fine, make me your villain

Ragaeron
Ragaeron
hell around us
Hozzászólások száma :
18
Korom :
1082
Csatlakoztam :
2023. Jan. 04.
Play by :
Ewan Mitchell


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Szomb. Jan. 28, 2023 2:02 pm

B-B-B-Be careful making wishes in the dark, dark
I'm just dreaming of
tearing you apart
Kiábrándultan csúsztatom vissza a kabátzsebembe a telefonomat. Lemerült. Megint. A töltője a másik, ennél durvább szövetű, kriptaszagú kabátban maradt amit a többi, szintén halálbűzös ruhámmal együtt pirkadat előtt és egy alapos, ám annál hidegebb zuhany után ott hagytam egy kupacban a földön, és napnyugtára eltűnt. Maradt a telefon, tokjában az univerzális fizetőeszköz plasztik kártyával, meg egy rend új, tiszta és mosószertől halványan illatos ruha. A vámpírúr figyelmessége, gondolom.
- Héj, cicc! Kell egy fuvar, cica? - Az eddig elmémben honoló teljes némaságot egyszeriben megtöri a kérdés, a kérdéshez tartozó ember száraz falevelek egymáshoz súrlódásához hasonló, semmilyennek leírható hangja. Erőteljes, de se nem kellemes a fülnek, se nem bántó. Semmilyen. Megfordulok immár St Louis kompakt, most négyrét hajtott térképével a kezemben, és kíváncsian felhúzom a szemöldökömet. Mégis ki az aki ciccel, cicának hívja a Vadak urának legrégebbi leszármazottját? Hallom, hogy a hátam mögött kinevetsz. Sovány alkatommal és hosszú, szinte fehérnek mondható szőkeségemmel hátulról persze nézhetett nőnek, vállam ívét válltömésként magyarázva a hosszú fekete kabát alatt.
- Kell. - Vértelen ajkaim közül nem szökik párafelhő amikor válaszolok mit sem törődve a taxis szabadkozásával. Nagyon, nagyon hamar levedlettem magamról a sértődékenység nyűgjét, meg a vele járó kicsinyes dolgokat, gőgömet pedig ezer év alatt lecsupaszította az út. Bár az enyém végtelennek ígérkező, mégsem pazarlom arra hogy érdekeljen mások véleménye, nem vágyom az elismerésükre és nem törekszem hogy olyannak láttassam magam amilyennek mások elképzelnek engem.
Olyan vagyok én is mint ennek a sofőrnek a hangja. Semmilyen.
A tíz perces autóút úgy telik, ahogy a taxik hátsó ülésén telni szokott: a sofőr cseveg, legalábbis csevegni próbál de felelet helyett visszakérdezek, és mire a címre érve a leolvasóhoz érintem a hitelkártya chipesebbik felét, addigra mindent tudok a családjáról és az életéről. Az emberek szeretnek magukról beszélni és nem bánják, hogy a másikat cseppet sem érdekli.
Engem sem.
Közönnyel pillantok fel a Kis Arkánum Jósda cégérére, de ugyanilyen tekintettel illetem az ennél impozánsabb megjelenésőt és a jóval mocskosabbat is. A jós, a látó a lényeg, nem a környezete. A térkép takarosan összehajtva a mobil mellé került mostanra, ujjaim közt a taxi hátsó ülésén talált fél literes vizespalackot forgatom. Lehet benne úgy két deci víz, nem mintha meginnám. Az emberek tudatalattiját megnyugtatják az ilyen nüanszok, még a mágiára érzékenyeket is megcsalja a szemük. Alakváltónál csakcsak, de egy vámpírnál? Nem mintha vámpírnak érződnék.
Azért vagyok itt mert nem kaphatok, nem is érdemlek lezárást. Hiszem, hogy megmenthettem volna ha ott vagyok és hiszem, hogy szilánkosra zúzta volna szívemet amikor szétkaszabolt, megcsonkított teste mellett térdepeltem volna elkésve. Hiszem hogy nem ordítottam volna, engedve a torkomat feszítő üvöltésnek, könnyeknek, az arcom vonaglott volna amíg holttestét fehér lepelbe tekerem ahogyan azt özvegynek illenék... Végül közel tíz évet késtem, immáron bomló aggyal és nem, egyszerűen csak nem tudtam elfogadni hogy nincs többé. Nem akarom lezárni. Vissza akarom, vissza fogom kapni egy látó megígérte nekem. A pokolba is lemegyek érte ha kell.
Megnyomom a csengőt.
 
