Fever dream

Felix Laurent
Felix Laurent
hell around us
Hozzászólások száma :
124
Fajom :
marsall
♱ ♱ ♱ :
Fever dream Giphy
Csatlakoztam :
2022. Nov. 17.
Családi állapot :
nem megkötött
Play by :
Felix Mallard
♱ ♱ ♱ :
Fever dream 7bd08683346c7a1067ef404cbb32f7ce


blackout frpg

Marsall
Marsall


Rang
: Halandó
Csüt. Márc. 23, 2023 10:16 pm
Alapvetően nekem nem kellene itt lennem. Nem szoktam semmiféle erdőkben császkálni, különösen akkor nem, ha már láttam egy helyszínt és amire a nagyokosok azt mondták...hótiszta. Ha valóban az lenne, akkor nem lett volna mindenki ennyire hulla sápadt az őrsön. Hivatalból kicsörögtek, hogy szerintük egyszerű gyilkosság történt, egy állattámadás, ami nyilvánvalóan alakváltó volt, ugyanis itt semmilyen kóbor vadállat nem él. Csak azok az elfajzott, holdra alakotváltó - tudom, tudom, nem csak akkor...olvastam szakkönyvet - szörnyek tapossák a talajt.
Nem látom át a város alakváltóinak rendszerét, lévén egyikükkel sem trécselgetek két kávé meg két kiló darálthús társaságában. Annak dacára, hogy a szaklapok sorozatosan hozzák le, hogy az emberi oldal így, emberi oldal úgy, én magasról szarok rá, szerintem állatok és állatként is viselkednek, főleg stimulált helyzetekben.
A lényeg, hogy mégis visszajöttem, pedig a nap már erősen lemenőben van, tehát abszolút nem tanácsos ilyenkor idekint mászkálni, a türelmetlenségem viszont nem kívánta a holnap délelőttöt. A mostot akarom, egyedül akarom, sok vizslató barom tekintet nélkül. Pont ezért rakom le nem feltűnő helyre a kocsimat is, nehogy véletlen valaki erre járjon.
Szerencsére a zsaru jó arc volt és ismeri a környéket, úgyhogy elég pontos leírást kaptam a helyszínről, ami már nem is helyszín, mert mindent kipucoltak. De már a kis térképe nélkül is ideérnék, hisz bizsereg az összes tagom, hangyás a lábam és megfeszül a tarkóm. A gyomrom izgatottan ugrik össze...mágia. Ez nekik tiszta?! Ez?! Hát ...jó, a hülye nem érzi meg, de én igen. Hirtelen izgatottá válok és alaposan körülnézek, fülelek, nincs-e itt valaki, de nincs.
Kilazítom a folyton tartott ököl ujjait a bensőmben. Beengedem és érzem is, hogy a varázslat tulaja nagyon nem akarja, hogy itt legyek. Hogy bárki itt legyen, akinek köze van a mágiához, ami sötét mint az éjjel csillagok nélkül. Nekem pedig ettől olyan marhára vonzó. Már két éve és azóta is nagyon-nagyon fű alatt munkálkodtam magamon segítséggel, ami meglehetősen sokba került..Közelebb érek a helyhez és nem látom, de érzem a kört. Átnyúlok rajta és masszív anyázás közepette visszarántom a kezem. Vérzik, apró kis bevágások vannak az ujjaimon. - A kurva életbe! - ezt senki sem mondta, hogy lehetséges. Az erőm viszont áramlik, kutat, keres. Bejáratot, beutat..bármit vagy bárkit. És ekkor tudatosul, míg a földre ereszkedem négykézláb, hogy lássam a vért a száraz avar alá rejtve: Nem vagyok egyedül.
Előhúzom a fegyverem, csodás reflex. Mágiára golyóval menni, mintha ventivel akarnék arrébb fújni egy tornádót. De valaki van itt..vagy valami. Közelebb kutyagolok - szó szerint - és megállapodik a szemem egy...alakon. Nem tudom kivenni teljesen, a szürkület egyre valóságosabb körülöttünk. Fuldoklom a saját, nem értett erőmben és valami furcsában, ami belőle árad. A bocs meg bénán hangzik. - Maga mit keres itt? Ez rendőrségi helyszín. - volt, délután 2-ig...most csak...az ilyeneknek való, mint mi ketten.
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Pént. Márc. 24, 2023 3:31 pm
The only monsters in the freak show
lurk in the closet under the stairs.


A szemei savókék tócsaként pattannak fele, lehull róluk az emlékezés homálya, ami az elmúlt mérhetetlen időben (lehetett fél óra, de akár kettő is) magával ragadta és a kis tisztás múltjába tekintett általa, abba az időbe, amikor még a helyszínelők nem tiporták össze a füvet, nem dagasztották bele a sárba a rituálé finom kellékeinek eredményét. Némi csontpor, hajszálak, lehullott álmok zúzmarája és torokra forrt sikolyok, amik a középen kuporgó lapos felszínű nagy szikla alá bújtak el a rémület elől.
Felpattan a szeme, mert mintha a testének meleg belsőjébe nyúlna egy idegen kéz, egyenesen a zsigerei közé markol áthágva a bőrének éber határát és a bordái összecsattannak e kézen fehér fogakként, hogy kitessékeljék a betolakodót. Ki jöhetne át rajta, ha nem egy magafajta, felkavarodik a gyomra az izgalomtól és a haragtól, amiért egy másik mágiaismerő ilyen otrombán betolakodik a területre, amit körbevédett magának. De nincs is ideje száz átkot kitalálni a számára, mert már hallja fiatal hangját, a levélzörgést, a térdének koppanását a földön, az alkony utáni holdtalan homályban a mozdulását, nincs sötét és nincs világosság. Az égre tekint, aztán oldalra fordul, két kezét összekulcsolja maga előtt, a tenyerére rajzolt jelek izzanak, hogyha szüksége van rá eltaszítsa velük magától az ellenséges betolakodót, de az egészen unortodox módon kúszik át a vérével jelölt körön, négykézláb törve felé lassan, mint egy óvatos állat.
- Nem, már nem az - hárítja el a feddést fürgén, mert már eléggé belakta ezt a várost ahhoz, hogy tudjon róla, ő se akar ütközni a törvénnyel, ameddig nem muszáj.- Téged ki küldött? - mély hangja elárulja középkorú férfi mivoltát, a hangszíne a haragjának csalhatatlan árnyalatát, a felháborodás nyersen kiérződik a szavaiból, amik tisztán szólnak, akcentus nélkül. Fehér ember, még ha az öltözéke feketévé is teszi, a hajára borított kapucni pedig megpróbálja bepótolni azt a misztikusságot a modern világban a régi szép csuklyás időkből, ami még megmaradt nekik.
- Ha az áldozatra jöttél, az tegnap volt, a mestered bizonyára el lesz ragadtatva amiért kimaradtál a körből - rövid latolgatás után elkönyveli a suhanchangú idegent egy gyerekes okkultistának, aki nincs tisztába a legalapvetőbb udvariassági szabályokkal és felé lép.- Áruld el, hogy kik vagytok és miért pont ide jöttetek vért ontani? - még egy hirtelen mozdulat és egészen közel van hozzá, egymástól elválasztott tenyereinek lapos, csitító mozdulatával gyakorol rá nyomást, a tenyerén felizzik a rúnarajzolat, ami arra hivatott fókuszálni a mágiáját, hogy megdermessze és lenyomja az amúgy is odalent tartózkodó férfit, hogy elvegye tőle a mozgás szabadságát, amíg feltérképezi igazán a kilétét. Nem kell az arcát látnia és nem kell a neve sem, sokkal mélyebbre markol benne a mohó mágia, keresi a magához hasonló fekete szívet, arra markol rá kíváncsian, azt vonja magához belőle, ami a lényének legmélye, ezernyi emberi gesztussal, szokással és tagadással fedett ki nem oltható fekete tűz.
Megvan. De nem ismerős, ettől pedig felmordul, mert nem erre számított, mert körülötte minden ismerős, a fűre hullott mágiának majdnem olyan szaga van, mint az övének, ami igencsak sok kérdést vet fel. Mivel ő nem volt itt azon az éjjel amikor vér csorgott le a szikla oldalán, ezért ki kell, hogy derítse ki volt az, miért csinálta és miköze hozzá. Voltaképpen nem is olyan nagy baj, hogy itt van ez a mitugrász, legalább feltehet neki kérdéseket és kifürkészheti a szándékait. Lenyúl érte, ha még nem tört ki a mágia nyomása alól, hogy felrántsa a földről és csak ekkor veszi észre a fegyverét, ami egy kissé megdermeszti.
- Nocsak.
Vissza az elejére Go down

Felix Laurent
Felix Laurent
hell around us
Hozzászólások száma :
124
Fajom :
marsall
♱ ♱ ♱ :
Fever dream Giphy
Csatlakoztam :
2022. Nov. 17.
Családi állapot :
nem megkötött
Play by :
Felix Mallard
♱ ♱ ♱ :
Fever dream 7bd08683346c7a1067ef404cbb32f7ce


blackout frpg

Marsall
Marsall


Rang
: Halandó
Pént. Márc. 24, 2023 11:54 pm
Ha nem remegne minden izmom és nem pucsítanék egy tetves erdő közepén, ahol még pár órája gyilkossági helyszínként volt minden is körbekerítve. De halántékon vág ez a zsigeri erős mágia és erre nem voltam felkészülve. Csak szétnézni akartam kijönni, erre tessék...itt remegek egy erőkör mellett, ami mellesleg szétvágta az ujjaimat.
De el kell jutnom ahhoz az alakhoz, akire először azt hittem csak képzelődöm, mert mégis ki a fene jönne szürkületkor ilyen helyre? Vagy zsaru, vagy valaki, aki rosszban sántikál. Kizárásos alapon, mondjuk én sem vagyok zsaru..de rosszban sem sántikálok. Talán...csak mindenkiről élből rosszat feltételezek. Igen..azt teszem, mert mindenki rossz. Kurvára rossz, főleg ha nem tudom eldönteni, hogy hányjak az érzéstől, vagy felfeküdjek rá. A saját erőmmel nem is tudok mit kezdeni.
Elérem a férfit, mert a hangja alapján biztosan az, hiába takarja a kapucni és helyreigazít. - Maga nem zsaru.. - nyögöm, de én szólítottam meg, hát itt a fák sötétjében, mágiától fullasztva nem lehet zsaru. Esélytelen. - Mi köze hozzá? - acsargok élből, hát a személyimet esetleg nem akarja elkérni? Aztán hiába szorongatom a fegyveremet, teljesen hülyének érzem magam. - A mesterem? - próbálom felfogni amit mond, de émelygek és szeretnék rákiabálni, hogy párologjon már el egy kicsit, amíg újratervezem az életem, de gyanítom nem sokat érne. Szóval tegnap valami áldozat volt itt. ANNYIRA TUDTAM! A zsaruk idióták, már régen fel kellett volna venniük valami para csajt vagy csávót, aki kijár az ilyen helyszínekre. De nem, az ő sasszemük majd meglát mindent..igen, csak ilyet nem. Szóval igazam lett és ezt a győzelmet nem dörgölhetem senki orra alá...
- Maga miről beszél? - most már ingerem lenne legalább feltérdelni és nem megy. Mintha egy láthatatlan hatalmas tenyér a helyemen akarna tartani. Erőlködöm egy sort és megszenvedek, de nem megy. - Nekem nincs semmiféle mesterem és nem ontottam vért. - legalábbis itt nem és nem tegnap. - Maga mit keres itt? - mert ez az ami lényegi és folytatnám vehemens elánnal, ha nem érezném úgy, hogy az a kéz, ami lent tart, hirtelen behatol a bőrömbe, felkaristolja a húsom és kutat belül. Egészen belül. Idegesen próbálok szabadulni ettől az érzéstől, mintha...testen kívüli molesztálásnak lennék éppen elszenvedője, csak ezt a kezet nem lehet elütni, vagy én nem tudom hogy kell, illetve..de. Az ököllel, ahogy hívta az a szajha, akihez végül fordultam. Az ököl most rám zár és kilöki a matatót, eltolja a hűvös szellemujjakat a bensőmből, a titkaimtól.
Ez leköt és már emelkedem is a fizikai valóságban. Kaparja a torkom a felbuggyanó gyomorsav. Mintha átrendezett volna odabent valamit, pedig nem tette. Ráfogom a fegyvert. Apja faszát, még ha hülyén is festek, a golyó az golyó. - Akkor most beszélgessünk. - kár, hogy nyögök szenvedve és nem tudom teljesen stabilan tartani. - Mi a faszt csinált velem az előbb? - mert ez azért érdekel és nem tudom, nem akarom megjátszani, hogy történt már ilyen. - Ki maga és mit keres itt? - pedig már a nyelvem hegyén itt a válasz. Egy mágus. Mágust találtam a szürkületben!! Elrántom magam, hátha elenged. Lihegek, próbálok nem hányni, de most már úgy tekintek rá, ahogyan potenciális ellenfélre szokás. - Ne próbálkozzon semmivel! - ha elengedett, akkor megpróbálok hátrálni, de a kör túl közel van hozzánk és a bőröm le akar mászni a jelenlététől.
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Szomb. Márc. 25, 2023 10:42 am
The only monsters in the freak show
lurk in the closet under the stairs.

