Grace & Illidary // A semmiből érkező pillanat // Zárva

Illidary Manteqru
Illidary Manteqru
hell around us
Hozzászólások száma :
46
Korom :
704
Fajom :
Vámpir
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 8b98d80963bff9cbb0e8c723bda953cf
Keresem :
Sziasztok!

Báromba állandó alkalmazottakat keresek.
Szívesen segítek betanulni újoncoknak is, ahogyan veteránokat is örömmel látjuk a bárban.
Szállást és fizetést ic biztosítunk.
Csatlakoztam :
2022. Nov. 24.
Családi állapot :
Egyedülálló
Play by :
Ian Somerhalder
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 2d91143d9738ce294939bbffff48d2aa


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Pént. Dec. 16, 2022 9:04 pm
Illidary Marquie & Grace Harland


A semmiböl érkezö pillanat

Szinte végeláthatatlannak tűnő pillanat a mai. Nem szokásom más munkáját megcsinálni, de mikor megláttam a festők és a burkolók siralmas eredményét, nem bírtam magammal. Azonnal felmondattam a szerződésüket, és így kénytelen vagyok magam végezni a munkálatokat.
~ Tonnányi különböző festék, burkoló lapok, és még csempe is. Csodás... ~
Sóhajtok fel gondolatban a látottakra. Már egy ideje elmentek, és én csak bámulom azt a sok alapanyagot. Még a lapok és a csempékkel nem is lenne baj... De az új brigád csak hétfő reggel érkezik, így elszántam magamat rá, hogy egy körülbelüli mintát hozzak össze nekik. Nem áll szándékomban még egyszer végig harcolni mindent.
Zakómat az egyik székre terítve, egy újabb sóhajt hallatva látok munkához. Szimpla fekete farmer és fekete ing... Nem éppen egy festéshez illő ruházat, de valahogy egy vámpír csak megoldja nem? Az ajtóból elpakolom a festékeket a sarokba, majd az egyiket kibontva az ajtó közepében hagyom, hogy legalább ne kelljen elmásznom minden alkalommal érte. Egy vámpír lehet lusta? Talán... Bár nem szokott gyakori lenni nálam.

A glettelést és a többit még egészen elviselhetően csinálták, így automatikusan a bíbor festékkel kezdek. A parketta nincs még lent, így csak le van terítve a szokásos festő rongy a padlóra.
~ Gyors mozdulatokkal haladhatnék... Pillanatok alatt végeznék... ~ Na persze... A festék nem tudja a gyorsaságom követni, így mindenhova kerülne, csak a kívánt helyre nem.
Lassan mártom bele a vastag ecsetet az előre hígított festékbe. Végül is rá érek nem? Nincs hova rohannom, a világ minden ideje rendelkezésemre áll.
Előre gondoskodtam a lágy Jazzről a háttérben, így könnyedén ugrok neki a munkálatoknak.
~ 3 rétegben kell felvinni ugye? ~ Olvasom el újra a szükséges információkat hozzá. Régen egy ideig festettem, ahogyan kovácsolt munkákat is csináltam... Végül is egyszer mindent ki kell próbálni. Mindig is a helyemet kerestem a nagyvilágban, míg meg nem találtam a koktélkeverést. Speciális fűszerek, és italok kánaánja, amivel oly ízeket tudsz kihozni, amit éves elő munkálatok előznek meg. Már jó ideje gondolkozok egy saját Whisky márkán, de ahhoz még bőven nagyobb tőkére lenne szükség, és nem áll szándékomban a luxus környezetről lemondani.
Gracel és Timyvel a pultban aligha lehet gondom, már a lány két hete itt van, míg Timy meg máshol fő baristaként dolgozik. Mindkettejük munkájával elégedett vagyok, így nyugodt szívvel haladhatok a bár munkálataival.
Nagyjából fél óra alatt sikerült megcsinálnom a szoba első rétegét, és ahhoz képest, hogy először csináltam, egészen elégedett vagyok a munkámmal. Már csak várni kell vele egy kicsit, addig pedig nem árt, ha elintézek egy plusz telefont.
Kezembe is veszem, és már egyeztetek is velük, hogy hány szobáról lenne szó. Mivel biztonságban érzem magamat, így a környezetemet figyelmen kívül hagyom.
- Igen, 10 szoba... Szívesen fizetünk a minőségért, így a pénz nem okoz gondot, igényes embereket szeretnék, akik adnak is a munkájukra.





~ ]Zene ~

Vissza az elejére Go down

Grace Harland
Grace Harland
hell around us
Hozzászólások száma :
37
Korom :
27
Fajom :
ember
Csatlakoztam :
2022. Dec. 04.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Adelaide Kane


blackout frpg

Halandó
Halandó


Rang
: Ember
Pént. Dec. 16, 2022 10:24 pm
Illidary & Grace


- …szóval tökre bejött, tudod ilyen őszes hajú, enyhén borostás, George Clooney-beütésű pali volt, csak egy tízessel fiatalabb. Úgy három hónapon át találkozgattunk, aztán már ott tartottunk, hogy kibérel egy lakást nekünk, ahová közösen beköltözünk, stb-stb. Tök happy voltam, csacsogtam a csajoknak is, már előre elterveztem a lakásavató bulit, aztán kaptam egy hívást, hogy felszolgálót keresnek az egyik esti partira. Ugye akkor még felszolgálásból is éltem, lényegtelen. Elmentem a partira, tudod, csinibe kiöltözve, díszkötény, minden szuper, szolgálom fel a pezsgőket, amikor feltűnt David egy idősebb, szőke nővel. Hallod, tudod ki volt az a csaj? A felesége! A szemét hónapokon át megjátszotta magát nekem, hitegetett, miközben házas. Na, ott szakadt el a cérna. Szépen odamentem, bemutatkoztam a drága feleségének, őt meg arcon locsoltam pezsgővel és leléptem -