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Szomb. Jan. 28, 2023 9:30 pm
A déli mocsár erjedt bűze a bőre alá férkőzik, mint a legyek, piócák és nyüvek garmadája amik a húsába harapva zabálva és petézve kényelembe helyezkednek el benne. Friss vérének nedves patakjai a bőrére száradnak, egybekeveredve a verítékkel, ha éppen rásüt a kegyetlen fényű, aszaló érintésű Nap, márpedig rásüt mindig, amikor a moszkítók felhője éppen nem gomolyog a feje felett. Tátott szájjal kapkod levegő után, cserepes ajkain vér és bogártetemek ülnek a sajgó rémület mellett. A szemeit a mellette felbugyanó sárbuborékokra szegezi, valami forr a testét csapdába ejtő undok mélység mélyén, feltörni vágyik, mint egy öklendés a torok mélyéről, bomló testek édes szagát hozva magával.
És már ott is egy fehér fej, nyálkás hajzuhatag hófehér hínárkoronája, tátott szájban villanó ezüstagyarak, két karja közt csontbordák ürege, ahhoz öleli, lerántva a sársírba, miközben üvölt torkaszakadtából, de ezt tényleg senki, a világon senki nem hallja, csak ő érzi a fülcimpáján a suttogás embermelegét:
"Ma éjjel érkezik… a szemünk… a kezünk. .. felismered majd az álmodból… engedelmes lesz, vagy meghalsz."


Hallható pendüléssel szétvált szempillái között még az álom puha posványában elmerült pillantásának fájdalma bujkál amikor megébred, aztán az oldalára fordulva savat hány, mert egy ilyen messziről jött álomüzenet megviseli a szervezetét meg a legedzettebb mágiásoknak is, főleg, hogy az üzenő fél a legkisebb gondot se fordít arra, hogy az élmény ne legyen traumatikus. Ó nem, tudja jól, hogy most messze délen egy nyomorúságos vudubaba néhány jelentéktelen mirigyével, hajtincsével, körömdarabjával és az egyik zápfogával életre keltve egy tálnyi jó esetben kecskevérrel kevert mocsárvízben fuldoklik. Vele együtt.
Mitől legyen akkor jókedve?
A kutyája szellemével társalkodó Mrs. Wilkinson után be is zárta a boltot aznapra, hogy felkészüljön az esti ügyfélre. Nincs abban semmi szokatlan, hogy valaki éjnek évadján keresi fel az okkultistát, ahogy a drogfutárokat és bérgyilkosokat se szokás fényes nappal megbízni holmi élet és törvényellenes biznisznek, így a feketemágiának is megvan a maga időszaka. Veszélyes, de nem teljesen ostobaság a bolt mögött lakni, mert a rúnáinak, igézeteinek, köreinek hála itt összpontosul az ereje, nem kell kétfelé osztania és mindenhol vért áldozni a megerősítésre.
De ma nyugtalan és ahogy fakul a nappal, pirosodik az alkonyat és mélyül az árnyékos éjszaka a feszültsége olyanná válik, mintha az idegvégződéseinek végén folyamatosan üvöltene valaki, bele az erőszakkal magára húzott kétes nyugalomba. Az érzékei kiélezettek, úgy hajtja be egy perccel a csengőszó előtt az ölében tartott könyvet, mintha tudná mire vár, de mégis összerezzen a dallamos, régimódi gilingalang hallatán.
Nem siet. Egyenletesen lépked, gondosan zárja maga mögött a szalon rejtett ajtaját és a függöny mögül egy kíváncsi pillantást vet az utcalámpák fényében álló alakra ott az ajtó előtt. Keveset tűrő gyomra kettőt fordul a fehérszőke hajon lecsurgó sárga fény láttán és le kell hunynia a szemét egy pillanatra az ajtónyitás előtt.
Nem harsannak fel fanfárok. Rábámul a fekete kabátra mellkastájékon és arra gondol, hogy tipikus, hogy a jövevény feketében van. Hawaii ingben egészen furcsábban festene, mint ő a fehér pulóverben, amin jól mutat majd a vére. Az ujjvégei a kilincsen égve jelzik a másik jelenlétét, tértelen súlyát, dimenziótlan terhét, ami a zárt ajtó védelme nélkül egyenesen a vállára ül és megbillenti az egész létét, mint egy libikóka szárát az ellensúly, hogy sikoltozva a mélybe száguljon minden elhatározása, mert ő ezt az egész ügyet el se akarja kezdeni ezzel az alakkal.
- Miben segíthetek? - a szívélyesség leghalványabb nyomát sem mutatja fel a kérdéssel, amit még sose tett fel senkinek, elvégre jósdát vezet, pontosan tudja miért jönnek hozzá az emberek.
Az emberek. De ez a lény aligha ember, megismeri az álmából.
Vissza az elejére Go down