- Te sem vagy zsaru - pöccinti vissza a választ, a zavara szempillantás alatt változik agresszióvá, de a kölyök sem marad el mögötte, pont ugyanolyan élesen pattannak elő a kérdései a skatulyából, mint az övéi, a harmadik után sivár hangú, kurta, fojtott kis nevetéssel korrigálja magát, rosszízű vidámságának hangot adva, ami azonban egyáltalán nem olyan, hogy derűre hívja a körülötte levőket, sőt.
- Ha mindketten kérdezünk, de választ senki nem ad, nem jutunk előre - hűvösen cseng a hangja, szerinte egyértelmű, hogy kinek kell kezdeni a válaszok megadását és az nyilvánvalóan nem ő, mert nem felel, legalábbis szóval nem. Kiáradó hatalmának izgatottan rángatózó testetlen ujjvégei azonban sokat elárulnak a kilétéről, a képességeiről és hovatartozásáról, mert bár ő állt neki a fiút vizslatni, a módszereiben megmutatkozik a mágus, sötét, fojtó kérlelhetetlensége átbukik a térdelő fején, lecsorog a hátán és beborítja az egész testét.
- Ahogy mondtad, nem vagyok zsaru, nem kell, hogy letagadd - elnéző korholás a hangjában, de a nyomás nem tágít amivel a fiút vizsgálja és figyelmen kívül hagyva a rá vonatkozó kérdést inkább a maga válaszait húzza elő a testéből. Döbbent szisszenéssel szívja be a levegőt, a kezéhez hozzádörgölőzik az érintetlen, formálatlan mágikus tehetség tömege, belemélyednek az ujjai a romlatlan anyagba, ami éppen olyan csodálatosan tiszta, mint amennyire hajlamos minden gonoszt magába nyelni, felvenni a formáját és megismerkedni vele, de a mágiájával ellentétben a fiú közel sem ilyen készséges. Kizárja odabentről, magára hagyva az érzékletek sokaságával, amik máris sokszínűbbé teszik a ma éjszakai terveit, mint amilyenre eredetileg számított, mint amilyen ildomos lenne.
- Átkozottul udvariatlan vagy, kölyök - a hangszíne szinte nem is változott, nem hallatszik rajta az erőfeszítés és nem érződik az a munka, amivel most a védelmező ököl gyenge pontjait tapogatja, hiszen egy ökölnek számtalan gyenge pontja van. Minden lélegzetvételével egy-egy kisebb nyomást helyez rájuk, finoman, mert kár lenne összeroppantani a védelmét, ha utána fel akarja építeni, megtanítani arra, hogyan legyen ellenállóbb, neki bőven elég, ha megoldja csak a fogását. Bőven elég, hogy érzi a szúrós izzadtságszagot és hallja a hangremegést, ami elárulja, hogy a kölyök nehezen összpontosít mindenre egyszerre, hiába van nála a fegyver, ha egyszer igazából a saját erejét sem tartja a kezében.
- Beszélgessünk - veszélyesen készségessé válik, olyan nehezen akarja kiengedni az ujjai közül, hogy szinte hallani az anyag reccsenését amikor a fiú elrántja magát, hogy felvegye az ideális távolságot, de mihez?
- Szerinted mit csináltam veled? Bár a múltidő pontatlan. Még mindig csinálom. Vizsgállak - a szemeivel is megtenné, de a gyér fényviszonyok akadályozzák, az ujjait összefűzi maga előtt, a kezeit leengedi, mintha semmivel nem fenyegetné a srácot.- Már biztos vagyok benne, hogy nem voltál itt az áldozáson, ami meglepő, sőt, megdöbbentő. Sokkal érdekesebb, hogy te ki vagy és mit keresel itt, mert én nyilvánvalóan tudom, hogy miért vagyok itt, és nyilvánvalóan azokat keresem, akik itt jártak korábban, de te nem vagy rendőr és nem vagy kultista sem, mi vagy valójában? Egy kíváncsiskodó kis senkiházi furcsa ajándékkal és egy nevetséges fegyverrel, amit úgy lóbálsz, mintha belém akarnál lőni vele, de nem akarod ezt igazán - lomhán, lassan elfordul tőle, hiába menne inkább közelebb, távolabb lép, vissza a kődarabhoz, az ujjait végighúzza lassan, mire az éledező holdvilág kirajzolja rajta halványan a korábbi áldozat testének illékony körvonalait. Egy fiatal, megkötözött lány, olyan alsótagozatos forma, bárányként megkötött tagokkal, részleteiben elveszve, de a szemében gyűlő könnyek mintha a holdfény kedvére volnának, azok szinte ragyognak gyöngyözve éteri gömbölyűségükkel.
- Tegnap éjszaka vérszagot éreztem, az egész várost belepte, de nem nyugtalanította se a vámpírokat, se az állatokat. Tele volt vele az orrom, mégse törődött vele senki. Ünnepség volt itt, egy új mágust avattak be a köreinkbe, élőáldozattal jegyezve el a sötét tanok mellett. A rituálé részeként erős mérgeket itattak a lánnyal, aztán ittak a kiontott véréből, a mérgektől őrjöngve pedig cafatokra tépték a húsát, ahogy azt egy állat tenné. Délkelet-európai gyökerekkel rendelkező szertartás, ami elképesztően felszabadítja a mindennapok között elnyomott energiát - tudja, mert ő alkotta meg a menetrendjét.
Vissza az elejére Go down

Felix Laurent
Felix Laurent
hell around us
Hozzászólások száma :
124
Fajom :
marsall
♱ ♱ ♱ :
Fever dream Giphy
Csatlakoztam :
2022. Nov. 17.
Családi állapot :
nem megkötött
Play by :
Felix Mallard
♱ ♱ ♱ :
Fever dream 7bd08683346c7a1067ef404cbb32f7ce


blackout frpg

Marsall
Marsall


Rang
: Halandó
Szomb. Márc. 25, 2023 3:52 pm
A nagyon is igazat latolgató válasza meglep, ezek szerint ennyire látszik rajtam, hogy nem vagyok a rend éber őre. Touché, vagy mit mondjak. - Lehetnék. - mert a jelenlétem véletlennek túl sok lenne, bár ha alakváltó volnék, akkor annyira nem. Mondhatni a vadászterületemen flangálna éppen. Az talán érdekelné. Bár a fegyver is hatásos lehet.
A nevetése még ezen a nyomott rosszullétemen is vakarózásra késztetne. Nem egy vidám teremtmény, de vakarja az oldalam a kíváncsiság vakondja, hogy ki a fene ő és mit keres itt? Tengernyi kérdés lövell elő és nyilván nem kapok válaszokat, az túlságosan egyszerű lenne és csak a filmekben működik, a valóságban a bepofátlankodó rosszfiúk egyszerűen csak sátánian röhögcsélnek a képedbe, míg te küzdesz az erős hányinger ellen.
- Nincs mit letagadnom. - mesterem és áldozás, most annyira felhívnám azt a fasz gyilkosságist, hogy nesze megmondtam, hogy nem "valami állat" járt erre. Ez a hely okádja magából a mágiát és sajnos azt a fajtát amire két éve is túl hevesen reagáltam, túl érdeklődően és amit valószínűleg villamosszékkel büntetnek többféle államban is. Most valami ilyesmi törekszik belém és úgy bontogat szét, mint egy kis ajándékcsomagot. Benéz a bordáim alá, két izomrost közé és mindent letapogat. Felfordul a gyomrom, de bent marad a vacsorám szerencsére és az én öklöm összezár, félreüti a zaklatóan tapogatózót. - Kapja be! - kiszárad a szám és hagyjon már békén, hát pont próbálom benntartani a drága vacsorámat. Meg mi az, hogy kölyök? Mintha egy 12 éves suhanc lennék, akit mindjárt megbüntet a szomszéd bácsi, mert levizelte a drága bokrát. Az öklöt buzerálja, érzem, hogy bejut alá, feszegeti az ujjközöket és annyira akarom, hogy NE folytassa, hogy tényleg hányni fogok lassan..
Erre felrángat, kicsit átfordul a világ, hálát adok azért, hogy nincs napsütés, azt nem bírná ki a szemem kedves világa és legáláznám a fekete hacukáját. - Mindenképpen! - ez mondjuk nem egy acsargósan előadható helyeslés, még ha olyannak is szánom. Pedig ez az ÉN ötletem, hogy kényszerítősen beszélgessünk úgy, hogy a fegyverem közöttünk van, ő meg nem ráncigál és...zaklat testen kívüli élményekkel. - Akkor hagyja abba! - mert idegesítő, zavaró és olyan, mintha a meztelenebbnél is meztelenebb lennék előtte, az ilyen meg tőlem merőben idegen. Utoljára két éve éreztem hasonlót szintén egy erdőben. De végre leengedi a kezeit és mintha megszűnne a nyomás a tüdőmön. Sokkal jobban nem vagyok, de a fegyver tényleg röhejes a kezemben. Igaza van, nem akarom használni..bár, ha kényszerít akkor nyugodt lélekkel lelövöm, ebben az egyben legalább teljesen biztos vagyok. Bár a senkiházin azért kicsit megütközöm, meg miféle ajándék? Legalább viszont magáról is mond valamit, bár messziről jött ember ugye...Mindenesetre mérlegelem amit mond, hogy ő is azokat keresi, akik ezt csinálták. Mágusrendőrség? - Vadász vagyok. - fújom ki a levegőt és elrakom a fegyvert, mert muszáj követnem és valamiért ezt...el akartam neki mondani, tiszta beteg...semmi köze hozzá, hogy ki vagyok. Vagy mi, ahogy ő nevezte.
Ezt pedig most elfeledteti, mert látom én is amit mond. Úgy értem tényleg látom és ez olyan szinten elképeszt, hogy kedvem lenne úúú és óóh hangokkal kísérni a "mutatványt". - Azt akarja mondani, hogy ezt emberek csinálták vele? - elképesztő, tényleg szinte vadállati. Rásandítok. - Ezt a sok mindent itt rakta össze a helyszínen? Lenyűgöző... - hangozhatna dicséretnek, de nekem inkább gyanús. Hát honnan tud ennyi mindent? - A zsaruk nem figyelik a mágusokat, azt se tudtam, hogy van a városban valami szekta... - már megint ez az őszintén beszélgetni akaró hangnem, a faszom se akar beszélgetni vele, ettől függetlenül éppen azt csinálom. - Őket nem látja? Neveket nem tud kivenni? - mintha egy bizarr kihallgatáson lennénk, ahol mozgó árnyakként megelevenedne előttünk minden és mindenki, aki tegnap éjjel itt járt. Én nem éreztem semmit...azt hiszem kicsit sokat ittam abban a bárban. A legjobb a gondokra. - Az erőkör is az övéké? - ami miatt még mindig vékony patakokban véreznek az ujjaim? Marhára fog fájni, kicsi, de mély vágások. - Meg kell találnom azokat, akik ezt tették. - mondom komoly és mély elhatározással. - Tud segíteni vagy nem? - én inkább utóbbira tippelek, hisz neki sem lehet több információja, bár így is sokkal előrébb járt. Érdekelne hogyan, de... - Hogy csinálta? - tessék, mielőtt letilthatnám magam, már meg is kérdeztem.
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Vas. Márc. 26, 2023 5:12 pm
The only monsters in the freak show
lurk in the closet under the stairs.

