyen kienged egy idősebb urat, aki félúton ráébred, hogy mégis befelé haladna, így sasszézik egy keveset az ajtóban.
- Csapd rá az ajtót…- indítványozom, ellépve a gadyen mellett, aki azonnal felzárkózik mellém. Megállítana egy szóra, megérkezett, akit olyan hősiesen várunk. Igaz szerinte a belét kéne kiontani, de jobban tudok élőkkel üzletelni.
A hátamra felverődik egy kellemes vékony test, a puma azonnal kihegyezi érzékeit, és a nő után kapok, ha netalántán megcsúszna ne essen a lábaim elé, bár az kissé sem zavar, ha térdre omlik.
- Semmi baj, talpon vagyok.- a kezem a könyöke alatt lel fogást és annak ellenére, hogy már áll a lábain megtartom, jó lesz álcának.
- Egy pezsgőt tudna nekem hozni? - nem vagyok ostoba, látom, hogy nem hostes, de még van két órám, abban akár szórakozhatok is, nem?
Elengedem a karját, a testőröm beolvad a tömegbe és tudom, hogy szemmel tart. Én pedig a kísérettel betóduló ifjú politikus palántát, talán van esélye túlélni az éjszakát, mégis a nő felé fordulok, hol a pezsgőm?
Vissza az elejére Go down

Skye Hill
Skye Hill
hell around us
Hozzászólások száma :
7
Korom :
22
Fajom :
okkult
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned 2616905d84cdcb7be3dfbe2aa5c9e533
Csatlakoztam :
2023. May. 15.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Chloe Grace Mortez
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned 5ee7e8b43a907119f2b3ebd6a2d75733


blackout frpg

Halandó
Halandó


Rang
: Okkult
Szer. Május 31, 2023 2:31 pm
A levegő egészen hűvös, talán a kinti időnek köszönhetően, talán a légkondinak. Néha úgy érzem ezen a környéken folyton direkt akkor ered el az eső, amikor én menni akarok valahová, nehogy egyszerű legyen az életem. De nem igazán kerítettem ennek olyan nagy feneket. Az eső jó dolog, életet tudott lehelni a természetbe. Bár ebben a városban néha már fullasztó volt.
Egy kicsit még ácsorogtam a bejárat előtt, mielőtt belevetettem volna magam Monet színes, tiszta világába, ami éles kontraszt volt az odakint tomboló idővel szemben. Na meg a várossal szemben is, de meghagytam a veszélyesnek tűnő éjjeleket másoknak. Jó volt nekem a takaró alatt lenni olyankor, és elképzelni, hogy nincsen semmi gáz. Tudom, nem vagyok egy bátor ember. Azt se tudom mit csinálnék vészhelyzetben. Megrázom magam, hogy eltávolítsam a negatív gondolataimat, de lehet csak a környezet volt rám ilyen nyomott hatással. Túlságosan átveszem mások hangulatait, de legalább ha az ember képeket néz, nem gondolkodik felesleges dolgokon. Bárcsak nekem is meglennének a színeim.
De még el se jutok rendesen a célomhoz, sikerül belerongyolnom valakibe, még az orrom is belesajdult. A srácnak jobbak a reflexei az enyémnél, úgyhogy neki köszönhetően nem dobtam hasast mindenki szeme láttára.
- Megnyugtató... - sóhajtok fel. Azért az para lenne, ha felborítanék egy ilyen masszív pasit. Zavarban is vagyok, mert tök hülyét csináltam magamból.
- Egy pezsgőt? - pislogok rá nagy szemekkel. Azt sem tudom hol van a pezsgő. Lehet valami fontos fickó, és ciki lenne ha azt mondanám nem hozok? Vagy engem kever össze valakivel.
- Megkereshetjük a pezsgőket - adtam rá választ és még büszke is voltam magamra, majd bólogattam és körbepislogtam. Ki is szúrtam a pezsgős asztalt, nem messze tőlünk. Megindultam arrafelé, és ha követett bizonytalanul rápislogtam.
- Tetszik a kiállítás? - kérdeztem, bár hülye kérdés. Aki itt volt annak nyilván csak tetszhetett, nem? Mondjuk az is lehet, hogy naiv vagyok. De hülyén érzem magam, hogy csak csendben lebegjünk egymás mellett.
Vissza az elejére Go down