- Hűű, komolyan? És hogyan reagáltak? Nem lett belőle bajod? - döbbenten pislogtam Timy-re, aki élete egyik fájdalmas pillanatáról mesélt, hisz alig lézengett valaki a bárban, nagyon csöndes napunk volt.
- De, kirúgott a főnököm. Viszont, az a szarházi jól megérdemelte, a neje is felképelte, és mindenki rajta röhögött - mintha büszkeséggel mesélte volna újdonsült pulttársam a maga kis történetét, de én azért véltem felfedezni a tekintetében némi szomorúságot, biztos voltam abban, hogy nagyon megbánthatta az az alak.
- Sajnálom, hogy ez megtörtént - őszinte együttérzésről tanúskodtam, mire csak legyintett egyet. - Ugyan, nem gond, már túlléptem rajta. Amúgy is, minden pasi rohadék, figyeld majd meg - szerintem figyelmeztetésnek szánta, amolyan élet nagy tanulságának, de ezzel nem értettem egyet. Persze, engem is értek csalódások, nekem is volt hasonló történetem, de nem akartam elmesélni Timynek.

- Azt mondod? - kérdeztem vissza, s tovább törölgettem a poharakat, hogy azok úgy fessenek, mintha most vettük volna elő a díszcsomagolásból. Timy csak bólintott, majd megfordult, hogy összeírja, milyen italok hiányoznak a polcról. Ekkor sétált be egy fickó sietős léptekkel az ajtón, már ismerősek voltak a vonásai, ő volt az egyik beszállító és egy mappával érkezett.
- Hahó, meghoztam az új árlistánkat, és egy füzetet a legújabb ajánlatainkkal és újdonságokkal. Megvárnám a főnököt, de el kell rohannom egy órára. Megtennéd, hogy odaadod neki? Aztán ha visszajöttem, egyeztetünk, hogy mit kértek - gyorsan hadarta, s mire bólintottam, ő már fordult is sarkon, még magasba emelve a kezét intett, majd elnyelte őt a külvilág.
- Timy, mindjárt jövök, ezt felviszem Joshnak - jeleztem a kolléganőmnek, hogy távozok pár percre, aztán felsiettem a lépcsőn, s körbefordultam, hogy vajon merre is lehet Josh. Az egyik helyiség irányából jazz zene szűrődött ki, így abba az irányba indultam, közben pillantásom a környezetemen járattam, mert nem sűrűn jártam odafönt.
A szobához lépve azonnal megakadt pillantásom a bíbor falakon, s ahogy egyik pontról a másikra vittem a tekintetem, ott volt Josh. Nem láthatott, hisz háttal állt nekem, úgy tűnt, mintha telefonálna. Nem akartam ráhozni a frászt sem, gondoltam csak csöndben odasétálok mellé, max. jelbeszéddel elmutogatom neki, hogy ki volt itt és mit akart. Azonban amilyen nagy slunggal vetettem be magam a helyiségbe, megbotlottam valamiben, s arccal előre esve, elejtve a mappát, kalimpálva a semmibe megindultam zuhanva a padló felé, miközben egy kis nyikkanás tört fel belőlem.
Vissza az elejére Go down

Illidary Manteqru
Illidary Manteqru
hell around us
Hozzászólások száma :
46
Korom :
704
Fajom :
Vámpir
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 8b98d80963bff9cbb0e8c723bda953cf
Keresem :
Sziasztok!

Báromba állandó alkalmazottakat keresek.
Szívesen segítek betanulni újoncoknak is, ahogyan veteránokat is örömmel látjuk a bárban.
Szállást és fizetést ic biztosítunk.
Csatlakoztam :
2022. Nov. 24.
Családi állapot :
Egyedülálló
Play by :
Ian Somerhalder
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 2d91143d9738ce294939bbffff48d2aa


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Pént. Dec. 16, 2022 11:16 pm
Illidary Marquie & Grace Harland


A semmiböl érkezö pillanat
Az élet már csak ilyen múlhatatlan állapot. A festék szárad, én pedig még mindig az ostoba utasításokat intézem. Az anyagok nagy része még mindig hiányzott, hisz szokásomhoz híven külföldről rendeltem a fa árút. Mindig is jobban bíztam az európai kézművesek munkáiba. Az amerikaiak mindig csak kapkodnak, az pedig nem minden esetben kedvez egy hosszútávú tervnek.
A halandóknak mindig is különleges illatuk volt, ahogyan a sneakereknek is egy egyedi topogásuk. Így már távolról hallom a kapkodó lábakat, bár még mindig a fülembe magyaráz a férfi a telefonban, de már egyáltalán nem érdekel, csak eladni próbálja jobban magát.
A festékes vödör koppanására leszek figyelmes, amire gyorsan megfordulok, és a szemeim előtt mutatkozik a döbbenet, ahogyan Grace szinte mint a tekerős filmek sebessége, úgy dől a padló felé.
Ahogyan már egyszer előfordult, most sem gondolkozok. A szeme láttára egy pillanat alatt ott termek mellette, és óvatosan átkarolom, ezzel megmentve őt a földre borulástól. Igazából végig sem gondoltam mit teszek, szinte ösztönösen óvtam meg őt.
- Jól vagy?
Kérdem meg őt aggodalmas arccal, majd döbbenek is rá azonnal, hogy mit tettem. ~ Úgy érzem lesz mit megmagyaráznom. ~ Kezeim közt oly törékenynek tűnik, oly gyámoltalannak, szinte porcelán babaként állítom talpra, hogy utána illendően néhány lépés távolságot tegyek tőle.

Először ártatlannak tettetem magamat, hisz nem tettem semmi rosszat, még sikerült is megmentenem egy kellemetlen fájdalomtól.
A festék közben cipőnket betelíti, én pedig gyorsan hajolok le, hogy felállítsam a vödröt. Hajamat hátra simítom, mint mindig, mikor ideges vagyok, majd egy sármos mosollyal kérdezek.
- Valami történt? Lent volt valami gond?
Lábunkat betelíti a bíbor festék, de egyenlőre most nagyobb gondnak érzem a tekintetét. Így majd utána foglalkozok csak vele.