- Lehetnél, de a rendőrök tetthelyre sose mennek egyedül, csak a filmekben - a hangján hallani az elfojtatlan vigyorgást, mulattatja a kölyök ellenvetése, amivel vissza akarja nyerni a helyzet felett az uralmat. Nem kárhoztatja érte, hiszen ő is ezt teszi, elhessegeti a megrökönyödését mindazon információ felett, amit a romlatlan szűzről éppen megtud és a legteljesebb magabiztossággal gördíti tovább az eseményeket, úgy, mintha ez az egész természetes volna és mindennap megeshetne bármelyikükkel az, hogy egy magukfajtára bukkannak a lassan erőre kapó éjszakában egy nemrég még vérben úszó helyen, ahol aztán egymásnak szegezik a fegyvereiket. Nazaré el is sül, kézzelfogható a fiú beszólásában a feszültség, de nem olyan érzékeny, hogy ezt magára vegye, hiszen tényleg erőszakosabban tapogatózik a szükségesnél, mert számított némi ellenállásra előre és nem utólag felállítva a védelmi vonalat.
Haj, ha egy kicsit is rosszindulatúbb volna a fekete szent!
- Jól van, remélem tudsz követni - csúfondáros hangsúlya azt ígéri, hogy gyors és szakmai beszélgetés következik majd, amiben a lemaradás újabb felhatalmazást ad a számára arra, hogy belenyúljon a másikba, kimerítve ifjúságának kútját, de egyelőre, ha nem is teljesen hagyja el, a nyomás valamennyire enyhül a másikon, az a fajta nyomás, amit kutató erejével, a jelenlétével gyakorol rá. Nem utolsósorban a pillantását is elfordítja, ami óriási megkönnyebbülés lehet, mert így az átkok ígérete nem ömlik végig az avatatlan elme homlonának falán, de ez még okszerűségében aligha tudatosodik benne.
- Amíg teljesen meg nem ismerlek nem áll módomban teljesen abbahagyni a vizsgálatod, ez olyan, mint a szemlélődés, csak éppen a mágikus érzékelés nem olyan, mint a szem, hogy lehunyva megszüntessük a fókuszát. Kibírod - rutinosan fújja el a szokásos nótát, ezzel legalább egyszer minden fiatalabb mágus-ismerősét megetette fénykorában, de hát az vesse rá az első követ, aki nem élne vissza a hatalmával ilyen körülmények között. Minden egyes idegrostjában érezni akarja a civilizálatlan varázserő vibrálását, hogy ne felejtse el aztán sose.
- Tényleg? - mintha egy undorító béka hágta volna meg a kedvenc lakkcipőjét, úgy vonaglik meg a hangja.- A saját fajtádra vadászol? Az álmoskönyv szerint ebből még bajok is lehetnek - nem rendíti meg a vallomás, főleg, hogy a folytatásban stukker végre a helyére kerül és már tehet hirtelen mozdulatot, bár nem akar.
Ahhoz, amit tesz a holdfénnyel lágy, simító mozdulatok kellenek, mintha felemelné az esti sötét függönyét, hogy a holdfény alányúlhasson. Csak egy fél pillantással ellenőrzi a mutatvány hatását, és úgy találja, hogy éppen elegendő, nincs szükség színpadiasságra.
- Igen, hús és vér emberek, de teljesen begőzölve, nem ismerné rájuk abban az állapotukban - a holdalakra mered, elmosolyodik. - Mondhatni, igen, persze ismerem a rítusok alapvető működését, így a nyomokat már ismert képletekbe kellett behelyettesítenem ahhoz, hogy tudjam, melyik szertartásrendhez tartották magukat és aztán ellenőrzésképpen kereshettem olyan jeleket, amik az elméletem igazolták - nem veszi fel a teljesen jogos gyanakvást, eszébe sincs megnyugtatni a másikat, gyanakodjon csak. Így, hogy előrelépett a fényre már az arcát is látja, alaposan megvizsgálja, de nem ismerős neki egyetlen szépen szabott vonása sem. A varázserő birtoklása persze az ő szemében amúgy is széppé tette volna a fiatal férfit, ha a genetika nem is lett volna ilyen kegyes.
- Ezek nem idevalósiak, én ismerem a városi mágikus képességűeket, ha csak távolról is, nem olyan nagy St. Louis, hogy elrejtőzhessenek előttem, ez a szekta most érkezett ide. Valószínűleg egy gyengébb képességű rejtőző mágust avattak be most, hogy az készítse elő a terepet számukra, hogy megvethessék itt a lábukat, ez az első lépés, most még a környéken keringhetnek, alkalmi szállásokon gyűjtve az erejüket, és kipihenve ezt a tivornyát - egy hanyag kézmozdulattal szétlegyinti az áldozat fényből lett képét a kőről és az finom porrá válik a levegőben, hogy aztán szellemalakoknak látszó idegenek alakját rajzolják elő, akik fenevadként vetik magukat a kő felé, amiről tépni akarnak magukat egy falat húst. A legtöbb alak homályos ezüstmaszat csupán, de némelyik egészen tisztán kirajzolódik, ám egyszerű álarcokat viselnek. Vannak vagy tucatnyian.- A tehetségesebbek megóvják magukat attól, hogy ki lehessen fürkészni őket, a rend vezetője pedig ügyel arra, hogy a gyengébbek mindig maszkot viseljenek, amivel megóvhatja a kilétüket, ez alapszabály - most már egyáltalán nem a nyomokat nézi, hanem egyenesen a fiút, ahogy a szemében tükröződnek a sose látott csodák és a szájában összetorlódnak a kérdések, amiket még senkinek se tehetett fel. Milyen fiatal és milyen gyarló, átható pillantással keresi a vonásaiban az őseit, azokat, akik a világra szülték, bár a varázserő nem mindig következetes, élete során sok jóképességű boszorkánymestert és boszorkányt látott, hátha egyikükhöz tartozik az eltékozolt fiú.
Nem mintha visszaadná. Már az övé.
-.Nem, az erőkör az enyém. Meggondolatlan voltam, állat és ember ellen védelmet adott, de egy magamfajtára nem számítottam idekint, épeszű nem is jön egy gyilkos szertartás helyére, átkozott terület az - félig karba fonja a kezeit, a baljával a saját állát simogatja, mintha a kérdés ilyen nehéz volna, pedig a válasz megdöbbentően könnyű.
- Tudok segíteni, de nem fogok. Ha megtalálod őket megölnek vagy megtérítenek… oh? - a kibukott kis kérdés félbevágja a szónoklatát, hátralöki a kapucnit kicsit és merőn rábámul a szemei alatt húzódó erőteljes vonalú sötét árkok felett, amik tanúskodnak az előző nyugtalan éjszakáról. Még csak nem is pislog. - Egy felfedő rítussal, füstölt, rúnázott üveget szórtam szét itt és a megfelelő igével a múltba tekintettem éppen, amikor megjöttél. Megmutatni neked már nagyon egyszerű, csak a holdfény kell hozzá, ahogy az állatok valódi természetét felfedi, úgy a varázslatokét is. Te tényleg semmit nem tudsz egy bazári trükkön kívül amivel azt hiszed megvédheted magad?
Vissza az elejére Go down

Felix Laurent
Felix Laurent
hell around us
Hozzászólások száma :
124
Fajom :
marsall
♱ ♱ ♱ :
Fever dream Giphy
Csatlakoztam :
2022. Nov. 17.
Családi állapot :
nem megkötött
Play by :
Felix Mallard
♱ ♱ ♱ :
Fever dream 7bd08683346c7a1067ef404cbb32f7ce


blackout frpg

Marsall
Marsall


Rang
: Halandó
Vas. Márc. 26, 2023 9:06 pm
Valaki milyen járatos itt abban, hogy hogyan járnak a rendőrök. Ebben mondjuk igaza van történetesen, a zsaruk nem véletlenül járnak társakkal. Mindig van szemtanú, van, aki kihúzzon a szarból. Én meg csak ártatlan katasztrófaturista vagyok most, aki nézelődni jött és csúnyán belefutott valamibe, amibe tán nem kellett volna. - Jól megfigyelhette a zsarukat. Sok volt a CSI? - gúnyos a kérdés, mert kényelmetlen helyzetbe hoz és hülyén érzem magam, amiért küzdök a hányingerrel, az öklöm ujjai pedig a falat simogatják, amit az erőkör emelt a magasba. Masszív, erős és van benne valami eszelősen vonzó, na meg ismerős is...de nem akarok rajta gondolkodni, honnan is az. - Követni? - ilyen bonyolult az, hogy ne buzeráljon belülről, ne görnyedjek az érzéstől és ne vegyem zaklatásnak, ami történik? Persze bárhol előadnám, mindenki hülyének nézne. Mérhetetlenül hülyének.
- Abba tudja hagyni, ha akarja. Mindent abba lehet. - mert ha nem, akkor nem maradhatok a közelében és nem tudhatom meg, amire kíváncsi vagyok, amiért idejöttem és valószínűleg ő is így tette. Csak talán nem ugyanazon a nyomvonalon jöttünk, de hát...a végcél a fontos. Amúgy meg már láttam életemben mágust, annak sem szerettem jobban a közelében lenni mint az övében, semmi személyes, de ami azonosítatlan érzés, azt nem szeretem. A meglepetéseket sem, ha már itt tartunk.
- Milyen saját fajtámra? - meglepett arc, a hangszíne meg jóformán egyenesen rám köpi a lenéző, leblamáló mellékzöngét. - Szörnyekre vadászom, akik nem tartják be a szabályokat. - vagy arra gondol, hogy..érzékelem a mágiát és ...áh, olyan komplikált! - Én nem vagyok szörny. - persze, csinos heget viselek egy boszorkánytól, de ő már régen csak por és hamu, nem több. Szögesdrót volt. Akkor még azt hittem, semmi más nem fog úgy fájni, hát összejött azóta egy és más.
Azt mondanám lehetetlen, amit most látok. Utoljára valami hülye játékban láttam hasonlót Xboxon, de ez most nem játék, ő tényleg ezt csinálja. És meglepően jól tájékozott ezekről a...beavatásokról. - És mi a szar értelme van ennek? Ez egyszerű és brutálisan elkövetett gyilkosság, nem több. Ezért villamosszéket kapnának. - akkor is, ha nem voltak tudatuknál. Mágia van benne, tehát automatikus a kivégzés, a bíróság nem sokat teketóriázik és a legjobb ügyvéd sem tudja kimagyarázni a dolgot. - Mi az, talán maga is vett részt ilyenekben? - ha igen, akkor most alá is firkantja a sajátját is...vagy legalábbis arra kapok kimondatlan engedélyt, hogy figyelemmel kísérjem lépteit...valahogyan. Bár a mágiája, az ereje annyi mindent megnehezít... - Szóval maga amolyan mágustérkép akkor? - elhümmentem a gondolatot és tökre zavar, hogy egy csuklya sötétjéhez beszélek, persze a gyerekkori összes horrorfilmes klisé beugorhatna most, de a szörnyek nem rejtőznek. Ahogy a kétes hírrel bűzlő varázslók sem. Ha mindenkit ismer és engem mégsem, akkor miért sorolt a saját...fajtájába? Logikátlan gondolat. - Akkor meg kell keressem őket... - jegyzem meg leginkább saját magamnak. Hisz ha mindükből így lökődik ki az erő, mint belőle...nem lesz nehéz átavanzsálnom Bodri Potterbe, hogy végighányva az erdő fáit, megtaláljam őket. Aztán...nem is tudom. Kitalálok valamit...
Az alakokat nézem és valami egészen ijesztő van abban, ahogyan az áldozatra vetik magukat. Állatként, pedig semmi állati nincs rajtuk. Ragadozókként tépik, marcangolják a húst, pedig talán a hétköznapokban azt sem tudják, hogy a karaj nem a boltban terem. Megáll az ész..hát ezért nem akartam sosem foglalkozni ezzel, ezért nem akartam engedni semmilyen sötét, mocskos és hívogató érzésnek, ami efelé lökne. Mert nem jó, ez..nem szabályszerű, ilyet ember nem tehet meg. Persze maszk van rajtuk, csalódottan sóhajtok. - Meg tudná találni a rend - vagy mi - vezetőjét? - aki a jelek szerint egyáltalán nem ostoba, tehát nem követhetem el azt a hibát, hogy lebecsülöm. Aki ilyet levezényel és figyel rá, hogy elrejtse a többieket a kíváncsi szemlélődők szeme elől, azt nem vehetem semminek. Ettől még mondjuk azt sem vehetem annak, hogy bámul. Szinte lyukat éget az arcomba a pillantása, már-már azt hiszem szarvam nőtt, vagy hasonló.. - Mondja, miért bámul? - kérdezem egyenesen, pedig ki se akarom mondani. Mi ez a szófosás a közelében, mi? - Én nem vagyok magafajta. - kontrázok rá, de a válaszom megvan: övé az erőkör. Az, ami szétvágta az ujjaimat és amitől hányingerem lett. Ez azt jelenti, hogy mocskos varázslatokkal dolgozik. Ugyanilyen szarul voltam két éve abban az erdőben, amikor találkoztam a boszorkánymesterrel. Csak ott még hallucináltam is, szerencsére ez most nincs így és nem fogok itt félőrülten bolyongani. Szóval nem segít...
- Nehogy már tegyen valamit, igaza van. Adófizető polgárként feküdjön csak nyugodtan az ágyában és majd én megkeresem őket. Nem kell a segítsége.. - hát menjen a fenébe, de komolyan. Persze, ha hívnám a zsarukat tutira megkukulna. Vagy valami okos kis trükkel kihozná, hogy itt sem volt és csak képzelődtem. Pöcs.
Azt se értem mit beszél, felfedő rítus meg füstölt üveg meg holdfény...nekem ezek teljesen idegen dolgok, egyáltalán nincs közöm hozzájuk és soha nem is lesz, ezt már eldöntöttem. - Semmi köze hozzá, hogy mit tudok és mit nem! - semmit se tudok, ebben is igaza van. Éleslátó és végre látom az arcát, elég..hihetetlen szemei vannak és ha vámpír lenne most bizonyára nem vizslatnám ilyen kényelmesen, de meg akarom jegyezni a vonásait. Muszáj megjegyeznem őket. - Ha nem akar segíteni, húzzon a fenébe és ne tartson fel! - jól jönne most egy zsebkutya. Valami állat, ami eligazodik ebben a hülye erdőben. Kezd igazán sötétedni, tehát nem sok időm van. A kis szekta vagy micsoda, el is hagyhatta a helyét már én meg itt őszinteségi rohamozok valami ijedős, gyáva varázslóval. Hiányzik ez nekem? A legkevésbé sem.
Elsétálok tőle, el a közeléből, hogy a mocskos, idegesítő ereje ne zavarjon meg nagyon, de mintha mindenhol ott lenne. Rajtam is és még csak lesöpörni sem tudom. - Nem állna le addig amíg érzek mást is esetleg magán kívül? - ha már baszik segíteni, ha már egy seggfej akire elpazaroltam vagy 15 percet, pedig a szürkület és az éjszaka közötti vékonyka határvonal nem vicc. Mindig nyugtalanná válok, ha lemegy a nap. Mindig. - Hallja?! - de már nem akarok közel menni hozzá, neem-nem. Esélytelen. De kényszeríthetném, hogy velem jöjjön. Egy golyó a fejében még neki sem jó ómen. Fegyvert húzok és sötét mosollyal fordulok felé. - Tudja, lehet ezt úgy is, hogy nem kérem rá, hanem utasítom, hogy jöjjön velem egy kis erdei sétára. Tegyen valamit a közjóért és akkor talán nem említem a jelentésben, hogy ki tudja mit művelt itt.
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Szomb. Ápr. 01, 2023 12:15 pm
The only monsters in the freak show
lurk in the closet under the stairs.