Ragaeron
Ragaeron
hell around us
Hozzászólások száma :
18
Korom :
1082
Csatlakoztam :
2023. Jan. 04.
Play by :
Ewan Mitchell


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Kedd Jan. 31, 2023 6:08 pm

B-B-B-Be careful making wishes in the dark, dark
I'm just dreaming of
tearing you apart
Keresek valakit. - Érzékelnem kellene az udvariatlanságot, megsértődni rajta, a gőgöt mint drága szőrmebundát magamra húzni, hogy ami legközelebb felbukkan alóla az a vámpíri hatalom fojtogató valója legyen... Untatnak a formaságok, a feleslegesen futott udvarló körök. Belőlem nem kell majd kiédesgetni a szavakat, nem teszünk vargabetűs kitérőt a diszkréciót és annak mulasztásával a retorziót illetően, ahogy ő is feleslegesen várja majd hogy kérjek, könyörögjek neki. Nézzünk csak körbe, jósdát vezet, cégérrel hirdeti magát, kufárkodik a tehetségével én pedig megvásárolnám azt.
- Hagyd ezt. Vannak még rajta kívül mások is a városban. - Értetlenül, érteni vágyással nézek rád, be a helyiségbe melynek számomra áthatolhatatlan akadályát jelenti a küszöb, illetve az egyszerű beinvitálás hiánya. A mágus vagy mindig ilyen pokróc a kuncsaftjaival, amit nyilván azért mer megengedni magának mert annyira jó abban amit csinál vagy, ami még valószínűbb, pontosan tudja hogy vámpír vagyok ezért ilyen, és esze ágában sincs behívni. Befelé nézek a helyiségbe, rád aki ott állsz a háta mögött szorosan, a fülébe suttogod a nekem szánt szavaidat, vonásaidat elvadítja a harag. - Hagyd ezt. A vudupapnő jobb ennél. - Értetlenségemet felváltja a zavar, vehemenciád elbizonytalanító erővel bír. Miért ellenzed? Miért nem akarod ezt a mágiahasználót?
Hátrébb lépek, nem mintha eddig a frontoldali falra lettem volna tapadva, egészen nekisimulva annak az energiának ami távol tart az emberi otthontól. Hátrébb lépek szófogadóan, távozásra készen, mégsem fordulok hogy vigyenek a lábaim a következő címre, nem még, talán arra várok hogy valami olyasmi elcsépelt poénnal álljon elő a jövőlátó mint például nincs itt vagy menjen a rendőrségre esetleg megkérdezi hogy neki ehhez mi köze? Egy valami viszont egészen bizonyos: nem fogjuk az utcán megbeszélni a részleteket és noha ő ellenzi ezt a férfit, ha most itt is hagyom visszatérek majd hozzá, ha a többieket végig látogattam és esetleg nem tudtak segítséget nyújtani, különben kaparná az agyamat belülről a mulasztás gondolata. Visszatérek és erővel rángatom ki az otthon biztonságából.  
 