~ ]Zene ~

Vissza az elejére Go down

Grace Harland
Grace Harland
hell around us
Hozzászólások száma :
37
Korom :
27
Fajom :
ember
Csatlakoztam :
2022. Dec. 04.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Adelaide Kane


blackout frpg

Halandó
Halandó


Rang
: Ember
Szomb. Dec. 17, 2022 1:30 pm
Illidary & Grace


Gyakorta előfordultak velem kisebb balesetek, amikor nem koncentráltam eléggé, mert valami elvonta a figyelmemet. Sokszor megtörtént már, hogy mondjuk megfejeltem a konyhaszekrény ajtaját, vagy annyira elbambultam, hogy neki sétáltam valakinek, netán megcsúsztam egy banánhéjon. Igen, még erre is képes voltam, emlékszem, hogy egyszer még a bokámat is meghúztam egy ilyen miatt. S bár ritkán fordult elő ilyen, úgy tűnt, hogy ez a napom lett az a fekete nap, a balszerencsék sorozatának napja.
Kezdődött azzal, hogy otthon megégettem a pirítóst, majd a kávés zacskó alja kiszakadt, és szanaszét szóródtak a brazil szemek. Emiatt takaríthattam, aztán meg persze késtem a munkából is vagy tíz percet. Még szerencse, hogy Timy már bent volt, Josh-t meg annyira elfoglalták a teendői, hogy szerintem fel sem tűnt neki a késésem.
Bent a munkában még sikerült elvágnom az ujjamat a késsel, így a bal mutatóujjamon volt egy kis ragtapasz. Most pedig, lőn egy bravúros esés részemről. Persze, erről egy kicsit Josh is tehetett, hisz ahogy megláttam, teljesen elvonta a figyelmemet arról, hogy körül is kellene nézni, s nem csak a hátsóját méregetni. De már nem volt mit tenni, megbotlottam, s legbelül tudtam, hogy ez irtó fájdalmas lesz majd. Hiába kapálóztam, semmi esélyem se lett volna. Ám miközben borulva, kétségbeesve csúszott ki a számon egy segélykiáltásnak tűnő nyikkanás, a következő másodpercben már azt éreztem, hogy valaki átkarol még mielőtt földet érnék, s gyengéden talpra állít.
Reflex-szerűen kapaszkodtam a karjaiba, miközben ijedten emelkedett fel, s alá a mellkasom, s közben tekintetem Josh kékjeire tévedt. Döbbenet.
Nagyon nem is láttam, hogy mi történt, mert leginkább csak pánikolva csapkodtam, éppen ezért is döbbentem le, hogy Josh elkapott, s ahogy a gondolatok kavarogtak bennem, úgy kezdett összeállni a kép.
Hallottam, ahogy megszólít, még sem tudtam abban a percben reagálni, csak álltam, mint a cövek, miután levette rólam a kezeit. Arcomról is leolvashatta, hogy megdöbbentem, az ilyen dolgokat sosem tudtam véka alá rejteni.
- Te...- nyeltem egyet, miközben újra ráemeltem pillantásom a kékjeire.
- Te vámpír vagy? - tört fel belőlem a kérdés, egy picit még meg is borzongtam a gondolattól, hisz eddig azt gondoltam, hogy Josh is egy ember.
- Én...- válaszolni se tudtam, annyira összezavarodtam, ráadásul csak ezt követően sikerült felmérnem a károkat, s tapasztalni, hogy lábunkat beterítette a festék, bordó lett a csodafehér snekaerem. Josh meg persze úgy mosolygott rám, olyan szívdöglesztő mód, ahogy szokott, amitől többnyire elönti a pír az arcomat, most viszont csak összefűztem magam előtt a karjaim, mintha védekeznék, s úgy bámultam rá.
- Nem volt gond, csak...a szállító új árlistát hozott, és egy óra múlva visszajönne, hogy felvegye a rendelést. Azt akartam odaadni, csak aztán...- hát igen, sokat beszéltem hirtelen, de ismét rá kellett kérdeznem.
- Josh, miért nem mondtad, hogy vámpír vagy? - egy kicsit érezhette is a megrovást hangomból, igen picit rosszul esett, nem mintha gond lett volna azzal, hogy vámpír, vagy farkas, csak mégis. Kezdtem magam jól érezni a társaságukban, és akkor kiderült, hogy ő nem is ember. És ha ő nem az, akkor még ki nem? Lehet, hogy én volnék az egyedüli??
Vissza az elejére Go down

Illidary Manteqru
Illidary Manteqru
hell around us
Hozzászólások száma :
46
Korom :
704
Fajom :
Vámpir
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 8b98d80963bff9cbb0e8c723bda953cf
Keresem :
Sziasztok!

Báromba állandó alkalmazottakat keresek.
Szívesen segítek betanulni újoncoknak is, ahogyan veteránokat is örömmel látjuk a bárban.
Szállást és fizetést ic biztosítunk.
Csatlakoztam :
2022. Nov. 24.
Családi állapot :
Egyedülálló
Play by :
Ian Somerhalder
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 2d91143d9738ce294939bbffff48d2aa


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Szomb. Dec. 17, 2022 2:16 pm
Illidary Marquie & Grace Harland