Beszédesen válasz nélkül hagyva a gúnyos kérdést felír magában egy feketepontot egyelőre név nélkül a fiú arca mellét, amit örökre megjegyzett magának. A nevek amúgy is változékonyak, ahogy a szándékok és az erő elhajlásának íze is, főleg egy ilyen fiatalnál, még bármi, de szó szerint bármi lehet belőle, ám ő egyelőre azt választotta, hogy az ügyeletes éjszakai kötözködő lesz.
- Rendben, nem akarom abbahagyni. Ha neked ebben a tudatban jobb lenni, csak tessék - megvonja a vállát lecsorgatva a helyzet komolyságát komolytalanná, de aztán szúrós pillantást vet a másikra még a kapucnijának árnyékából olyan hosszan, hogy az már túllépi az udvarias beszélgetés keretei között megengedhető hatásszünetek abszolút hosszát és egyértelműen kifejezi vele a megbotránkozását és a döbbenetét.
- Hát persze. Nem vagy szörny - horkant a nevetés határáról visszanyelve a szavakat és inkább a mozdulatokra fordítja a figyelmét, amik nyomán felszabadul az emlék képe. Az legalább nem hazudtolja meg önmagát, össze is karcolja a fiú érzékelését, puhán megrándul a villamosszék emlegetésére és egy pillanatig hezitál, hogy ilyen körülmények között fordítson-e időt és energiát a fiú edukálására, mert az pont olyan mélyen benne van a törvénykezés rendjében, ahonnan szinte lehetetlennek tűnik kimenteni a gondolkodását, de végül ad neki egy esélyt.- Az így nyert energia elég sokáig elég lehet ahhoz, hogy megérje a kockázatot egyeseknek. A felszabaduló erő megköthető, tartalékolható, átalakítható. Ha figyelmesen körülnéznénk talán megtalálnánk az edényzetek, lemezek és más hasonló kellékek nyomait a környező fákon, kövek, amikkel felfogták az erőt. Miért kérdezed, talán szívesebben látnám villamosszékben? - fordítja vissza a kérdést különösebb látható izgalom nélkül, de magában felír még egy feketepontot az előző mellé.
- Csak figyelek a környezetemre, ahogyan te is ismered a szomszédaidat, gondolom. Már az olyan szomszédaidat, akik adott esetben megzavarhatják az életed, felhívhatják a figyelmet rád, illetve akár veszélyesek is lehetnek rád nézve -
az elégedetlenség a hangjában azt sugallja, hogy a fiú nem a szerinte lényeges kérdéseket teszi fel, de hát jól kérdezni is meg kell tanulni.
- Mégis minek keresnéd a bajt magadnak? Talán csatlakozni akarsz hozzájuk? - csúfondárosan elmosolyodik a kapucni takarásában, pedig tudja a választ, egyértelműen látszik a tartózkodóan megfeszült nyak inain a tiltakozás, amit lát az elborzasztja a srácot, pedig ez még nem is a legalja, de nem is a legszebb, legnemesebb módja a tudományuk gyakorlásának. Aki azonban válogat, az nem marad életben könnyen.
- Valószínűleg meg is fogom találni a vezetőjét - hiszen ezért jött ide, megtudni, keresni, megérteni és felháborodni, amiért a sajátjának jelölt területre ilyen rítussal törtek be a szemtelenek, bár úgy látszik ez mostanában az általános módi, hiszen ez a srác is betört a körébe, kevéssé tudva, hogy mit tesz, de megtette.- Ritka, hogy ilyen idősen ennyire érintetlen a tehetséged, miközben nyilvánvalóan megvan a vonzalmad és érzéked ahhoz, hogy feléleszd. A tagadásod csak egy felszínes máz, amivel elhatárolódsz tőlem, valószínűleg ezt tetted egész életedben, így lehetsz vadász, így lehetsz ilyen kis Maugli… a tehetséged szempontjából farkasok neveltek, nem a fajtád - de nem érzi úgy, hogy tiszteletben kell tartania ezt a különállóságot, a felcsattanás hallatán pedig elneveti magát csendesen, tompán, ahogy egy üreg nevethet a föld alatt, mielőtt elnyelné azt, aki botor módon megközelíti a száját.
- Tenni fogok, de neked nem segítek, mert gyenge és tanulatlan vagy, úgy végeznéd, mint a lány a kövön, hiszen rengeteg benned a mágia, viszont túl öreg vagy tanoncnak, egyesek úgy gondolhatnák egyszerűbb azt kivágni belőled, mint felnevelni téged és milyen jól gondolnák - száraz a hangja és ítélkező, mélységesen megveti ezt a fajta adófizetői lelkesedést, éppen csak nem horkant egy nagyot a hallatán, tán nem a lelkiismeretére akar hatni? Csak nézzen a szemébe, a holdfénytől egészen kivilágosodó szürke szemébe, amiből a temetők hideg közönye süt hűvösen, bár a mosolya annál sokkal élettelibb.- Tényleg elküldtél a fenébe? Mégis miben tartalak fel? - széttárja a karját és ezzel feloldja a varázslatait, eltűnik a védelmező kör, de odalesznek a holdfényalakok is, maguk maradnak, kettecskén a sötétben na meg a fiú háborgása, a már szinte kézzelfogható, tapintható dühe.
- Nem. Törj ki belőle, ha erre nem vagy képes, hogyan akarsz leszámoltatni egy egész kovent? - teszi fel a teljesen logikus kérdést, bár így még a végén azzal vádolhatják, hogy meg akarja védeni a fiút, szerencsére senki sem hallja a szavait. Még maga a kölyök sem, bár a füle talán megfogta a hangját, de az értelméig nem jutottak el a szavai, ez nyilvánvalóvá válik amint rászegezi a fegyvert. A maga részéről éppen az eddig árnyékban rejtőző válltáskájáért hajolt le, megdermed egy pillanatra amíg megsértődik a fegyvercső láttán, aztán befejezi a mozdulatot, a vállára húzza a táska szíját, egy mozdulattal becsatolja, az oldalzsebéből súlyos zseblámpát húz elő, és ha eddig még nem lőtte le a kölyök most felkattintja a fényt, de a jóindulata jeleként nem a szemébe vág vele, csak a lábai elé irányítja a sugarát.
- Figyelned kellett volna, már mondtam, hogy elmentek, a környék településein bérelnek alighanem szállást, nem találod meg őket így, legfeljebb még néhány elhagyott nyomukat, de kétlem, hogy észrevennéd őket - tenyérbemászó leereszkedéssel beszél és a pisztoly lősugarában maradva nyugodtan odasétál a fiúhoz úgy, mintha amúgy sem volna jobb programja ma estére, minthogy az erdőben kísérgesse őt.- Mit gondolsz mi fog történni akkor, ha megtalálod őket, vagy bármelyiküket? Láthattad már, mennyi nekik egy élet, nem fognak megsajnálni a fiatalságod és tudatlanságod miatt.
Vissza az elejére Go down

Felix Laurent
Felix Laurent
hell around us
Hozzászólások száma :
124
Fajom :
marsall
♱ ♱ ♱ :
Fever dream Giphy
Csatlakoztam :
2022. Nov. 17.
Családi állapot :
nem megkötött
Play by :
Felix Mallard
♱ ♱ ♱ :
Fever dream 7bd08683346c7a1067ef404cbb32f7ce


blackout frpg

Marsall
Marsall


Rang
: Halandó
Szomb. Ápr. 01, 2023 8:04 pm
Legalább kimondja. Megdöbbentően és arcátlanul őszinte, legalábbis ebben. Megkérdezném mégis hogyan fordítaná le az én nyelvemre azt, amit művel...de kétlem, hogy megtenné. - Pedig az udvariasság ezt diktálná. - koppintom verbálisan orron a tiszteletlenségért és a...a...mágikus intim szférám nem betartásáért. Türelmetlenül, nem is..felháborodva ciccentek. Mégis hogyan lehetnék már szörny? Ember vagyok és lenne valamiféle hajlamom, képességem..amit teljesen megpróbálok kizárni, már amikor képes vagyok ilyenekre. - Miért lennék? Nem öldösök másokat azért, mert nem tudok kordában tartani magamban egy állatot és nem basztatom mások elméjét azért, hogy a vérüket vegyem meg ki tudja miket műveljek velük. - fonom össze a karjaimat magam előtt. Egyértelmű elutasító testtartás. Még hogy én szörny?! Na ne vicceljen. Akik ezt csinálták inkább szörnyek, ahogyan a kis bemutatóból is világosan látszik. Ráadásul emberek..mágusok, képességgel rendelkezők akik ilyen ocsmány dolgot csinálnak valami retardált surmó boldogítása céljából.
- Csak próbálom megérteni, ami itt történt. - felelem őszintén. Tényleg próbálom és marha érdekes dolgokat mond, de félő, hogy holmi edények nekem nem mondanának igazából semmit, nem vagyok egy régész alkat. - De akkor arra tippel, hogy...talán tartalékolták ezt az erőt? Elrakták későbbre, mint valami fura befőttet? - tényleg tökre próbálom értelmezni, de olyan vagyok, mint a lépcső alatt lakó Harry. Minden kínai amit mond. Nem sok mágusos balhéban vettem részt eddig. Amit felmutathatok az egy alakváltó boszorkány. Elrágódom a mondandóján.
- Okos és óvatos. - kommentálom és jó a hasonlat, így én is értem. Tehát jobb szeret mindenkiről tudni, aki esetleg ilyeneket csinálhat. Akkor minden elmélet szerint pont kapóra jön nekem is, mert én meg szeretnék minden ilyen mocskot összekapdosni és áram alatt tudni, aki ártatlanokat gyilkol holmi rituálé miatt. Nem a középkorban vagyunk, a kurva életbe!
- Természetesen nem akarok csatlakozni hozzájuk. Azért a szerencsétlenért tenném, mert a fenébe is, megérdemli, ha már így kellett meghalnia. - nem vagyok egy nagyon sokat érzelgősködő valaki, sőt, de az ilyen értelmetlen és brutális gyilkosságokért megérdemlik az elkövetők, hogy hasonlóban részesüljenek. Felbüffennek a sötét gondolatok, hogy vajon velük miket is lehetne megtenni, hogy legalább ugyanúgy fájjon nekik, ugyanúgy féljenek, mint az a szerencsétlen. Felcsillan a szemem.
- Na és megsúgná, hogy hogyan? - mert vigye el a jó ég, én is meg akarom találni. Már csak az elégtétel miatt is. Ezért lettem marsall - meg mert a vámpírokat nem tudom tolerálni semmilyen szinten -, hogy senki ne kerüljön ilyen helyzetbe. Ha lelőnek, az legalább tiszta és legtöbbször egyáltalán nem fáj, csak jó célzás kérdése és nem több.
- Fajtám...nekem nincs fajtám. - megrázom a fejem - Nézze, a családomban nincsenek mágusok, ez csak puszta véletlen. - apám diplomata, anyám meg jótékonysági bálokat szervez, de PR-ban utazott világ életében, úgyhogy nálunk mindenki anti-varázsló, úgyhogy...valószínűleg tényleg csak véletlen. Vagy nyilvánvalóan nem tudok a család minden ágáról mindent, de ez most nem is igazán lényeges. - Nem elhatárolódom magától, csak különbséget teszek közénk. Attól, mert reagálok rá, még nem tartozunk ugyanabba a csapatba. - tehát a határvonal meg van közöttünk húzva. - De ez még nem zárja ki azt, hogy segíthessünk egymásnak. - komollyá válik a hangom, ugyanis ÉN hajlandó vagyok némi zacskó elvet arrébb tolni, ha ezáltal az ügy a megoldáshoz közel fog kerülni. - Magának is vannak...tanítványai? - már ha ez a jó szó rá, fogalmam sincs.
Erre leáll sértegetni, eszem megáll. Szemmel szúrom le, még, hogy gyenge! Van ám önérzete ennek a valakinek. Lehet, hogy önjelölt szuperhős és nekem kellene jótékonyan elfordulnom, míg kinyírja a szomszédját és a darabjait elrejti valahol a mocsárban. Ezt várná el? Ebből akarna kihagyni? Annyira felbasz...Igaza van, nem értek a varázslatokhoz, nagyon egyszerű rúna alapokkal vagyok csak tisztában, mint például takarodjanak a lakásom környékéről is és egyebek, de semmi más. És azért, mert ...mert...nos, ahhoz semmi köze nincs, hogy miért van ez így. Gúnyosan felnevetek. - Ennyire ne nézzen le, ha lehetséges. Lehet, hogy nem tudok ilyeneket csinálni, mint maga, de a meló mellett is élek. Itt vagyok, tehát gyengének ne nevezzen. - mit nem gondol...
- Mindenben, a varázslata miatt lélegezni alig tudok. - megint őszinte a válasz, mi a fene ez a nagy őszinteség? Pedig nem érzem, hogy csinálna valamit most is. Nincs molesztálós erőkurkászás. Semmi sincs, mégis így van. Alig állok a lábamon, jobb lenne a földön, de az nem túl méltóságteljes.
Ahogy a kör felold, a tüdőmbe is visszatér a levegő és az émelygés is csillapodik. Leszarom, ha észreveszi de végre vehetek igazán mély lélegzetet. Hála az égnek. - Tűzzel és vassal, ha szükséges. Hogy máshogy tehetném, ha nem tudom hogyan kell? - végre, kezd visszatérni belém a lélek most, hogy már nem zavar a varázskör és nem érzem úgy, hogy oda kellene mennem. Az ujjam is csak tompa fájdalmat nyom az agyamba, amit el is kívánok nyomni. Nem nyavalyoghatok a vágások miatt, mint egy kislány. Nincs rá időm. De fegyvert előhúzni van és mindjárt jobban is érzem magam az én terepemen.
- Minden hagy maga után nyomot. Talán vannak olyan perverzek, hogy vissza akarnak ide jönni és megmártózni az előző éjszaka maradványaiban. Fogalmam sincs, nem értem a gondolkodásukat. De maga igen. - hunyorgok, kezd kicsit sötét lenni és nem vagyok macska, hogy mindent lássak. Kicsit megremeg a kezem a ravaszon, de a zseblámpát látva legalább nem teszek megjegyzést, hogy sehol valami erdei lámpás varázslat, hogy mondjuk ne a tök sötétben mászkáljunk? Hát jó..
- A vér és a fájdalom mindig hasznos. - bevárom, nem hátrálok el, hisz nem ő tette, nem ő a rosszfiú és nem kell lelőnöm sem. Csak haladjunk már! Nem tudom miért van bennem ez a mélységes izgatottság, de bennem van. - Ha hülyének gondolnak, az jó. A hülyék nem veszélyesek. - vigyorgok. - Na menjünk! - mert találnom kell valamit, megbolondulok, ha nem. Csak remélem közben, hogy valami kóbor alakváltó meg nem minket akar bevacsorázni...bár talán az idegeimen segítene némiképp. - De át ne verjen! - még mindig bevárom és mögé lépek, annyira tolom neki a fegyvert, hogy érezze a keménységét a hátába nyomódni. Pedig nem akarom lelőni. Tényleg nem. Most az egyetlen, akire támaszkodhatok. Hiába, a modorommal van némi probléma. - Csak vezessen nyomra, kérem. A többit megoldom. Ha belehalok, hát legalább.. megpróbáltam. - nem is tudom minek mondom ezt neki. Miért érzek kényszert, hogy beszélgessünk? - Mondja..miért vagyok ilyen kínosan őszinte magával? Nem is ismerem... - sétáljunk akkor befelé a susnyásba. Éjjel pedig nem tanácsos az erdőt járni, de talán egy mágussal az. Talán.
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Vas. Ápr. 02, 2023 4:18 pm
The only monsters in the freak show
lurk in the closet under the stairs.