Miles Lloyd
Miles Lloyd
hell around us
Hozzászólások száma :
9
Korom :
39
Fajom :
Alakváltó
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned Df5f5eb515be800dd38d5f712b5a7334
Csatlakoztam :
2023. Mar. 19.
Családi állapot :
Független
Play by :
Christopher Mason
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned DazzlingPerfectAmberpenshell-size_restricted


blackout frpg

Kamachiq
Kamachiq


Rang
: Alakváltó
Hétf. Jún. 05, 2023 7:35 pm

coincidences



To: Skye

Annyira béna ez az ismerkedés. Már persze egészen biztos vagyok benne, hogy erről van szó, hiszen a kisugárzásom több, mint egy félistené. Na persze csak viccelek.
- Szívből örülök, hogy máris megnyugtattam. - lesöprök magamról egy képzeletbeli porszemet, mely itt nincs, ez menő hely, ez elit hely, és ettől aztán kibaszott unalmas is egyben, ha nem lenne majdnem kötelező itt lennem, nyilván már irányba fújdogálna a szél is.
Végig pillantok a vékony alakon, meg kell hagyni nem rossz, még lehet hasznát is tudom venni.
- Na ne mondja, hogy maga nem a pezsgő miatt jött. - tragikusan felsóhajtok, még egy valaki, aki a képek miatt jelent meg, amiknek a felét nem is értem, amit meg igen az naplemente és per felkelte vagy nők és kutyák, állítólag. Én ebben sem lennék olyan mélységesen biztos. Jobban szeretem a jól befogadható képeket, amin a tengerpart az tengerpart és a kutya az kutya hát nem ettől élvezetes?
- Igazán kedves magától. - milyen nagylelkű, hogy keresgél velem, micsoda rejtélyek lehetnek petzsgőspult frontom. Itt itatni kell az embereket vagy meghalnak unalmukban. Persze én annyit ihatok amennyit akarok, rám nem fog hatni. Mellé lépek és az italok felé lépkedünk, a csilli villi poharakhoz, a szépen sorba rakott márkákhoz, ahol megint minden arról szól, hogy rázzuk a rongyot, mert van pénz lóvéra.
- És magának? -elveszek egy poharat és a kezébe adom, majd veszek magamnak is és félre vonom, hogy ne legyünk útba azoknak, akik innának, mint mi.
- Ért ezekhez a képekhez? Bevallom ismerek legalább kettőt a művészek közül, az egyik alkoholista, lehet ez látszik a képeken.
Ez persze kicsit sem igaz, egyiket sem ismerem, honnan tenném? A pumákhoz nem sok művész jár, lehet emiatt van kezük és nincs lerágva.
- Egyedül jött? Mert isten ments, hogy feltartsam.
Vissza az elejére Go down

Skye Hill
Skye Hill
hell around us
Hozzászólások száma :
7
Korom :
22
Fajom :
okkult
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned 2616905d84cdcb7be3dfbe2aa5c9e533
Csatlakoztam :
2023. May. 15.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Chloe Grace Mortez
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned 5ee7e8b43a907119f2b3ebd6a2d75733


blackout frpg

Halandó
Halandó


Rang
: Okkult
Vas. Jún. 11, 2023 11:11 am
A majdnem elesés miatt dübörgött úgy a szívem, na meg azért, mert elkaptak. Nem igazán tudtam helyén kezelni az ilyesmit, zavarban voltam. Talán tőle is, na meg saját magamtól is. Hogy lehettem ilyen kínosan égő? Megköszörültem a torkomat, ahogy helyreállt az egyensúlyom, és végig tudtam nézni azon, aki előtt majdnem elterültem, mint egy kilapított béka.
- Én is örülök - mondtam halkan, bár ez a beszélgetés kezdett kínosan gagyivá válni. Persze, nem ő tehetett róla, én voltam a béna. Még szerencse, hogy nem volt a kezemben semmi. Akkor azt sepregethette volna le magáról, meg az elegáns öltönyéről. Gondolatban megkönnyebbülten fel is sóhajtottam. Ő pedig meglehetősen drámaian.
- Engem a kis apró sütemények érdekelnek - válaszoltam rendkívül humorosan. Az ilyen helyeken inkább mindenki evett meg ivott, mert hát ingyen kaja. Fogjuk rá, hogy ingyen, végül is a jegy nem dísznek volt. - De a pezsgő se rossz - tettem hozzá, hogy ne járassam le jobban magamat.
Aztán vonultunk is a pezsgők felé, még olyan tornyokban is meg vannak rakva a kristálypoharak, amiket az ember maximum filmekben lát, és abba általában valaki belerepül verekedés közben... Vagy leveri, ha olyen szerencsétlen, mint én. De vannak normálisan asztalra helyezett poharak meg pezsgős üvegek. Amiknek egyik márkája se mondd semmit, de biztosan nagyon finomak. Gondolom nincsen szőlős gyerekpezsgő, meg se mertem kérdezni. Biztosan jól belenevetne az arcomba. Nem mintha nem innék sosem alkoholt, inkább tartok tőle, ha sokat iszom felszabadultabb leszek, és mindent megmerek taperolni, ami aztán felzaklat, és befeszülök, hogy aztán megint inkább igyak. Ördögi kör volt, ha ittam is, nem vittem túlzásba.
- Hm azt hiszem nekem jó lesz az az Éjféli Csók nevű - szólaltam meg halkan, és ha a poharunk tele volt, hagyom magam félre vonni. El is mehetnék, de valaogy most jó egy kicsit társaságban lenni.
- Igen, ismerem őket. Festő vagyok... vagyis olyasmi. Festegetek - tettem hozzá szégyellősen. Azért örülök neki, hogy valamenynire ismeri őket, mondjuk mi másért lenne itt? Jó talán csak a pezsgő miatt, de azért elmosolyodtam a megjegyzésére.
- Mindegyiküknek meg volt a maga baja, Monet egyszer öngyilkos is akart lenni. - Remek téma, büszke lehetnék magamra. De a legtöbb művész egy kicsit elfuserált, én is.. az vagyok.
- Egyedül jöttem. És ön? - kérdeztem én is, majd belekortyoltam a pezsgőmbe, hogy csináljak is valamit, és ne szorongassam idétlenül a kezemben a poharat.
Vissza az elejére Go down