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Kedd Jan. 31, 2023 11:24 pm
Egy egész centit megemelkedik a bal szemöldöke, mintegy biztatásként a folytatásra, kifejező, selymes ércszürke tekintete elmozdul a kabát eddig figyelt pontjáról, mielőtt lyukat éget bele és lassan végigsiklik a szemlélnivalókon. Egyenes tartású test, feszes vállak, karcsú összhatás. Inkább farkas, mint pitbull, de mindkettő kitépi az ember torkát, apropó torok, nem látható agyarakon simít a pillantása a keskeny száj száraz ívén. Öreg vámpír lehet, az ifjak már csak a legszebbeket változtatják át és hiába a holdszőke haj, van a férfiben valami zsigerien taszító.
Talán a hallgatagsága. Nem mintha amúgy gyűlölné a vámpírokat, csak éppen jeges rémülettel tölti el a lényét a létük, mint minden halandót a halál nyersessége. Pórázra kell őket kötni, mint minden félelemkeltő tényezőt az emberiség történelmében, így lett a viharból energia, a sötétségbe fény, a szűk barlangok helyett menedék, az acsargó vadakból trófea, a rovarokra irtószer, a magasság felett szárnyaló fémmadarak és a mélységet átugró hidak, a brokkoliból pedig az egészséges táplálkozás része.
Megkönnyebbülten felsóhajt amikor amaz hátralép ahelyett, hogy olyan intenzíven fürkészne befelé, mintha már ott látná magát a bársonyfüggönyök takarta "szentélyben", menjen csak, menjen arra, amerről jött, a tekintete a szemközti oldalon meglebbenő függönyre vándorol. Mrs. Noggs gömbölyded alkatát megszégyenítő fürgeséggel mindig az ablaknál termett, ha nála nyílt az ajtó, mintha a hipotalamuszára kötött zsinór rántotta volna elő a leglehetetlenebb időpontokban is a saját háza mélyéről. Az éltes hölgynek meggyőződése, hogy az okkultizmus álcája mögött ő nagyon is prózai férfiprosti és erre amint bizonyítékot szerez a rendőrség figyelmét is felhívja. Mr. Goldman is ébren van még, a konyhája ablakában áll, a vállai a mosogatás mozdulataira ringanak, de kampós orra felett karvalyszemekkel figyeli őket. Közvetlen szomszédjának udvarában megmoccannak a tuják, Liza, az idősebb leány éppen indulna titokban a discoba, de mielőtt kilépne a vámpír árnyékába még ő is megáll, dermedten. Nem jó ez így, nem jó, ha elmegy, a gyomrában kőként nehezedik a félelem, a gyávaság, ha elküldi ezt a sápadt rémet olyan következményekkel kell szembenéznie amivel itt és most még nem képes.
- Gyere be - hangtalanul félreáll az útból és a fehéren szinte világító fogasok felé int a falon.- Oda teheted a kabátodat - a hanghordozásában egyenes kívánságot fogalmaz meg arra vonatkozóan, hogy fel is akasszák azt a nyomasztó szövetet, mielőtt beborítja a gondolatainak amúgy is sötét horizontját. Becsukja az ajtót mögötte, aztán az előtér barátságos félszögletéből vastag, természetesen fekete bársonyfüggönyök között vezeti hátra, a "szalon" részbe. Itt egy asztal várja őket két székkel, világos szőnyegen tipródva oroszlánlábaival, a falan sem a Kis Sátánisták tinimagazinjának kellékdivatja szerint tapétázták feketére, meleg, barátságos színű helyiség ez, aminek misztikusságát nem a puritán kellékek az asztalon (kristálygömb, kártya, csontok és kockák precíz gúlában) adják, hanem a szőnyeggel takart padlóba kövezett rúnajelek bizsergő érintése. Semmi ellenséges. Még.
- Kit keresel? Nőt, férfit, gyermeket? - egy kézmozdulattal hellyel kínálja, ő pedig ceremónia nélkül leül, az ujjai végigsimítanak a körasztal szélébe mélyedt aranyszál jelek sorain. Mosolytalan és rideg, mert bár beengedte, mielőbb ajtón kívül akarja tudni, de ez ellen a döntés ellen a mocsárban az ösztönei közé kövesedett rémült állat veszettül kapar.
Vissza az elejére Go down

Ragaeron
Ragaeron
hell around us
Hozzászólások száma :
18
Korom :
1082
Csatlakoztam :
2023. Jan. 04.
Play by :
Ewan Mitchell