- És a te részedről mit követelne az udvariasság? Vagy csak az én kötelezettségemet tudod? - van valami mélységes mély csúfondárosság a szavai mögött, mintha a fiú óriási nagyot vétkezett volna olyan törvények ellen, amiket nem ismer, de ugye a szabály nem ismerete senkit nem mentesít a betartása alól már a kölyök világában sem, nemhogy a természetfeletti vonatkozásában.- Elég szörnyűség az, amit magaddal teszel. Öldösésnél és basztatásnál is rosszab az elfojtás - mert az egyszer robbanáshoz vezet és annak a következményei beláthatatlanok. Vagy a tehetség elsorvadásához, ami viszont mérhetetlenül szomorú, de nem fejti ki, a fiatal férfin így is kattan a testzár és elhatárolódik tőle.- Soha nem fogod megérteni, ha nem vagy a része - az őszinteség őszinteséget vesz magának, bár ez idegen íz az ő száján, azért nem sajnálja a férfitől az igazságot. Egyelőre nem sok esélyt lát arra, hogy valóban értse, ne csak megítélje azt, amit lát maga előtt.
- Egyrészt lehet tartalék, másrészt lehettek valami nagyobb szándékaik, talán egy különleges erővel felruházott tárgyat készítettek, vagy valakinek kipótolták a hiányosságát. De talán megtörtek egy átkot - tompa, mély, vágyó, szinte lüktető mohóság kap bele színtelen hangjába, egyfajta sóvárgás, hiába akarja elfojtani azzal a kissé feszült, ideges, ellenszenves nevetésével.- Pont mint egy befőttet, azt. Energiakompótot.
Futólag bólint, de saját magáról már lényegesen kevésbé beszél készségesen, mint az ocsmányságról, aminek az emlékhelyén állnak, vagy a fiúról és az ő képességeiről, ezért nem idegen tőle a figyelmes hallgatás. Meg aztán… még nem tudhatja biztosan, hogy hányadán álljon vele, hiszen bár minden arra utal, hogy a legkevésbé se vonzódik a kovenhez, látott ő már karón varjún és amikor megérzi a közösség közelségét magán lehet, hogy megváltoztatja majd a véleményét.- Milyen… nemes! - ezt a jófiúságot nem lehet kibírni megvető horkantás nélkül.- Ilyen hozzáállással egészen biztosan te is a sorsára jutsz - nincs ebben semmi fenyegető, olyan egyszerűen mondja ki, ahogyan fizikai törvényszerűségekről szokás beszélni, feddő pillantást vet a fiúra a feszegető kérdés hallatán. - Csalival, fürkészéssel, ésszel. Nem avatlak be a módszerébe, mert egyrészt nem akarlak, másrészt csak megöletnélek, ha komoly nyomra vezetlek, harmadrészt, mivel nincs tapasztalatod az ilyenekkel…ez nem egy egyszerű és világos nyomkövetés - eszméletlenül sokáig tudja cizellálni azt, hogy “nem”, de az utóbbi években nagyjából ez az egyetlen szórakozása adódik. Meg most persze itt ez a fiú és ki tudja mit ígér ebben a furcsán holdvilágos éjszakában.
- A közvetlen családomban nekem sem volt mágus - nyugtázza a hasonlóságukat, ami máris lehetne egy közös fajtajellegük, ha a fiú nem kapna hidegrázást bárhányszor ezt kimondja.- Ez a csirkék nevelte kiskacsa esete, vadászkölyök, mert hiába a kotlós odaadása és a kapirgálás gyönyörűsége, amikor meglátod a vizet - a mágia sötét, végtelen, csillogó, rejtelmes vizét- akkor te is úszni fogsz, mert erre születtél - majd gondoskodik róla, ha érez hozzá kedvet. Tetszik neki a gondolat, még ha annyi hátulütője is van a dolognak, hogy szinte kár elkezdeni vele foglalkozni.
- Elképzelésem sincs arról, hogy TE miben segíthetnél nekem abban a helyzetben, ha elfogadom az állításodat - neveti el magát olyan hozzá nem illő szelídséggel, amiből alig hallatszik ki az, hogy valójában mennyire képtelenségnek tartja.- Voltak tanítványaim, de már a maguk útját járják - átható pillantást vet a homályban a fiúra, mintha mondani akarna még valamit ezzel kapcsolatban, de aztán inkább nem teszi. Belemosolyog a szúrós pillantásába a nevetésére válaszul felhorkan, jelezve mennyire nem látja érdemnek azt, ahogy a fiú él.
- Igazán? - ez viszont érdekesnek tűnik, alaposabban ránéz, még egy fél lépést is közelít, mintha meg akarná nézni még közelebbről, akár egy jó doktor, aki a betegének első köhintésére kész a diagnózissal, és a válasz itt is legalább olyan egyszerű.- Mégis mennyire fojtod el a tehetségedet? Sok gond van veled? Manifesztálódott az erőd valami különlegesben? - elég gyorsan elkapcsol az érdeklődése a véres emlékű tisztásról, de a kölyök nem hagyja, hogy elterelődjön, bosszúsan ciccent.- A tűz kialszik, a vas elolvad, egyéb remek ötlet? - aki nem megy át boszorkányüldözésből legalább kettessel, annak nem sok jót tartogat ez a pillantást, amit most a fiúra vet, olyan mohót és érdeklődőt, ami majdnem beszél arról, hogy legszívesebben hazavinné és aprólékosan szétszedné, részletről részletre kifejtené belőle azt a kis mágust, akit rejteget odabent, elvek és gondolatok, háborgás és igazságtétel mögött.- Tényleg van, hogy visszajárunk a helyre, ahol végrehajtottunk valamit rítust - hagyja jóvá a feltételezést, bár talán elhatárolódhatna ő is, hiszen aki fegyvert fog rá, az egészen biztosan nem lehet egy csapatban vele. A felkapcsolt zseblámpa nem csak ezeket az igazságokat fogja megvilágítani és csak a szemét forgatja, ahogy a fiú felszólítja aztán megnoszogatja a fegyvercsővel, belekarmolva a hátába a kérdőjelet amitől az önérzete így szól Nazarhoz: mikor vágod pofán ezt a kis tacskót?
Türelem.
- Csak a te véred és fájdalmad látom ebben a képletben és nem ezt mondtam. Nem gondolnak majd hülyének. Problémának gondolnak és ne feledd, nem vámpírok, hogy játszadozzanak veled. Fenyegeted őket, tehát megölnek… vagy rosszabb - mutat oldalra, ahol az egyik bokor tövében néhány madártollat billegtet az éji szellő, kicsivel odébb pedig megbolygatott földhalom jelzi azt, hogy valaki nemrég kiszállt innen a sírjából, bár a hely egyáltalán nem egy temető, sokkal inkább olyan helyszín, ahol sorozatgyilkosok temetik el már nem kellő fétistárgyaikat, használt hulláikat.
- Mert senki mással nem lehetsz ilyen őszinte - feleli egyszerűen, mintha el sem gondolkodott volna a dolgon, hátrasandít a fiúra és úgy fordul, hogy meg tudja nézni az egykori jelöletlen sírt anélkül, hogy ki kéne vennie a fegyverét a veséjéből, mert egyelőre nem akarja elvenni a biztonságillúzióját.- Mikor és hogyan derült ki számodra az, hogy mi vagy? Mióta fojtod meg magadban a tehetséget? Kinek beszéltél róla? Annak, aki megtanított arra a trükkre, hogy védd magad egészen biztosan, de őt hogy találtad? Tudta a választ a kérdéseidre, vagy ahhoz túlságosan féltél, hogy feltedd őket neki?
Vissza az elejére Go down