A semmiböl érkezö pillanat
Egy pillanatig lefagyva állok döbbent tekintete előtt. Néhány lépés után, már teljesen lényegtelen mennyire megyek hátra. A kérdés végül elhagyja a száját, ami miatt valahol aggódom, de inkább lazára veszem a dolgot. Végül több alkalommal is megkérdezi tőlem, én pedig lepillantok a megrendelő lapra. Egy újabb mosoly keretében vállat rántok.
- Soha nem kérdezted, miért... Talán változik tőle valami?
Billentem oldalra a fejemet, ugyanolyan mosollyal mint eddig, próbálom nem mutatni zavarom.
- Még mielőtt megkérded Sarah is az. A többiek pedig vérfarkasok, amit már biztosan megállapítottál.
Mondom neki, de ugyanolyan mosollyal. Nem közelítem meg, az emberek általában ilyenkor félnek, hogy biztos a vérükre pályázok. Valahogy mindenki a múltban él, egyszerűen képtelenek elfogadni, hogy mások is vannak ezen a világon. Nekem soha nem volt semelyik fajjal gondom, és soha nem voltam az erőszakos táplálkozás híve.
Természetesen nem tagadom, hogy volt rá incidensem, de az sem mostanában történt. Egy lépést teszek előre, hogy a festékben ázott megrendelő lapot felvegyem, majd megpróbálom úgy tartani, hogy ne folyjon az ingemre. A cipőm már így is tocsog a festékben, így lehetőségem sincs rá, hogy megmenthessem. Sóhajtozva nézek az övére is.
- Gyere menjünk le az apartmanba, hogy lemossuk nagyjából ezeket.
A rongyon lépkedve megpróbálok úgy helyezkedni, hogy le vehessem zoknimmal együtt. Természetesen tocsog benne, így próbálom ügyetlenül tartani őket.

A fürdőszoba még nincs kész, így nem-igen van lehetőség ebben a szárnyban rendbe rakni a cipőket. Ha a másik fél nem tiltakozik ellene, akkor óvatos ívben kerülöm ki, hogy az ajtón kimehessek. Természetesen megvárja Grace-t is, és ha nincs ellenére hagyom mögöttem menni, hogy még félelmet se kelthessek benne.
A lépcsőn lefelé haladva oda szólok Timynek.
- Kicsit egyedül leszel, addig tarts ki. Ha gond van, akkor Ashley segít.
Mindannyian tudjuk, hogy az nem éppen egy bölcs döntés lenne, de a vámpír most erre még is mit mondhatna? Zavartan haladok lefelé a lépcsőn, hogy utána a vastag páncélozott ajtó előtt megálljak.
A szabad kezemmel elővéve a kulcs csomót belecsúsztatom az első, utána a második zárba is.
Az ajtót feltárva már óvatosra veszem a figurát, eléggé drágák a bútorok, de még a padló is.
- Kérlek óvatosan, mert nem olyan rég lett kész a társalgó.
Jegyzem meg, majd azonnal a nagy fürdő felé indulok. Mindig is szerettem a nagy helyeket, így az apartmant mindenki csak elégedetten veheti szemügyre.


~ ]Zene ~

Vissza az elejére Go down

Grace Harland
Grace Harland
hell around us
Hozzászólások száma :
37
Korom :
27
Fajom :
ember
Csatlakoztam :
2022. Dec. 04.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Adelaide Kane


blackout frpg

Halandó
Halandó


Rang
: Ember
Szomb. Dec. 17, 2022 2:45 pm
Illidary & Grace



Lehet, hogy túl sokat gondoltam a mosolyok mögé, amiket kaptam, de tényleg azt hittem, hogy jól kijövünk, ezért is ért nagyon váratlanul, hogy kiderült ez a dolog. Testtartásomból, ahogy körbeöleltem magam a karjaimmal, egyértelműen jeleztem némi távolságtartást és próbáltam megbarátkozni a gondolattal, hogy Josh egy vámpír. Elsőre ez bevallom, hogy nehezen is ment, egy kicsit mintha csalódott is lettem volna, hogy kiderült, mit rejt a dögös csomagolás. Hangomban volt is számonkérés, viszont a válasza meglepett, kicsit még a szemöldököm is feljebb csúszott, ahogy fürkésztem tekintetét, s lassan oldalra biccenő fejét. Hogy változik-e? Persze, hogy! Sok minden! Minden.
- Nem… - nyögtem ki elhalkulva, szűkszavúan, aztán meg összepréseltem az ajkaimat, hogy nehogy valami olyasmi csússzon ki a számon, amit aztán majd megbánnék. Természetesen zavart az, hogy így reagált, rosszul esett és ha mondjuk nem ömlött volna ekkora mennyiségben festék a cipőimre, akkor szerintem sietve ott is hagytam volna az árlistával együtt, hogy visszamenjek Timyhez. Josh-nak azonban hihetetlen érzéke volt ahhoz, hogy újra és újra meglepjen. Olyan volt, mintha a gondolataimban olvasna, mert mielőtt még bármit is szóltam volna, már meg is kaptam a választ. Emiatt megint csak zavart döbbenet ült ki az arcomra, s még jobban szorítottam magam köré a karjaimat.
- Remek, jó tudni – mintha egy kicsit gúnyosan törtek volna elő belőlem a szavak, azt hiszem csak így tudtam kifejezni felé azt, hogy rosszul érintett ez a hír. Pedig lehet, hogy jobban tettem volna, ha palástolom az érzéseimet, mert így aztán hogyan is dolgozhatnék tovább itt? A végén majd még kirúg, az meg nem jönne jól éppen most, hogy új albérletbe költöztem.
- Nem gáz, tényleg – utóbbit már egy halovány mosollyal fűztem hozzá, hogy eloszlassam fejéből a negatív gondolatokat, bár talán már késő volt ehhez. Mindenesetre utánozva őt, én is kimásztam a cipőimből, és zokniban lépdelve igyekeztem kikerülni a festéktócsát, de így pechemre a blúzomra rácsöppent a festék a cipőről.
- Ajh, ezt nem hiszem el – morgolódtam, ami csak egy kicsit szólt az ingemnek, nagyobb részt inkább a helyzetnek. A lépcső tetején meg is torpantam, s csak Josh után indultam lefelé, pillantásom röviden körbejárt a bár környékén, s kiszúrtam, hogy Timy épp Travissel társalog, nem is kellett ott lennem, hogy tudjam, miről is lehet szó. Biztos őt is fűzi, ez amolyan hobbi lehet nála.
- Nincs nálam váltóruha – jegyeztem meg Joshnak, miközben elértük az ajtót, amit kinyitott. Korábban még nem jártam odalent, így meglepő látvány tárult elém, a pincehelyiség nagyon gazdagon volt berendezve, olyannak tűnt, mint egy igazi otthon, s minden egyes részéből sugárzott az elegancia.
- Hű, nem tudtam, hogy ez ilyen jól néz ki – jegyeztem meg, ahogy ide-oda tekergetve a fejem, követtem Josht, ügyelve arra, hogy vigyázzak. Megpróbáltam már mást nem összecsöpögtetni magamon kívül, amiből már a farmerem is kapott.
- Jó nagy ez a fürdő – egy pillanatra megtorpantam a bejáratánál, s figyeltem, ahogy Josh beljebb halad. Aztán a kezemben tartott cipőimre néztem, majd a blúzomra.
- Nem akarok összekenni semmit, félek, hogy a csap így festékes lenne – kissé tanácstalanul álltam ott a küszöbnél, túl drágának tűnt a hely ahhoz, hogy csak úgy összemaszatoljam.
- Mióta vagy vámpír? - tört fel belőlem váratlanul a kérdés, mert hát csak nem hagyott nyugodni a gondolat.
Vissza az elejére Go down