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Vas. Feb. 05, 2023 7:53 pm

B-B-B-Be careful making wishes in the dark, dark
I'm just dreaming of
tearing you apart
Talán lenne figyelmem a felkúszó, folytatást bátorító szemöldök nonverbális jelzésére, de mindennél és mindenkinél előrevalóbb Ő, aki most szinte agresszívan tiltakozik az okkult ellen. Mások megérzésként aposztrofálnák ugyanezt, de mások nincsenek itt velem csak Ő amíg tudatom vissza nem csúszik a racionalitás talajára: akkor aztán magam maradok a megérzéssel, az éhséggel, egy illattal ami megidézte nekem az Egyetlent és akkor, csak úgy mint most is, nem törődök a figyelmeztetéssel. Vissza kell kapnom, ezért nem törődhetek ezzel az ösztönök szintjén kongatott vészharanggal, hisz elég hosszú ideje élek hogy tudjam: egészen megbízhatatlan. Sűrű árnyak közt számos alkalommal mutatott csapdát, halált hogy aztán ne legyen ott más csak a sötét, míg lefényesebb termekben, mások elnyomásán zsírosra hízott kezek nyájas intése, barátságos hívása évtizedekig tartott bezárva. Tévedni emberi, azt mondják, de mind emberekként kezdtük. Duncan volt az akinek sikerült megragadnia a lényeget, ami szembe megy a világot formáló erőszakkal, úgyis mint civilizáció, társadalmi elvárások, ami mind vékonyabb szeletében szolgálja a békét. Duncan leegyszerűsítette a létezést: Buddha tévedett. Jézus tévedett. Lao Ce tévedett. Krishna tévedett. Milarepa tévedett. Mohamed tévedett. A szútrák tévedtek. A Biblia tévedett. A Tóra tévedett. A Korán tévedett. A Bhagavad Gita tévedett. A Tao Te King tévedett. Mindenki tévedett: minden vallásalapító, minden szent ember, minden bölcs, minden mester, minden hívő. Nincs Isten. Nincs Lélek. Nincs Út. Nincs erény. Nincs bűn. Nincs felelősség. Nincs következmény. Nincs cél. Csak hús van.
Érzelmeinek kipárolgását fürkészem, arcjátékot és a testbeszédben beálló változást, a mellettem elszaladó pillantást. Megfordulok. Furcsamód nincs olyan elképzelésem, hogy az elfogásomért settenkedő társaival kokettál hátra, akkor engem lesne idegesen és csak az utolsó előtti pillanatban árulná el magát azzal, hogy nem rám, hanem közvetlenül mögém tekint.
Megfordulok. Ráérősen, egyikről a másikra majd onnan a harmadikra vándoroltatva a tekintetemet, fülsüketítő tamtam a szívverésük hangja még ablaküveg mögül is. Nem nehezményezem a kíváncsiságot, fiatalok, legyenek csak kotnyelesek legyenek bármilyenek csak unottak ne, megértésem pedig mosoly formájában, szemfogakat láttató mosoly formájában az ő értésükre adva. Utcalámpa alatt állok, senki számára nem lehet többé találgatás tárgya hogy melyik fajhoz tartozom.
Nem azért mert zavarnak. Engem nem, de az okkult feszült lesz tőlük úgy pedig nem tud jól szolgálni ha máshol jár az esze.
Beinvitál, hát visszafordulok felé mosolytalanul és mintha az iménti jelenet le sem játszódott volna úgy lépek hozzá közelebb, majd el mellette be a házba immáron szabadon. Körülnézek feleslegesen kapkodó fejforgatás nélkül, holott pontosan tudom hogy Ő nincs itt. Megsértődött volna ezért tüntet a távollétével, visszatér később vagy el se ment, hanem felfedezi magának a helyet, nem csak ezt a szobát de azt is aminek a bejárata valahol itt kell legyen: két fajta illat jellemző itt, ez a helyiség tipikusan a vuduboltok szagát őrzi, míg valahonnan az okkult sajátja érződik, az otthon szaga. Némi extra fénnyel a kavargó porszemek elárulnák merre van a rejtett átjáró, de ahogy sem ez az oldal úgy az az oldal sem érdekel. Csak az okkult.
Oda tehetem, de mégsem teszem oda a kabátomat sőt, le sem veszem egyáltalán. Az olyan emberi. Nekem nem kényelmetlen, nem melegszik rám és nem is fáznék nélküle. Nem zavar ha meggyűrődik, hogy hülyén fest ha esetleg leülünk, nem rejtegetek alatta sem fegyvert, sem a meztelenségemet... Nem veszem le. A felkínált székhez is úgy lépek oda, hogy minél rövidebb távon, minél keskenyebb sávon kelljen összejárnom a szőnyeget: nem becsülnék le egy boszorkányt csak azért mert halandó.
- Igen. - Mert mindhárom lehet, magam sem tudom hogy kit keresek. A két kezemet az ölembe ejtem összefont ujjakkal. - Egy reinkarnációt akarok megtalálni. New Orleansban azt mondták, hogy ebben a városban rálelek. - Vagy hogy közelebb kerülök hozzá, de nem akarok a boszorkány számára minimális kibúvót sem biztosítani. Ha én meg vagyok győződve arról hogy megtalálom amit keresek, akkor ő is ugyanígy meg lehet győződve róla, hogy nem volna jó csalódást okoznia.   
 