Felix Laurent
Felix Laurent
hell around us
Hozzászólások száma :
124
Fajom :
marsall
♱ ♱ ♱ :
Fever dream Giphy
Csatlakoztam :
2022. Nov. 17.
Családi állapot :
nem megkötött
Play by :
Felix Mallard
♱ ♱ ♱ :
Fever dream 7bd08683346c7a1067ef404cbb32f7ce


blackout frpg

Marsall
Marsall


Rang
: Halandó
Csüt. Ápr. 06, 2023 9:02 pm
- Azt, hogy felszólítsam rá, hogy ne molesztáljon és nem lelövöm érte. - fagyos mosollyal nézek rá, ennyit az én udvariasságomról. Ennyit arról, hogy szerintem ő követ el udvariatlanságot azzal, hogy a nyilvánvaló hiányosságaim ellenére is..nem tudom, pásztáz? Basztat? Molesztál..maradjunk ebben. - Nem fojtok el semmit. - zárok rá, mielőtt nekiállhatna kifejteni, pontosan mi is a rossz abban, hogy nem akarok ezzel a képességgel mélyebben foglalkozni. Persze a legfőbb oka az, hogy ha kiderülne, már nem végezhetném a munkám úgy, mint most. Egyszerűen megbélyegeznének és én azt választom, hogy mindenki bassza meg. Egyszerűbb valamit eltemetni magadban, mint kifelé tárni mindenkinek. - Márpedig muszáj megértenem. - vágom rá. Ilyeneket én mondtam, ha valakit éppen fel akartam szedni, vagy meg akartam kefélni és tiltakozott, hogy nem meleg. Remek, én sem, tehát próbálja ki. Viszont én nem fogok csak azért beállni valami szektába, hogy az ő szavaival mondva "értsem" az egészet. Nem kell értenem, válaszokat adott már. Csak előremutató dolognak kellene történnie innentől, nem pedig egy helyben ácsorogni az információk tengerében.
- Hogy lehet ezzel hiányosságot befoltozni? - jó, azért ezen meglepődöm. Az átok rész nem annyira érdekel, mert mondjuk ettől még brutális körülmények között követtek el csoportos gyilkosságot, ráadásul előre megfontolt szándékkal. Mi érdemel villamosszéket, ha nem az ilyenek? Neki pártolnia kellene, hisz rá is rossz fényt vet egy ilyen eset. De mielőtt úgy igazán bele tudnék ebbe a gondolatba mélyedni, megint valami fitymálással dobál meg. Felsóhajtok.
- Ezt már sokszor hallottam. - hogy majd meghalok, meg megesznek, szolgává tesznek, bezárnak és megkínoznak és nem mondom, hogy nem voltak rázós helyzetek, de eddig mindig sikerült belőlük kijönnöm. A cél az, hogy ebből is sikerüljön méghozzá úgy, hogy lehetőleg ne hagyjam el közben az ép eszem és ne váljak valami villamosszékbe vágyódó nyomingerré. - Na, végre valami érdekes. Pedig igazán megnézném, hogyan követi a nyomaikat. - mondom komoly hangon, fürkésző tekintettel. Tényleg szükségem lenne a segítségére. Ő olyasmiket tud, amik nekem soha nem jutnának eszembe. - Miattam ne aggódjon. - lökdösöm el ezt a dolgot messzire, ne én legyek a kifogás. Csak segítsen, oldjuk meg együtt. Ha már idejött. Ha kell, a családfáját végighallgatom.
- A felmenők pedig nem számítanak. Mármint ők nem igazán érintik a mi jelenünket, nem? - tudtommal a nagyszüleim sem mágusok, úgyhogy...de mesélhet akkor az övéről, csak mozduljon meg és engedje ki a kis mágikus csápjait, hogy megtalálja nekem őket. - Magának melyik rokona volt az? Már ha egyáltalán...számít az ilyen. - csóválom a fejemet, mert nekem valami ilyesminek tűnik. - Szóval ezzel aláírja azt a tézisemet, mely szerint egy alakváltó hiába próbál normálisnak tűnni, mégiscsak egy állat, akit végül le fognak nyomni az ösztönei? - és nagyon-nagyon pöcs mosollyal nézek rá. Sőt, akkor a vámpír is csak egy földes körmű koporsótöltelék némi hatalommal, tehát joggal kívánhatom visszatuszkolni a sötétségbe? Haah? Erre nyilván azt fogja mondani, hogy igen, azok. De nekem akkor el kellene hinnem ezt az egészet, márpedig engem nem fog magával vinni ez a képzeletbeli víz, mert egyszerűen nem engedem neki. És mint mindenben, ebben is kurvára makacs tudok lenni.
- Nos, abban, amiben kéri. Nyilván, ha nem tudok egy adott helyzetet irányítani, akkor elfogadom a parancsokat. Nyilván ésszerű határokon belül. - méregetem és próbálom nem túlzottan ellenségesen. Mármint a kedvéért én nem állnék le széttépni egy ártatlan embert. Ha a szektások fejének kell porba hullania, nos, azt annyira nem fogom sajnálni, de ez részemről akkor is baromi nagy engedmény. Ugyanis lehet ő akármilyen überkirály, előttem egy civil és egyáltalán nem vonhatnám be. De kit érdekelnek a szabályok?!
- Mhm, és mondja, maga is csinált velük ilyesmiket? - a kérdés kíváncsi, nyilván mivel segítséget kértem tőle, még ha be is vallana bármit - miért tenné - akkor sem kaphatom elő érte sem most, sem máskor. Bizonyítani sem tudnám és amúgy is lényegtelen.
- Ööö... - a kérdést próbálom értelmezni úgy összességében. Manifesztálódott? Mi van? - Velem nincs semmiféle gond. Nem csinálok semmi rosszat vagy furát. - mert tényleg nem. Úgyhogy akár el is engedheti az én feltérképezésemet, bár most legalább nem a csápjaival tapogat, hanem csak kérdez. Le se baszhatom érte. - Nem alszik ki a tűz, ha okosan táplálják, a golyót, főleg ha kicsit fel van ütve, még a varázslók sem élik túl. - szinte kedves a mosolyom, hát azt hiszi középkori módon karddal kívánok vívni egy mágussal? Kicsit sokat lóg szerepjátékos körökben talán. De az nem tetszik, ahogy rám néz. Ezért viszont szintén nem baszhatom le. Azt kértem ne inzultáljon, nem teszi. Egy pont oda. - Mondjuk nincs kedvem itt sátrazni, amíg ez megtörténik... - sóhajtok kelletlenül, marad az erdőjárás. Kényelmesben jöttem, tehát részemről mehetünk. Csak futni rühellek, mert általában az én ellenfeleim a lefuthatatlan kategóriába tartoznak, úgyhogy nem nagyon erőltetem a dolgot.
- Jó, akkor hallgatom, mégis mi a fenét kellene csinálnom? Egyszerűen sétáljak haza, mintha mi sem történt volna? - még a hangom is kétkedés, remélem ilyenen még csak el sem gondolkodott. - A problémát pedig jelenthetem, magának megvan a kellő ereje és tapasztalata a háttérhez. - surmón vigyorgok a háta mögött, voltam már csali és nagyon hálátlan szerep, de hát...annak is kell lennie valakinek. A kérdés az, hogy egyáltalán bízhatok-e benne ennyire? Nem szeretem az idegeneket, egyedül a szexben, ott meg kifejezetten azokat kultiválom. Furcsa dolgok ezek. - Most gondoljam azt, hogy aggódik az épségemért? - elmosolyodom, milyen kedves, bár kétlem, hogy ez lenne az igazság. Figyelem, hogy mire mutat és a tollaknak nem tudom mit kellene mondani, de azt a földkupacot nekem sem nehéz felismerni. Kiráz a hideg, hol a picsában ácsorgunk? A Kedvencek Temetője 2. részében? - Pff.. - kommentálom, hogy csak vele lehetek..de, ebben a témában úgy néz ki, tényleg így van. Senkinek nem beszéltem róla soha. Fél mondattal sem. - De sok kérdése van... - már végighallgatni is fárasztó. - Nem tudom, mindig érdekelt. Pár éve viszont találkoztam egy boszorkánymesterrel egy másik államban. Az egész hely maga volt egy nagy varázslat és ő... - nyelek egyet, mert a mai napig nem tudom mit tett. Vagy én mit tettem. - Nem tudom. Nem tudom mi történt, mintha tudja az ereje...átáramlott volna hozzám, elvett volna az enyémből. Nem mindenre emlékszem, de arra igen, hogy szerinte vissza fogok menni hozzá. Keresni fogom. Hát keresi a faszom... - eszembe nem jutott arra a környékre menni többet. Akkor is azt a köcsög árulót kerestem, aki vígan volt valahol, míg én majdnem meghaltam. - Aki kisegített, az adatbázisunkban találtam és Tennesseeben él. Találkoztunk párszor és ennyi a nagy titok. Segített az alapokkal az eset után. - átnézek a válla felett, mégis mit kukkol egy sírhalmon ennyire? - Mit keres benne? - kérdezem komolyan.
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Vas. Ápr. 09, 2023 5:12 pm
The only monsters in the freak show
lurk in the closet under the stairs.

Mivel idegenek egymásnak, nem kontrázik. Pedig tudna. Látszik az arcán, hogy minden félmondatra volna valami egészen mély mondanivalója, de ő elfojtja, pont, ahogyan a fiú a mágiájával teszi, csak éppen ő nem tagadná le, ha kérdeznék. Ennyivel több nála, vagy éppen kevesebb, ez teljesen nézőpont kérdése és ebben biztosan nem értenek egyet. Abban sem, hogy mit jelent a megértés. A fiú elhatárolódása falat emel közéjük, amit egy vállrándítással elintéz, most nem mássza meg.
- Nem mindenki olyan áldott a tehetséggel, mint te, de boldogan fogadja ajándékba azt, amire a természete szerint csak egy kis rálátása nyílt. Feltölti erővel egy ilyen rítus - egyszerűsíti le, mert nem biztos benne, hogy a kölyök teljesen megérti a szavait, bár még mindig nem a jó kérdéseket teszi fel Nazar szerint.
- Ezt meg már én hallottam sokszor - horkant fel, mert van köztük egy generációs szakadék, aminek egyik oldalán a marsall dicsőséges halhatatlansága áll, aki még annyira bízik a saját eszében és tehetségében, ahogyan ő is tette egykor, itt a szakadék másik, kopott boszorkányokkal kirakott oldalán, akiket elátkoztak, megvezettek, elárultak és a saját rossz természetük is összekarcolta már eléggé ahhoz, hogy tudják: hiába állsz fel a botlásaidból, fiatalabb és erősebb már nem leszel, egyszer lezuhansz végleg.- Azt mindjárt gondoltam - regisztrálja rezignáltan az érdeklődés látható felcsillanását, persze, a titkos utak és nyomok már megütik a fiú ingerküszöbét, de amit megkövetel a lelkületétől a mágia, azt az árat nem fizetné meg.
Viszonozza a fürkészését mielőtt továbbfordul a pillantása, a hiúsága nem horgadt fel arra vágyva, hogy bemutatót tartson, még ha a srác csak a szemének akarna hinni is igazán. Megmarad a jó öreg lámpánál és a saját két szeménél amíg nem lehet biztos abban, hogy megérdemli a többet, a jobbat, azt igazán mágikusat.
- Az a felmenőktől függ - kis megütközés költözik a szemébe, össze is húzza őket, mintha attól tartana, hogy a vadász szórakozik vele.- Vannak, akik nem nyugszanak olyan békében, ahogy ősöktől illik -és vadászként hallhatott volna ilyesmiről, de lehet, hogy nem kellene azzal bővítenie az ismereteit amit egyszer majd ellene fordíthat, úgyhogy száraz kis nevetéssel a következő kérdésre ugrik.- Hihetetlennek hangzik, de soha nem kutattam a saját erőm forrását. A magaménak vallom és nem érdekel ki bírta még - megnyalja a száját és összehunyorítja a szemét a logikai ugrás hallatán, amelyiknek azonban pont olyan szenteskedő, mint amilyenre számíthatott is volna.- Amennyiben a tézisedből kiveszed a kettősmércét és önmagadat is belehelyezed a képletbe. Az alakváltók nem élhetnek örökké az ösztöneik elnyomásában, ahogyan te sem - nyíltan viszonozza a pillantását, erőteljesen és szinte szuggesztíven, a tekintete mélyén gomolygó erő máris hívja a fiút, lépjen rá az íriszének ezüstösvényére, hogy megtehesse az első lépéseket a hatalom felé, ami jár neki.
- Nyilván… nem látom mit nyerek én ezzel, amit mondasz, arra egy okosabb németjuhász is képes, bár az az ésszerűségen túl is elfogadja a parancsokat - kifejezetten undokul elgondolkodó arcot vág, mintha a fiatal férfi tényleg semmivel sem tűnne hasznosabbnak egy kutyánál, mert már így is túl sokat hízelgett az önbizalmának, el is szállt vele a ló rendesen, különben nem ő lenne a pisztoly boldogtalanabb végén.
- Engem is villamosszékbe akarsz juttatni? - kitér az egyenes válasz elől, sokat hagy a képzeletnek, de a szégyenérzet leghalványabb árnyalata sem érhető tetten a hangjában.
- Tényleg? Erősen kétlem. Ó kölyök, és hogyan találod el a boszorkányt, ha egyetlen egyszerű illúzióval gondoskodik róla, hogy 30 centivel odébb lásd az alakját, mint ahol ő van? A hangja nem fogja elárulni, téged megvezet az a 30 centi, de egy golyó esetén nagyon is sokat számít. Abban biztos vagy, hogy engem fenyegetsz a fegyverrel, vagy ellőnél mellettem? Vagy erre nem is gondoltál? - a hanghordozása alapján vizsgáztatja a vadászt, de hát ő kérte magának a pofont amikor föléhelyezkedett a kezdő szintnek és most lehet, hogy meg fog bukni.- Igen. Ez lenne az ésszerű. Vagy ha a lelkiismereteddel vannak gondjaid értesíthetnél hozzáértő vadászokat, akik felkészültek a boszorkányüldözésben. Mit is keresel te itt egyedül harsogó, tanulatlan képességekkel? Csak nem a saját bajszocskádra nyomozol valamiben, amihez semmi közöd, de valahogy mégis vonz? - játszadozik a szavakkal, sejtve, hogy jó irányba tapogatózik, akkor viszont a kölyköt lehet, hogy senki sem keresné egy jó darabig.
Egy éjszakai erdő olyan, mint a sarki bolt, bárhányszor betér az ember, mindig megakad a szeme valami érdekességen, amit haza kellene vinni.
- Gondolod, hogy neked segítenék, ha megtámadnának? - tűnődik el, hátra is sandít rá, hogy ezt mégis hogy gondolja? - Távol legyen tőlem az aggodalom, de kár a jó vért pazarolni - rázza meg egy kicsit a fejét, aztán félrehúzódva megtorpan. A nyakát nyújtva kerülőutat keres, nem sétál át a síron, inkább megkerüli, az ujjai közé vesz egy sötét anyaggal lecsepegtetett levelet, amibe beleszáradt egy toll.
- Neked is … Elengedett? Nem tudod ki volt az? Megátkozhatott, megvizsgáltattad magad? - kiköp oldalra amolyan babonásan, mert ez köztudomásúan véd a rontások ellen, bár kevéssé hihető, hogy a pár éves esetet még aktív varázslatként hordja a fiú, sose lehet elég óvatos az ember. Mindenesetre egy újabb pont, ami ellene szól, mert már megjelölte magának egy kolléga. Ugyanakkor… mindig is szerette elvenni azt, ami a másé, ha volt rá ereje és ügyessége.
- Én? Te akartál itt nyomokat keresni, hát tessék. Van velük egy halottkeltő, mert itt egy halottélesztés történt. Az alapján ahogy süpped a föld azt mondanám, hogy el is vitték a testet. Jó lenne tudni, hogy ki volt. Talán mégis hasznát láthatjuk a kapcsolataidnak, ha kinyomoztatod pár napon belül, hogy kit temettek ide, segítek neked megtalálni a választ arra, hogy miért vitték el. Nem kizárt, hogy olyan régi halott volt, akiért embert kellett áldozni amott - int a mögöttük hagyott helyszín felé.
Vissza az elejére Go down