Illidary Manteqru
Illidary Manteqru
hell around us
Hozzászólások száma :
46
Korom :
704
Fajom :
Vámpir
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 8b98d80963bff9cbb0e8c723bda953cf
Keresem :
Sziasztok!

Báromba állandó alkalmazottakat keresek.
Szívesen segítek betanulni újoncoknak is, ahogyan veteránokat is örömmel látjuk a bárban.
Szállást és fizetést ic biztosítunk.
Csatlakoztam :
2022. Nov. 24.
Családi állapot :
Egyedülálló
Play by :
Ian Somerhalder
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 2d91143d9738ce294939bbffff48d2aa


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Szomb. Dec. 17, 2022 5:10 pm
Illidary Marquie & Grace Harland


A semmiböl érkezö pillanat

Szavaiból csak úgy árad a száraz gúny, a legtöbb nőnek nem elég, ahogyan neki sem volt az. Grace-en is észre lehet venni a jeleit. Mindig is tökéletesen megéreztem a hazugságokat, még emberként is érzékeny voltam rájuk, hisz ezek a lények oly ármánykodóak... Méltóságteljes állapotukban is a szemedbe tudnak hazudni szemrebbenés nélkül
Egy mélyebb sóhajjal haladok el mellette, hisz tudom, hogy hazudik. Még a lépcső előtt megfordulok egy pillanatra. Szemeimből enyhe csalódottságot olvashat ki, hisz tudom jól, hogy számára minden más.
- Akkor már mást is jeleznék, érzem amikor hazudnak nekem.
Fordulok el tőle, és újra bezárkózom egy álarc mögé. Valahol nem érzem szükségét a magyarázkodásnak. Az igaz, elmondhattam volna neki, de a mostani időkben nem bízhatsz meg csak úgy akárkiben, még csak két hete vettük fel.
Grace már bizonyította, hogy különlegesen jó barista, így nem is áll szándékomban elveszíteni sem. Szükségünk van a munkaerőre, és tudom jól, hogy bőven eléggé elbizonytalanítaná az embereket ha tudná, hogy egy vámpír szolgálja ki őket. A váltóruhára csak megrázom a fejem.
- Biztos találunk neked valamit.
Jelzem, majd a hatalmas előtérben felfigyelek a dicséretre, egy szolid mosolyt húzok a számra, nem kevés időbe telt berendezni, így mindenképp jól esik. Rengeteg munkám, és befektetésem van a helynek a berendezésében, így minden apró csepp bók jólesik.
A fürdőszobába érve szinte a méret sem változott. Hatalmas gigászi fürdő, ahol csak néhány dolgot pillanthat meg az ember. A kád kőrbe szőnyeggel van ellátva, ahogyan a Jakuzzi is. A fürdőkádban akár hárman is kényelmesen elférhetnének, míg a másik már inkább medenceként hat ránézésre.
A csaptelephez lépve el is kezdem a kezembe levő dolgokat lemosni, bár tudom jól, hogy kicsi az esély rá, hogy megmenthessem a cipőmet. A mellettem levő csaptelep felé biccentek.
Bíbor színű folyadék kezd el csurogni a cipőről, míg tekintetem újra a lányra vetül. Szemöldököm megrándul, a legsikeresebb illetlenséget tette fel kérdés gyanánt. Egy vámpírnak a legérzékenyebb pontja mindig is a kora volt. A legtöbb teremtménynek közöttünk nagyban függ a korától az ereje is, így nem is próbálom meg titkolni a döbbenetet az arcomról.
- Mondjuk úgy, hogy a keresztes lovagok számomra még közeli emléknek minősülnek.
Jelzem, majd csalódottan fordulok vissza a kagylóhoz, hogy megpróbáljam valahogy leszedni róla a festéket.
- Nyugodtan használd a másikat, majd később kitakarítom.
Igen! Bizony... Takarítok, mosok, és még főzni is tudok... Még ha nem is magamnak, de mindig is szívleltem az olyan dolgokat, amiben kedvemet lelhetem. Sokáig gondolkoztam rajta, hogy talán a szakácsot is egyszer ki kellene próbálnom. Gouramé séf... Különleges fűszerezések, és tálalási módok... Bizonyára csodálatos érzés lehet, de nem ízlelhetek meg mindent étket, amit főzök, mert akkor én lennék a legbetegesebb vámpír a világon.