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Kedd Feb. 07, 2023 4:47 pm
- Nagggyszerű - keserű porrá válik a szájában a szó, a vámpír mosolyától feláll a szőr a hátán, de a lesőfüggöny a helyére hullik, a villanyfény kihúny a konyhában és a szomszéd kertje felől halálra rémült kis nyikkanás után futó lábdobogás hallatszik, aztán egy, a sötétben lépést tévesztett lány frusztrált kis sikolya, tenyércsattanás a betonon, jajdulás, majd szívdobogástól hangos csend. A kertváros még megadja azt a tiszteletet a vámpírnak, amit a kéjsóvár, táncra és harapásra éhes turistákkal tömött belváros már rég nem képes.
Az ajtószárnnyal kívül rekeszti a szinte tapintható félelmet és egy rutinos iparos mozgásával elfoglalja a helyét, onnan nézi a kuncsaftot, főleg a kabátját, most már rosszkedvű ráncolódással a szemöldökei között, hát fájt volna, ó tényleg, fájt volna azt tennie, amit mond neki? A hatalmi különbség nyomasztó terhe egy elmaradt szemrehányás formájában manifesztálódik összeszorított ajkainak vonalán, szürke szemében ott ül a bizonyossága annak, hogy ennél kevesebbért is zavart már el ügyfelet, persze, másmilyet. Gyengét, az akaratának kiszolgáltatott, bizonytalan lelket.
- Tessék? - egy kérdéssel segít rá az újfent elrugaszkodó bal szemöldök érdeklődő pressziójára, a szemét összeszűkíti a folytatás.
- És ha a mocsárgőzös New Orleansban azt mondják, az úgy is van! - fintorra ragadtatja magát és az ujjai elfehérednek, torkon ragadja a gondolat, hogy hát persze, honnan is jött volna, ha nem arról az átkozott vudutanyáról. Feszült kis mosollyal egy érmét perdít elő az ujjai között, a magasba dobja, a dollár csillogó pörgetánccal suhogva forog a tengelye körül, mielőtt annak rendje és módja szerint lecsapná. - Írás. Úgy látszik, nem én vagyok akit keresel - ahogy kimondja légfuvallat mozdítja félre a jobbjáról a falat takaró függönyt, kis kegyszeres szekrénye felett öklömnyi, feketére érett függ, ami rubinberakásos szemét most rájuk mereszti.
- Tehát - mintha nehezére esne beszélni, vízzel volna tele a szája és a nyakát szorongatná egy karmos mancs meg kell, hogy köszörülje a torkát a folytatás előtt.- Ez édeskevés. Egy reinkarnációt megkeresni nehezebb, mint egy szellemet, vagy egy ismeretlen nyughelyű halottat. Ráadásul az etikai törvény rendelkezése szerint a reinkarnálódott személyt háborgatni jelen életében egyáltalán nem helyénvaló, sok esetben egyházi méltóságok haragját vívhatja ki, és rossz esetben pert is eredményezhet - végtére is, senkinek sem kell tudnia arról, hogy mennyire nincsenek erkölcsi aggályai. A rubinszem fenyegetően izzani kezd a falon, mély halántékán egy ér lüktetni kezd és veríték üti ki a nyakát, bár nincs is meleg idebent.
- A kockázatok ismeretében már beszélhetünk a részletekről is, de nem javaslom neked, hogy megtaláld a keresetted. Bármilyen okból is - szinte fullasztó mocsárszag önti el a helyiséget elégedetlenül, bénítón, sötéten az érzékletek felszínén, üzenet a távolból. - Érted? - árral szemben beszél, de megmakacsolva magát kinyögi a végszót, mert neki is lehet szerencséje, és ha megúszhatná ezt a vámpírt, hát megúszná szívesen.
Vissza az elejére Go down