Miles Lloyd
Miles Lloyd
hell around us
Hozzászólások száma :
9
Korom :
39
Fajom :
Alakváltó
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned Df5f5eb515be800dd38d5f712b5a7334
Csatlakoztam :
2023. Mar. 19.
Családi állapot :
Független
Play by :
Christopher Mason
♱ ♱ ♱ :
Art is never finished. Only abandoned DazzlingPerfectAmberpenshell-size_restricted


blackout frpg

Kamachiq
Kamachiq


Rang
: Alakváltó
Hétf. Jún. 19, 2023 9:46 pm

coincidences



To: Skye

Átadom neki az általam elvett poharat. A nő kifinomult, selymes hangú és jellemű. jól nevelt, bunkó vagyok én ehhez képest, meg amúgy is.
- Éjféli csók. - felhümmentek. - Még csak  óra, lehet korai ezzel kezdeni az estét. - mihcsoda rossz poén, remélem azért értékeli, annak ellenére, hogy bűn rossz vicc.
Meg sem nézem én mit veszek el, a lényeg, hogy fehéren habzik az elegáns poharamban.
- Óh. Festeget? Miket? Milyen jellegű képeket fest. Kérem vegyen egyszerűre, ne hangzatos szakszavakkal írja le a művészetét Miss… - gőzöm sincs a nevéről és, ha van isten még nem mutatkozott be, ha igen elég cikis helyzetbe kerülök, mert nem figyeltem egy pillanatig sem. Kattog az agyam. Bemutatkozott? Nem, azt hiszem, hogy nem.
- A sokat elcsépelt öngyilkos próbálkozás. Mondja erénynek tartja? - megemel a poharam rá és kortyolok egyet a pezsgőből. Vannak túlságosan megszokott dolgok, mint az öngyilkossági kísérlet, aki meg akar halni, az meg fog halni. Aki pedig nem az valójában csak figyelmet akar és tessék neki is benne van a múltjában, nem csak a műveire emlékeznek meg, hanem arról is, hogy gyenge volt.
- Maga művész, miből merít ihletet nehezebb napokon? - remélem nem öngyilkosságból, nem az ereit vagdossa, vagy ki tudja milyen kárt okoz önnön magának. Bár az ő dolga lenne, ha neki jól esik, én nem leszek az elrontója.
- Én egy jó barátommal, aki az előbb még… - de a testőr dolga, hogy én ne is lássam. Teszi a dolgát. - Nekem találkozóm lesz itt egy férfival, aki művész mellesleg. - és politikus, mint olyan van némi köze piszkos ügyekhez, de ez kell nekem, emiatt vagyok jelen.
- Csak nem kiállít maga is? Vannak kint képei? még a végén lehet fel is kelti az érdeklődésem és nem lesz az este olyan kikurt unalmas. Körbe pillantok, akár lehet is itt képe, nekem halvány lila gőzöm nincs, hogy éppen a Louvre pincéjéből lopták ki őket, láttam én már sok csodát, de az is lehet, hogy amatőr kis művészek képei lógnak a falakon.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
hell around us


blackout frpg

Vissza az elejére Go down
 

Art is never finished. Only abandoned

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
blackout :: Játéktér :: Belváros-