Az anyagon óvatosan futtatom a kezemet, hogy minél többet vigyek ki festékből. Szótlanul csinálom, mert valahol inkább már engem is bánt a helyzet. ~ Miért is lenne akkora nagy dolog? Miért lenne bármi is másabb miatta? A halandók olyan szűk látókörűek. ~
Végül egy mosolyt próbálok magamra erőltetni, amiből szinte olvasható a csalódottság.
- Ha szeretnéd, akkor berakhatlak mindig a másik pultos mellé, hogy ha zavarlak.
Valahol szurkálódásnak is szántam, de ezzel együtt éreztetni is akartam, hogy eszembe se jutott, hogy én elbocsájtsam őt. Elégedett vagyok a munkájával, de valahol számomra is sértő a dolog. Mintha valami betegséget terjesztenék, mintha bárki is tehetne arról, hogy más a táplálkozási forrása... Nos mondjuk ez hazugság... De ezek mégis csak az én gondolataim...
Csalódott képet vágok, és türelmesen próbálom hallgatni. Nem éltem a bárban soha vissza a hatalmammal, és továbbra sem fogok. Grace eddig végig csak tündökölt a bárban, és remélem, hogy továbbra is így lesz.



~ ]Zene ~

Vissza az elejére Go down

Grace Harland
Grace Harland
hell around us
Hozzászólások száma :
37
Korom :
27
Fajom :
ember
Csatlakoztam :
2022. Dec. 04.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Adelaide Kane


blackout frpg

Halandó
Halandó


Rang
: Ember
Szomb. Dec. 17, 2022 7:16 pm
Illidary & Grace



Hallottam a sóhaját, érződött belőle, hogy nem tetszett neki a reakcióm, de azt hittem, hogy ennyiben marad majd a dolog. Szépen követtem őt, csöndesen, mert nem igazán voltam most beszédes kedvemben. Máskor mindig csiripeltem neki, állandóan sztorizgattam, s talán néha még az agyára is mentem, ki tudja. Most viszont nem jött belőlem semmi, csak az üresség. Egy vámpír. Ebben természetesen nincs semmi fura, hisz ebben a világban élek, mióta az eszemet tudom, viszonylag korán meg kellett barátkoznom azzal, hogy a világunkban többféle lény is létezik, s el kell fogadnunk egymást. Én el is fogadtam őket, de azzal nem számoltam, hogy majd épp egy vámpír tetszik meg.
Ahogy megtorpant, s rávezettem pillantásom a kékjeire, valami egész mást láttam benne, mint korábban. Máskor olyan zavarbaejtően nézett, néha még tett hozzá egy mosolyt is, most viszont egyértelműen éreztem, hogy nem tetszett neki a megjegyzésem. Arra viszont nem gondoltam, hogy ennyire a vesémbe lát, meglepetten pislogtam, s nyeltem is egyet, ahogy kimondta a hazugság szót.
Nem volt rám jellemző az, hogy hazudjak, pláne nem olyanoknak, akiket még kedvelek is, de hogy is mondhattam volna el neki azt, hogy engem ez miért ért olyannyira váratlanul? Nem mondhattam azt, hogy bocs, azért háborít fel, mert tetszel, és ha nincsenek bent sokan, akkor pohártörölgetés közben rajtad morfondírozok. Hogy az a régimódi forma vagyok, aki még gondol arra, hogy egy napon majd lehetne családja is. Persze, ezzel nagyon is előre rohannék, s amúgy se hittem azt, hogy bármi is lehetne egy főnökkel, de attól még az elmémben élt a varázs.
Hagytam a ködbe veszni szavait, úgy döntöttem, hogy nem reagálok rá, csak követem tovább, némán. Közben mégis csak megtörtem a csöndet, ciki vagy nem, de megint bénáztam, és ilyen felsőben már nem állhattam be a pult mögé. - Köszi – biccentettem, de hiába váltottuk ezt a néhány szót, még mindig éreztem a feszültséget. Én is máshogy viselkedtem, s ő is hűvösnek tűnt. Biztosan azt hitte, hogy mindig hazudok, pedig ez nem volt igaz.
És ami azt illeti, egy kicsit már bántam is azt, hogy olyan elhamarkodottan csúszott ki az a szó a számon. Talán nem is kellett volna semmit se mondanom, akkor nem lett volna ilyen fagyott a hangulat. S hogy megtörjem ezt a kört, és ne higgye, hogy zavarnak a vámpírok, meg amúgy is érdekelt a dolog, rákérdeztem, hogy mennyi idős. Közben a másik csaptelephez sétáltam, s megnyitva a vízcsapot, elkezdtem ledörgölni cipőmről a festéket, de arckifejezéséből máris láttam azt, hogy ezzel a kérdéssel mennyire félrelőttem. Csodálatosan felívelő kapcsolatunk most a mélységek felé zuhant. Éreztem hangszínéből, arckifejezéséből, hogy rosszul érintette ez a kérdés, s kezdtem rájönni arra, hogy nagyon nem értek a vámpírokhoz. Nem gondoltam azt, hogy ennyire érzékenyek lennének, s azt hiszem hibáztam, hogy ebből indultam ki.
- Bocs, nem akartam vájkálni az életedben, csak érdekelt – jegyeztem meg a cipősikálás közben, pedig még számtalan kérdésem lett volna hozzá, de már most úgy éreztem, hogy jobb, ha csöndben maradok.
Rossz kedvem lett, nem szerettem másokkal rossz viszonyban lenni, kifejezetten lehangolt az, ha valakivel összevesztem. Ez viszont még csak nem is veszekedés volt, hanem valami egész más. Már-már kényelmetlenné vált ez a csönd köztünk, mikor Josh-ból előbukkant egy kérdés, amitől megint csak lefagytam.
- Jó, látom, hogy megsértődtél rám Josh – abba is hagytam a sikálást, s még a csapot is elzártam, hogy felé tudjak fordulni.
- Mi? De hát én egy szót se szóltam! - elkerekedtek a szemeim, önérzetes egy vámpír volt, annyi szent.
- Hogy miért lenne bármi másabb? - úgy odamondtam volna egy pillanat erejéig az igazat, de inkább nem tettem, megint csak összepréseltem az ajkaimat, s most bölcsen elszámoltam magamban háromig, mielőtt még válaszolnék.
- Oké, figyelj Josh, nem akartalak megbántani a reakciómmal, és hazudni se akartam. Nincsen semmi bajom a vámpírokkal, se az alakváltókkal, különben nem fogadtam volna el az állást. Rosszul reagáltam, oké? Rosszul reagáltam, mert meglepődtem, mert...mert olyan emberinek tűntél nekem na..mármint, nehogy megint félreérts na – őszintén néztem a szemeibe, ahogy elnézést kértem, hisz tényleg nem az volt a célom, hogy megbántsam. Azt viszont tudomásul kellett vennem, hogy ő egy vámpír, én meg csak egy halandó, s gyorsan verjem is ki a fejemből a vele kapcsolatos kis gondolataimat.
- Megesküszöm, nincs bajom Veletek! - jobbomat a szívem fölé emeltem, balommal meg közben megsimítottam a karját. Ezt mondjuk nem kellett volna, de hát már megtörtént.
Vissza az elejére Go down