Ragaeron
Ragaeron
hell around us
Hozzászólások száma :
18
Korom :
1082
Csatlakoztam :
2023. Jan. 04.
Play by :
Ewan Mitchell


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Vas. Feb. 12, 2023 11:57 pm

B-B-B-Be careful making wishes in the dark, dark
I'm just dreaming of
tearing you apart
Nagyszerű, én magam is így gondolom. Most már igazán csak rám koncentrálhat, én pedig őrá anélkül, hogy a figyelmét elterelő többi személyekre kellene időt és energiát pazarolnom. Azt hinnénk hogy aki halhatatlan az ráér, nem igaz?
Nem, nem igaz.
Meghagyom az előjátékot a mágusnak, szopja csak fel önmagát, nem ez az első alkalom hogy hasonló helyen, hasonló figurával kerülök szemközt. Az elején még mondhatni buzgó voltam, de sikerült elég hamar rájönni hogy neki, nekik nincs szükségük ennyi szóra, nem magándetektív egyik sem akinek elegendő támpontot kell szolgáltatni, hogy elkezdhesse felgöngyölíteni az ügyet. Pár szó megadja az irányt, a mágia pedig önnön módszereivel kel életre. És mivel övé az előjáték, én lehetek vámpír halandó helyen, halandóval szemben. A szívverésére koncentrálok, hiába tudom megállapítani képességeimnek hála enélkül is, hogy ha valaki hazudik nekem.
Nem tetszik ugyan a hangvétel, de nekem van szükségem rá, nem pedig fordítva. Nem feltétlenül kell ennek az egyenlőtlenségnek kikristályosodnia, mert gyanítom visszaélne vele, enélkül is vissza fog, de az ügyem nem eshet áldozatául az egónak. Kakaskodni akar? Kakaskodjon, megteheti.
- Nem kedveled az ottaniakat? - Nem használok címkéket, nem okkultak, boszorkányok, vudupapok, nem közösség vagy koven, csak ottaniak, mert ez tényleg mindent lefed. Addig jó egyébként a világnak amíg a Nazar Blackhez hasonló figurák inkább utálják egymást, mintsem eszükbe jutni összefogni.
Bordaketrecének óvásában olyan most a szívverése mint csapdába esett, rémült madáré: nagyon szívesen kiszabadítom onnan idővel, de mivel kompetens okkultból kevés van, nem szabad elkapkodnom semmit.
Tekintetem követi az érmét, aztán a hirtelen történő, hirtelennek tetsző eseményekkel próbálom ugyanezt, de nekem nem áll össze értelmes, érthető egésszé. Akkor meg nem az én dolgom. Igazat mondott végtére is, még ha a pénzérme nem is volt több bazári mutatványnál.
Furcsa a hangja ugyan de beszél, teljes létezésének szóló odaadó figyelmemet tudva így magáénak, mely kiszúrja a lüktető eret és a verítékkel kicsapott bőrt. Ahogy elkapkodni nem szabad semmit, úgy túl korán következtetéseket levonni sem.
Ha nem ő az akit keresek, akkor miért is akarnám megbeszélni vele a részleteket?
- Értem. Egyedül is kitalálok. - Higgye csak azt, hogy megúszta, hogy nem fogunk találkozni többé. Higgye csak azt hogy a nappal fényénél nem tudok utána nyúlni, még ha nem is a saját kezemmel. Higgye csak azt, hogy nem fogok belemászni az elméjébe. Nem nagyon érek rá, most legalábbis így gondolom, mert nem számítok rá hogy napok helyett hetekre nyúlik az itt tartózkodásom ideje, nem nagyon érek rá de erre azért szakítok majd időt. Felemelkedek a helyemről, hogy ugyanolyan óvatos léptekkel eltávolodjak mint ahogy megközelítettem azt. Megállok egy pillanatra az ajtónál, mintha felmerülne bennem hogy visszaforduljak elköszönni, vagy legalább megköszönni, de a pillanat elmúlik, a kezem pedig kinyúl a kilincsért. Előbb óvatos érintés, mert lehet ezüstből is, illetve fogtam már olyan ajtógombot ami aztán keresztülvágott a szobán, de ha minden flottul megy, akkor épületen kívül kerülök hamar.
Legalább nem pazaroltam sok időt rá.
 