Felix Laurent
Felix Laurent
hell around us
Hozzászólások száma :
124
Fajom :
marsall
♱ ♱ ♱ :
Fever dream Giphy
Csatlakoztam :
2022. Nov. 17.
Családi állapot :
nem megkötött
Play by :
Felix Mallard
♱ ♱ ♱ :
Fever dream 7bd08683346c7a1067ef404cbb32f7ce


blackout frpg

Marsall
Marsall


Rang
: Halandó
Csüt. Ápr. 13, 2023 4:38 pm
Próbálok valami olyan ábrázatot vágni, ami azt jelzi, hogy értem miről beszél..de az az igazság, hogy nem értem. Eddig azt hittem, hogy csak az használhatja a mágiát, akiben eleve megvannak a képesség hozzá. Vagy, ahogy ő nevezi..tehetség, mindegy. Most azonban itt a kitűnő alkalom, hogy szerezzek erről is információt. Az önérzetem nem fog sérülni, úgyis tudja, hogy hülye vagyok a témához majdnem teljesen. - Öö, azt hittem a mágiára születni kell, vagy mi. Most akkor mégsem? Elég egy ilyen...befőtt? - mutatok körbe a mutatóujjammal, nyilván érteni fogja. Velem ellentétben ő nem teljesen vakon mozog ebben az egészben és ezt most irigylem tőle. Úgy jött ide, hogy tudta, mit fog találni.
- És olyan nagy dolog lenne megtenni? - kérdő tekintet, hát neki fogadjunk semmis, laza kis időtöltés, míg én még holnap délelőtt is itt bolyonganék egy nem is látható fonalat követve. Olyan fonalat, amiről ráadásul senkivel sem beszélhetek, mert nem értenék én hogyan látom, ha mások meg észre sem vették. Ide most besoroltam a helyszínelőket, a zsarukat és persze a marsallt is, akit kiküldtek.
- Na jó, azt ne mondja, hogy valami mágus felmenőm még a világot járja... - horkantok egy halk nevetéssel. Azért ez már kicsit túlzás lenne. Egyébként meg sosem családfáztam, ismerem, akit ismerek, a halottak meg.. hát igen. Nekem nem mondanak semmit a nevek, a felmenők egy része pedig Európában nyugszik és csupán kövek sejtetik, hogy kik nyugszanak ott. Ettől még kiráz a hideg, nem szívesen traccsolnék a szépapámmal például... - Pedig kinéztem magából, hogy a középkorig visszatekerte a vértérképet.. - jegyzem meg, a hangomban mégis van valami elismerő él. Talán nekem van némi...előítéletes elképzelésem a mágusokról, pedig esküszöm a Faustot sem olvastam mostanában...tehát ő sem gyertyafénynél olvasgat valószínűleg régi pergameneket. Lehet netflixet néz, pornóoldalakon szörföl, családja van...és egy tök normális élete, én meg ráaggatok mindenféle feltételezéseket, mint egy varázslatos karácsonyfára. Idegen 1, Felix 0.
- Nem nyomok el semmit még mindig. - felvonom a szemöldököm, hát nem szoktam görcsösen rángatózni otthon meg ilyenek. Nem érzek kényszert. Eldolgoztam egy tudatot, hogy esetleg lehetne az életemben egy új út, ami kidobja a régit a kukába, de az az igazság, hogy szeretek marsall lenni. Ez az életem. Nem is tudnék más lenni, képtelen lennék rá. Akármennyire is próbál nekem mást sugallni. Megint érzem azt a bizsergést, valami zavaró jelenlétet, ami...nem is tudom, mintha valami rezonálna belém felőle. - Ezt hagyja abba! - már szóltam, hogy ne dugdossa át a csápjait és ne...rezonálgasson. Anélkül is nehéz ezen a tisztáson ácsorognom, hogy ő rásegítene.
És hirtelen felnevetek, meglehetősen jóízűen. Most tényleg egy kutyához hasonlított? Tényleg? Inkább az lep meg, hogy van humora. Még mindig a Faust kép él a fejemben róla és ezt sürgősen el kell üldöznöm, mert ez a férfi nem egy élet értelmén kesergő vén tudós. Nem, nem. - A kérdésre feleljen inkább. - ne a villamosszékről merengjen. Végtére is nem értem tetten semmivel, bár ez még nem zárja ki azt, hogy ügyesen átbasz és éppen róla beszélgetünk, mint a dzsembori fejéről...Meglehet, hogy túl naivan és nyitottan állok hozzá, amikor IDEGEN, a szó minden nagybetűjével együtt az. Ha viszont maradok annál, hogy hiszek neki..és ő is csinált ilyesmit..hát.. - Sosem tudnám bizonyítani, hogy maga is ilyeneket csinált és ezzel tisztában is van. - Idegen 2, Felix 0. Miért nem akarja megérteni, hogy szükségem van a kurva segítségére?? Minek kell a semmin túráznunk?
- Nyilván ennyi támadó kérdés után mindjárt jön valami válasz is, hogy mégis hogyan oldhatnám ezt meg. Nem? - füstölgök, kezdi felbaszni az agyam. Nem azzal, hogy egy seggfej, hanem azzal, hogy igaza van. - Bár legutóbb a boszorkány nem élte túl a találkozást velem. - halk megjegyzés, igaz én a szögesdróton kötöttem ki, de legalább az a kurva belehalt a randinkba. Szóval igenis van olyan, hogy nincs illúzió, csak a golyó van és a vér, ami áldásosan gyorsan folyik ki a kicsiny bemeneti helyen. - Senkinek nincs ott a neve mellett, hogy boszorkányvadász. - nézek rá úgy, mintha azt mondaná, hogy guglizzam be a neten. Aki volt, mármint akiről tudtam, hogy inkább a varázslókat üldözi, ő beleőrült az utolsó kalandjába és most valahol Frisco mellett tengeti a napjait szedálgatva. - Én voltam ma az egyetlen, aki nem hitte el, hogy vadállati támadás történt. És ha egy volt, nincs garancia, hogy nem lesz még több ilyen. Az előbb magyarázta, hogy figyelni a szomszédot, aki tönkre teszi az életét és a lakóközösségét. Na, ez teljesen ugyanaz.
Egy horkantás a válaszom, méghogy a jó vért, mi? - Nevezze, ahogy akarja. De, ha már nem akarja a vérem pazarolni, akkor feltételezem, hogy segítene. - még mindig surmón vigyorgok, de már kezdem magam hülyén érezni a fegyverrel, míg ő a földhalmot vizsgálgatja. - Mi? Nem, miféle vizsgálat? - pislogok, ő meg köpköd. Azért a nyakamhoz nyúlok, nem-e nőtt két fejem véletlenül. - Elengedett, igen. - hát itt vagyok előtte. Ráadásul nem tudom mi történt ott, de nem hinném, hogy meg vagyok átkozva. Nem esett a fejemre semmilyen zongora, bár néhai legjobb barátom hullai felbukkanása nem pont egy áldás...de na, az megint egy másik lap.
- Öö...nem tűnik a hely éppenséggel egy temetőnek, de utánanézhetek. - hátha csak az volt. Bár akkor nem a zsaruknál kezdek, hanem az illetékeseknél. - Hohohoó, várjunk-várjunk! Azért ölték meg, hogy vele együtt feltámaszthassák ezt a valakit? Már ha, maradunk a tézisnél. - elgondolkodom - És összekombinálták az idézést a rítussal? Bár...én nem érzek semmit ennél a helynél. - tényleg nem, még a gyomrom sem szorul össze. Akárki is csinálta, nem állt ide, az biztos. - És hogy fogom magát megtalálni? - a kérdés nagyon is adott. - Még a nevét se tudom. - leguggolok a földhalomhoz, de nem akarok hozzáérni. Ha még egy erős löket jön, biztosan kigálázok és az...gáz lenne. Helyszíneken nem hányunk. Soha. - És mik ezek a tollak? Mert annál a bokornál is volt. - hátha erre is tud valami okosat mondani nekem, ugyanis ezt én is észrevettem.
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Szer. Ápr. 19, 2023 10:24 am
The only monsters in the freak show
lurk in the closet under the stairs.

- Születni kell, de nem mindenki születik egyforma adottságokkal, azonban nem kell elfogadni a korlátokat, ha van egy szekta, amelyik segít neked gyarapodni - csipkelődő megjegyzés nélkül, szinte akadémikus pontossággal válaszol a kérdésre, bár sem az idő sem a helyszín nem alkalmas arra, hogy mélyebb vonatkozásaiban belemenjenek a témába, vagy éppen elgondolkodjanak annak erkölcsös illetve természetellenes mivoltán, ha egyáltalán van ilyen. Hiszen ami lehetséges, az természetes, nem?- A “befőtt” átmenetileg adhat képességeket, de az elfogy és ez tipikusan az az eset, hogyha rossz kezekbe kerül, rossz vége lesz a használatának. Megtébolyodhat tőle az, aki nem rendelkezik tehetséggel a mágia elviselésére, eléghet, megsemmisülhet és a többi, el tudod képzelni, biztos hallottál már megmagyarázhatatlan, tragikus halálokról - tele van az életük megmagyarázhatatlan halállal.
- Nem. De nincs rá okom, hogy megtegyem - horkant bosszankodva, mert nagyon nehezen jut el a fiúhoz az üzenete arról, hogy semmi sincs ingyen és az oldalába tolt fegyvernél több kell ahhoz, hogy rákényszerítse valamire, amit nem akar megtenni.
- Elméletileg lehetséges - például ha rá akarja tenni a mancsát a marsallra, akkor neki is számolnia kell azzal, hogy a felmenője esetleg magáénak követelné a vérség jogán. De elég a napnak a maga baja.- Akkor nem sokra tartasz - sötét elégedettséggel elmosolyodik, mert azt ezerféleképpen kihasználhatja, ha a másik alábecsüli- Meddő időpazarlás lenne, aminél többre tartom az életem - csak úgy a miheztartás végett, nem árt, ha a fiú ezzel tisztában van a továbbiakban, még ha most nem is figyel fel arra, hogy Nazar önmagáról ad később hasznos ismereteket neki. Csak megcsóválja a fejét az újabb tiltakozás hallatán, de hát ha lelövi miatta, akkor majd megtanulná, hogy ne bizgassa a fiút, addig meg…
Őszintén szólva nem tetszik neki a nevetése, mégis együtt mosolyog vele, kissé megmutatva a fogait, mintha nagyon jókedvű volna, pedig nem. - Feleltem - ó igen, csinált ilyesmit. Más körülmények között eldicsekedne azzal, hogy egyes mozdulatok, gesztusok és rítusok forradalmára volt a maga ideje, hogy azt ne mondja, megreformálta a dolgot, de mivel ettől az, ami kegyetlen volt még kegyetlenebbé vált, nem hiszi, hogy előrébb lennének a részletekkel.- Bizonyítani nem tudnád, de a mi köreinkben néha elég, ha csak egy olyan embernek beszélsz rólam, akinek nem kellene. Jobb, ha nem adok fegyvereket a kezedbe, amíg nem tudom mennyire is fajzottál el a fától, ami életet adott neked - csevegő hangnemben marad, még ha annak van egy kis önfenyegelmező és a másikat figyelmeztető éle.
- Furcsa, miért hiszed azt, hogy azt akarom, hogy megold ezt az ügyet? - de csodálatraméltónak találja a kölyök elszántságát, amiért kitart amellett, hogy ez egy ügy, amire pont kerül majd és a bűnös megbűnhődik… na persze. Még a végén azt hiszi, hogy ő is azért jött ide, hogy igazságot osszon, messzebb nem is lehetne a lényegtől.- Hogyan ölted meg?- kérdezi nyugodtan, szinte érdektelenül, pedig a másik boszorkány halála jobban érdekli, mint szinte bármi, amit a fiú eddig mondott.
- Nahát - szemtelen nyugalommal pislog a rávetett tekintet metsző éle alatt, mintha ő is sajnálná, hogy okleveles boszorkányvadászokat nem olyan könnyű keríteni manapság, mint a régi szép inkvizíciós időkben.
- Szóval az a tézised, hogy egyedül megoldod azt az ügyet, ami annyira meghaladja a város egész állományának képességeit, hogy felismerjék, hogy itt mi történt. Látod hol a hiba a tervben? Nem, kölyök, én nem segítek, hanem megakadályozlak abban, hogy hülyeséget csinálj. Hátha segít rajtad az információ. De Óz nem adott neked agyat a tehetség mellé - sóhajt egyet, egy kicsit, megigazítja a vállán a táska szíját.
- Átokvizsgálat. Szemmelverés ellen, vagy hasonló. Jó ég… tényleg mire számítasz? - ciccen bosszúsan a visszakérdezés hallatán, rossz érzés lepi be a tarkójánál fogva, mert ezek után a fiút nem lehet máshol látni, csak egy áldozati oltáron, vagy rosszabb.
- Mert nem is az. Érdekesek lehetnek eretnek-temetések, vagy a város régi előkelő családjainak fekete bárányai, azokat szokták ilyen helyen elkaparni, hátha nem járnak vissza. Talán mágus sír volt és valamiért jelentős ez a hely. Azért ölték meg talán azt a lányt ott, hogy a halottkeltőnek legyen ereje feltámasztani ezt is. Minél öregebb egy halott, annál nehezebb kikelteni a sírjából, ezt biztosan tudod, te marsallok gyöngye - horkant- Azért nem érzel semmit, mert ide nem jöttek a boszorkányi erejűek, hogy ne zavarják meg a halottkeltő munkáját, de a sír frissen bolygatott, nem lehet két külön eset. A tollak a csirkéhez tartoztak. Biztos tudod mire kell a csirke a sírnál - szinte szúrósan bámul rá, világosszürke szemében ezüstösen fénylik a kutató láng, a saját zseblámpájának visszfénye lehet, amivel mellkason világítja a fiút, csak hogy ne kardozzon bele a szemébe, de alaposan meg akarja nézni magának.
- Ez egy kisváros. Ha nem találsz meg, jobb ha nem is találkozunk. Használj ingát. Várj… Valamiért érzem, hogy ez teljesen reménytelen. Enyém a Kis Arcánum.
Vissza az elejére Go down