Illidary Manteqru
Illidary Manteqru
hell around us
Hozzászólások száma :
46
Korom :
704
Fajom :
Vámpir
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 8b98d80963bff9cbb0e8c723bda953cf
Keresem :
Sziasztok!

Báromba állandó alkalmazottakat keresek.
Szívesen segítek betanulni újoncoknak is, ahogyan veteránokat is örömmel látjuk a bárban.
Szállást és fizetést ic biztosítunk.
Csatlakoztam :
2022. Nov. 24.
Családi állapot :
Egyedülálló
Play by :
Ian Somerhalder
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 2d91143d9738ce294939bbffff48d2aa


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Vas. Dec. 18, 2022 9:29 pm
Illidary Marquie & Grace Harland


A semmiböl érkezö pillanat

A szótlanság szinte tapintható a közegben, nem is tudom eldönteni, hogy melyik is a frusztrálóbb, így inkább nem is teszek köztük különbséget.
Nem volt szokásom a legtöbb dolgot felvenni, de a kor egy olyan kérdés amely a legtöbb vámpír mestert nehezen érinti, így még a legmegbízhatóbb személyeknek se szoktuk elkottyantani a tényleges korunk. Nem bírtam ki, hogy növekvő ellenszenvét ne éreztessem vele, amire fel is kapja a fejét. Még a cipője súrolásával is leáll míg magyaráz. Egy véletlen mozdulattal én magamra fröcskölök egy kevés piros festéket, majd dühödten én is felé fordulok miután elzártam a csapot.
- Persze, hogy megsértődtem, szerinted milyen érzés az a nézés? Mintha valami fertőző betegségre néznél.
Egy pillanatra vissza fordítom a cipőre a tekintetem zavartan, nem vagyok hozzá szokva az érzelmek kinyilvánításához. Gracetől pont nem ezt vártam volna, így mikor újra elkezdi mondani már a szemöldököm is fenn akad.
- Megint hazudsz...
Dühödten vissza nézek a cipőre, majd az ingre meredek. Mérgemben elkezdem kigombolni, hogy aztán a kád szélére dobjam. Szinte teljesen megfeledkeztem az indulatomban Grace magyarázkodására, így a hirtelen jövő simítás meglepetésként ér.
Szavaiból végül igazság is fakad, de ledermedve állok továbbra is. Fejemet enyhén megbillentem, egy gúnyos félmosollyal, a számból érkező válasz már egészen halkan érkezik.
- Igazat mondasz azzal, hogy nem akartál megbántani, de az, hogy elfogadod.... az hazugság. Téged teljesen zavar, hogy az vagyok ami.

Most már nem tudom eldönteni, hogy mit is akarhat tőlem a lány. Szemei fájdalomról árulkodnak, mégis hazudott.... Hazudott, pedig nem kellett volna. Nem tudhatja milyen érzés minden hazugságot előre látni. A világ számomra egy nyitott könyv, és nekem senki nem füllenthet. Ha pedig megpróbálja, akkor készüljön fel a rideg igazságra.
- Ahhoz képest, hogy ennyire undorodsz tőlem..
Szavaim halkan csattannak a másik félnél, majd néhány lépést hátrálok a kád széléig, hogy megigazítsam az inget is. Nem tudok dűlőre jutni a problémával, de végül veszek egy mély levegőt.
- Ha megtudtad volna hamarabb akkor mi lett volna? Szerinted mennyi ember akar egy vámpír tulajdonostól egy koktélt!?...
Egy kicsit hangosabbra sikerült mint akartam volna... És későn döbbenek rá, hogy most még el is szóltam magamat. Így inkább haladok tovább az árral.
- A Kék rózsát azért alapítottam, hogy az emberek boldogok lehessenek, kiszakadnak egy darabig a mindennapokból, nem vetted észre tényleg? Hogy bejönnek az emberek és folyamatosan csak beszélnek a bánataikról? Ezt én csinálom...
Mondom neki... De a vége már igazán halkan kerül terítékre. Zavartan a szemébe pillantok, majd újra neki kezdek.
- A célom egy semleges territóriumot alakítani mindenkinek. Nem vetted észre, hogy a vérfarkasok vagy éppen a vámpírok is milyen békésen elvannak itt az emberekkel is? Itt nincsen senki között különbség! Az a célom, hogy elfogadjanak minket! Számomra csak az-az egyetlen cél, hogy rádöbbenjen a fajtád, hogy nem vérszomjas szörnyetegek vagyunk!
A kád melletti kis szekrényből kiveszek két kefét, majd az egyiket Gracenek dobom, míg a másikkal elkezdem kefélni a cipőmet a csaptelep alatt, újra megnyitom a vizet.
- Emlékszel, hogy van az a kódszámos hűtő a pult alatt? Az a vámpírok hűtője. Vér ampullák vannak benne, én csempészem az italaikba, vagy éppen a sajátomba, hogy megtudjam inni őket nyugodtan.
Kitálaltam... Mindent elmondtam neki amit eddig titok fedett, nem mehet így tovább. Ha tudni akar mindent, hát akkor parancsoljon! Most megtudhatja, és itt már csak az a kérdés, hogy Grace elviseli-e az igazságot.
Szótlanul bámulok rá, de nem érzek bűntudatot, hisz nem tettem semmi rosszat, bár egy kicsit zavartan feszengek előtte félmeztelenül.