Vissza az elejére Go down

Nazar Black
Nazar Black
hell around us
Hozzászólások száma :
55
Korom :
44
Fajom :
okkult
Csatlakoztam :
2023. Jan. 27.
Családi állapot :
hajthatatlan
Play by :
luca marinelli


blackout frpg

Boszorkánymester
Boszorkánymester


Rang
: Okkult
Szomb. Feb. 18, 2023 3:33 pm
This is the moment you've been waiting for
Don't call it a warning, this is a war


- Ha porrá égne a város minden lakójával egyetemben én sört bontanék és vinném a grillezőt - szinte érzi is az orrában az érett barbaque illatát, meg az emberi testek pörzsölt bűzét. Egy másik helyen és másik időben őt is megégették volna.- De az érzés kölcsönös - megmozdítja a vállát lustán, mindenféle megbánás nélkül, de nem veszteget rá több időt, a gondolatainak fókuszába nem kerülnek bele azok, csak a vámpír van itt, a fakó vérszívó, széles vállaira boruló ezüsthajának szép csipkefüggönyével, kiismerhetetlen arcával és majdhogynem teljesen üres szemével. A düh megkövül benne, amiért semmit sem olvashat ki belőle, pedig az egész üzlete erre a tehetségére épül, hiszen az emberek a jövő rezgései helyett a saját vágyaiknak tükörképére kíváncsiak valaki más szájából igazolásképpen. Az emberi természetnek nem sok rejtekútja lehet előtte, ahogy a vámpírok is csupán emberek, de egyes vámpírok remekbeszabott mimikával elrejtik saját véleményalkotásuknak mechanikáját, így éppen úgy lehetséges az, hogy elkezdi beavatni, mint az, amit végül hirtelen a férfi mond.
Más körülmények között bizonyára nem tudná elrejteni a meglepettségét, de a bűntudattal határos megkönnyebbülésfélét érez ezektől a szavaktól.
- Ez esetben minden jót kívánok -  dallamos hazugság a szájából minden szó, de legalább udvarias. Nem fárasztja magát azzal, hogy felpattanjon, ültében felnéz még egyszer a férfire, kellemetlenül magasnak találja, ahogy az egész jelenléte leginkább csak kellemetlen. Az ujjaival megdörzsöli a halántékát, a veríték viszkető nyomot hagy rajta figyelmeztetésül, a lélegzetét visszatartja, amikor amaz már az ajtónál jár. A hangok összetorlódnak a torkában, mert a szó a nyelve hegyén ül, de durva lenne visszavonni a meghívást, mielőtt az éjlény teljesen kiér az ajtón, hogy a testét béklyózó hazavédő mágia lökje ki az éjszakába, gyanítja, hogy csak az egyikük szórakozna jól ezen a jeleneten. A kilincs mindazonáltal készségesen a halott kezébe simul és ő újra levegőt vehet, amikor már odakint jár. Nincs benne sok öröme, mocsárbűzben ázik a helyszín, a nyelvére telepszik a bomló elégedetlenség.
- Visszavonom a meghívásodat vámpír - fejezi be a látogatás teljes aktusát és elmosolyodik. A falon lógó zanzafej felé fordul, aminek rubinja szinte átkot vet.- A maga ura, nincs felette hatalmatok. Bölcsebb volna, ha nem akarnátok egy vámpír szolgálónak, mert azok senkit sem szolgálnak jól - felkel a székéből és elégedett csettintéssel zárja be a szalon ajtaját, az ujjai között a szerencsehozó érmét forgatva hátrasétál.
Szinte dúdol.
Nem kell jövőbelátónak lennie ahhoz, hogy tudja, minden valóságosabb kapcsolat közte és a kékszemű vérszívó között sokkal rosszabb kimenetelt tartogatott volna mindkettőjüknek. Az is lehet, hogy megmentette az életét. Egy fekete hős.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
hell around us


blackout frpg

Vissza az elejére Go down
 

fine, make me your villain

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
blackout :: Játéktér :: Külváros :: Utcák-