Felix Laurent
Felix Laurent
hell around us
Hozzászólások száma :
124
Fajom :
marsall
♱ ♱ ♱ :
Fever dream Giphy
Csatlakoztam :
2022. Nov. 17.
Családi állapot :
nem megkötött
Play by :
Felix Mallard
♱ ♱ ♱ :
Fever dream 7bd08683346c7a1067ef404cbb32f7ce


blackout frpg

Marsall
Marsall


Rang
: Halandó
Vas. Ápr. 30, 2023 3:38 pm
Kicsit kiégek, úgy látszik többet nem tudok erről az egészről, mint amennyit tudok. Szóval lényegtelen, hogy ha valaki béna a mágiához, elég hozzá egy ilyen beteg csapat és máris megváltozik a helyzet.
- Láttam, de azt ne mondja, hogy minden különös halálesetet mágusok okoznak... - van némi kétkedés a hangomban, ugyanis az lehetetlen. Néha igenis van olyan, hogy valakit feldarabolnak és savban oldanak fel vagy elégetnek valahol, hogy nyoma se maradjon. Bár ezzel a régi bogarat erősíti a fülemben, hogy a mágia minden válfaja veszélyes és rossz.
A válaszára horkantok, naná, hogy nincs rá oka. Mi lenne? - De valamiért mégis idejött... - száraz megjegyzés. Attól, mert az ügy rám eső részét leszarja, igazán foglalkozhatna magával az esettel, hiszen muszáj. Egyszerűen...muszáj.
- Az ki van zárva. - meg ha mégis így lenne...nem is ismer semmilyen rejtélyes felmenőm, úgyhogy kár ezen gondolkodni, nem tudom neki miért lenne fontos. Vagy úgy egyébként mit számít. Próbálok végül nem felnevetni. Szóval időpazarlás, nahát-nahát. - Nocsak, carpe diem és semmi múltkutatás? - ez a kérdéskör, hogy mennyire tartom sokra vagy épp nem...most szintén nem túl fontos dolog. Teljesen semleges, semmit se tudok róla. Csak azt, hogy nem akar segíteni és jó a visszareplikázásban.
- Mi az, hogy mennyire fajzottam el?? - nem tettetett a felháborodás. - Ráadásul nem lógok mágusokkal, úgyhogy mégis mi a picsáért beszélnék bárkinek magáról meg a sötét dolgairól? - ja, most úgy szemlélem, mint egy gyereket, aki rögtön hazugsággal vádol azért, mert a holdat nem görgettem eléggé az ablaka elé, pedig "megígértem".
- Ha nincs köze hozzá, miért ne akarná, hogy megoldjam? - kérdezek vissza és kérdésre kérdéssel nehéz felelni, meg nem is túl jó, most muszáj megtenni. Ha nem akar nekem segíteni, miért nem húz el a faszba? - Miért kellene elmondanom? A végén még felhasználja ellenem. - surmón mosolygok rá, álságosan. Hát touché, ha ő se mond semmit, akkor én miért tegyem?
- De ha nem teszek valamit, megtörténik újra. Érti már? Azért kell csinálnom valamit, hogy ne történjen meg megint valaki mással és ezáltal ez a szekta vagy mi, ne tudjon erősödni. - hát remélem, hogy hat rá a meggyőzési oldal, bár már lényegében harmadjára figyelmeztet, hogy ha belevágok valószínűleg nem élem túl. - Nézze nincs feleségem, nincs kapcsolatom, gyerekeim...semmim, hogy valaki nagyon szenvedne attól, ha én itt elbaszok valamit. Mert nem fordulhatok el csak úgy. - sóhajtok egyet kelletlenül. Lehet inkább a saját életét nem akarja kockáztatni és rám próbál hatni fordítottan.
- Nem tudom...nem volt átokvizsgálatom. Nem volt semmi. Maga egy kicsit paranoid. - jegyzem meg felvont szemöldökkel, de azért... - Kellene? Már évek teltek el...és ez nem olyan, mint valami labor..gyanítom. - ez a bajom ezzel a csávóval, hogy teljesen összezavar és olyanokon gondolkodom, amik magamtól eszembe sem jutnának. És már megint kioktat...komolyan kezd felhúzni.
- Oké, utánanézetek, hivatalosan temettek-e el itt valakit. Ha nem, akkor...keresek valami tetves halottkeltőt, aki átnézi ezt a helyet... - elvileg meg tudják mondani hány halott van, mennyi idősek... - Egyáltalán visszaküldték a hullát? - na idáig semmi részem nem terjed ki. - Nyilván tudom mire kell a csirke. Akkor viszont nem volt öreg a halott. - ennyit viszont még tudok. Minél kisebb az állat, annál fiatalabb. A kecskéket már öreg halottakhoz használják. Az emberek pedig....hát, az baromi ritka. - Végre valami egyenes válasz.. - felsóhajtok, ezt megjegyzem. Tehát ott meg tudom találni. - Akkor most itt nincs tovább és lépjünk le. - egyszerű, értem én, hogy így most a semmibe, tényleg nincsen értelme mennünk. - Keresni fogom.
Megkerülöm és úgy indulok el és noha kellően paranoid vagyok ahhoz, hogy azt feltételezzem egyszerűen hátba fog lőni, de szerintem nincs nála fegyver. Amit ő tudna csinálni, ahhoz nem kell mögöttem lennie. Remélem gyorsan fogok boldogulni azokkal a barmokkal. A város adminisztratív részlege finoman szólva is hagy kívánni valót maga után...
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Szomb. Május 06, 2023 9:38 am
The only monsters in the freak show
lurk in the closet under the stairs.

- Nem mondtam, de tetszik ez a gondolatmenet. Egészen paranoiás - mosolyog rajta olyan undok, kellemetlen módon, aminek semmi köze a barátságossághoz és hosszú, fürkésző pillantást pihentet el a férfi homlokán, mert legszívesebben egyenesen beásná magát az ott tekergező gondolatok közé, hogy kiszedje belőle, mennyi igaz ebből az ártatlan, szűzies nemtudásból, ebből az édes esendőségből, ami sajnos nem kevés vakmerőséggel párosul. Félredobná a csontpajzsot és elmerülne a lényeg velejében, de erre nem adatott neki hatalom.
Valamiért idejött. Tűnődő hümmentést hallat, mintha azt kérdezné vele, hogy vajon a fiú el se tudja képzelni, hogy miért, de már az eddigi találkozásuk elég volt ahhoz, hogy felmérje: tényleg nem tudja mi másért érdemes egy mágikus rítus tetthelyén időzni, ha nem azért, hogy elkapják a tettest. Ha rajta múlik, ez az édes nemtudás egyelőre még nem is oszlik el belőle, mert nem kell neki ilyen nehezen feldolgozható információkkal szembesülni. Nem kell, hogy közvetlenül tudja, Nazar milyen is valójában, elég, ha csak sejti és megszokja.
- Ahogy mondod - hagyja jóvá a nem teljes igazságot a múltkutatásról, de már a kölyök felháborodása előtt ott ül az a majdnemhogy ütnivaló mosoly a képén, amitől megszabadulhatna, de nem siet, kiélvezi a pillanatot, mielőtt igazolná magát.- Nekem is beszéltél a mágusról, akit megöltél, arról, aki megérintett és arról is, aki megtanított bezárkózni. Elfajzottál, mert arra vadászol, ami életet adott neked, a misztikus világ elemeire és bűnként tekintesz a hatalom gyakorlására, mert az irigy, emberi törvények bűnnek tartják azt, amivel nincs elég ereje egymaga dacolni - sejti, hogy ezzel nem csak a bicskát nyitja ki Felix zsebében, de a komplett fegyverarzenálják felizgatja, úgyhogy folytatja.- A te érdekedben ne. Kár lenne, ha meghalnál. A saját érdekemben sem, ha megoldod, de egy páran elmenekülnek kiderítik ki segített neked, és nekem nincs kedvem egy háborúhoz St. Louisban, mert az a vámpírok rendkívül kellemetlen figyemét is ránk irányíthatja… de ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz - megvonja a vállát, mintha elvesztette volna az érdeklődését attól, hogy a kölyök megtartotta a gyilkos titkát.
De amit nem tudsz meg ma, majd kiszeded belőle holnap - tartja az ősi indián közmondás.
- És újra, és újra, és újra, amióta csak világ a világ. Valaki mindig fel fog áldozni valaki mást a céljaiért, lefogadom, hogy a te főnököd téged is simán odalöknek valami úthenger elé akár véres, akár vértelen, szociális értelemben, áldozatok vannak, voltak és lesznek. De cuki ez a jófiú álca rajtad - mintha ezer éve ismerné, mindent tudna a sötét kis gondolatairól, amik elől elrejtőzik éjszaka a takaró alá… őt a legkevésbé sem érdekli, hogy ki nem fogja hiányolni a fiút, ha a hirtelen halála az ő terveit akadályozná meg.
- Nem eléggé - szórakozottan veti oda a paranoiára, nem tagadja le a nyilvánvalót és megvonja a vállát, már az erdőt nézi, a távozás ösvényeit keresve, az egész testbeszédével nyilvánvalóvá téve, hogy a fogadóórának vége.
- Azt én nem tartom valószínűnek, hogy visszaküldték, ha már eddig elmentek, de lehet, hogy vannak még itt halottak, egy keltő juthat velük valamire. Nyilván tudod… de én inkább arra gondolnék megpróbálta csirkével, aztán nem ment, jött az áldozat, de mintha ezt már mondtam volna neked. Nem figyelsz? - egy faszent volna, ha megállná, hogy pattogtassa így búcsúszóul, persze aztán lehet, hogy csak gondolt rá, és amúgy is információk tömegét zúdította a fiúra… nem baj, nincs bocsánat, jobb, ha megszokja a zsörtölődését, mielőtt élesben szembesül vele. Talán egy kicsit elkalandozott a fantáziája a fiúval kapcsolatban sokadíziglen.
Nem híve az érzelmes búcsúknak, amúgy is csak felfüggesztik a beszélgetésüket, úgyhogy a végszóra válaszul egyszerűen int a zseblámpával és már be is fordul a bokrok közé, mint aki jól ismeri errefelé a járást, magára hagyva az ifjú marsallt.

//Köszönöm a játékot, folyt. köv. :3 //
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
hell around us


blackout frpg

Vissza az elejére Go down
 

Fever dream

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
blackout :: Játéktér :: Városon kívül-