~ ]Zene ~

Vissza az elejére Go down

Grace Harland
Grace Harland
hell around us
Hozzászólások száma :
37
Korom :
27
Fajom :
ember
Csatlakoztam :
2022. Dec. 04.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Adelaide Kane


blackout frpg

Halandó
Halandó


Rang
: Ember
Vas. Dec. 18, 2022 10:20 pm
Illidary & Grace


- Milyen nézés, hogyan nézek? - értetlenül pillantottam Josh-ra, miközben kezdtem egyre feszültebb lenni attól, ahogy elkezdte megemelni a hangerejét. Amikor bejöttem a munkába, akkor még egy jó nap elébe néztem, reménykedtem is abban, hogy Josh majd kicsit félreteszi a festést, lejön hozzánk és dumálunk, kicsit majd flörtöl velem. Mert hogy, az utóbbi időszakban azt éreztem, mintha ezt tenné. Most viszont sikerült vele jól összeugranom, s hiába kértem tőle bocsánatot, még mindig sértett volt, és megint meghazudtolt.
- Hé! Ne mond azt, hogy hazudok, mert őszintén kértem bocsánatot – vágtam vissza, miközben pillantásom mozdulataira siklott, ahogy elkezdte magáról dühösen lefejteni az inget. Tekintetem ott ragadt néhány másodpercig a meztelen felsőtestén, de aztán a szavai visszarántottak a bámulásból. Érződött a szavaiból, hogy még mindig sértett, és rosszul esett így látni, szomorúnak, ami miatt meg sikerült megfeledkeznem arról a tényről, hogy vámpír. Emiatt történhetett meg az, hogy miközben próbáltam megértetni vele, hogy tényleg nem zavar, közelebb lépve hozzá még végig is simítottam a karján. Ujjaim alatt megéreztem a bőrét, s csak akkor döbbentem rá arra, hogy mit teszek, amikor újra megszólalt. Észbe kaptam, de ekkorra már kihátrált az érintésem alól, én meg úgy kaptam vissza magam köré a karjaimat, mintha valami rosszat tettem volna. Zavartság lett úrrá rajtam, mely keveredett a rossz kedvemmel, ráadásul még Josh is feszítette a húrt, s egyre nehezebben fojtottam vissza a gondolataimat. Már a cipőmet se volt kedvem kefélni, s ahogy nekem esett, dühösen tettem az eszközt a csap szélére.
- Akkor talán nem éltem volna bele magam abba, amit kezdeményeztél! És akkor nem gondolkodnék rajtunk, basszus! - vágtam hozzá dühösen, kicsúszott a számon az, amit nem akartam neki elmondani, mégis kihozta belőlem. De csak ezután eszméltem fel, hogy mit is mondott előzőleg. - Várj, mit mondtál? Te vagy a tulajdonos? - a kérdésem után elcsöndesedtem. Összeszorítottam az ajkaimat, karjaimat még mindig szorosan tartottam magam körül, s hátammal a falnak dőltem. Csak hallgattam őt, s mély csalódás telepedett rám. Szóval valójában ő a tulajdonos, és minden mese volt, amit beszélgettünk. Valójában nem is Josh.
Nem szólaltam meg, de már bántam, hogy az orrára kötöttem a dolgokat, hisz jobb lett volna, ha befogom a számat. De most is szembesülnöm kellett azzal, hogy még mindig egy naiv liba vagyok, akit megvezetnek a férfiak. Timynek igaza volt, minden pasi szemét a maga módján. Én meg voltam olyan ostoba, hogy bedőltem a sármjának. Még szerencse, hogy nem történt köztünk semmi.
- Hát gratulálok, remek szórakozóhelyet hoztál össze Főnök – nyomtam meg végül a szót, enyhe gúnnyal átitatva a szavaimat, de nem bírtam tovább ránézni, és szembesülni kavargó érzéseimmel. Nem ígért semmit, mégis többet képzeltem annál, mint ami történt, s most elárulva és becsapva éreztem magam.
- Megyek, lecserélem ezt a vackot, mert dolgoznom kell- utaltam ezzel a festékes blúzomra, majd sarkon fordulva kimenekültem a szobából, hogy megbirkózhassak a feltörni vágyó érzéseimmel. Szemem sarkából kibuggyant egy könnycsepp, emellett harag is tombolt a mellkasomban. Fogalmam se volt, hogy melyik hálószobába trappolok be mezítláb, de random felnyitottam az egyik szobát, hogy aztán az ott lévő szekrénybe kutassak. Pechemre férfi ruhák lógtak a szekrényben, ha tippelnem kellett volna, azt mondom,hogy Ryan szobája, de ez se érdekelt. Csak akartam keresni valami száraz és tiszta rongyot, hogy visszamehessek dolgozni, és elkerülhessem Josh-t, vagyis Illidaryt. A nyitott szekrényajtó előtt állva lekaptam a blúzomat, s elkezdtem feltúrni a szekrényt, hogy felkapjam az első kezem ügyébe akadó textilt, teljes káosz, csalódottság és düh uralta a lelkemet.
Vissza az elejére Go down

Illidary Manteqru
Illidary Manteqru
hell around us
Hozzászólások száma :
46
Korom :
704
Fajom :
Vámpir
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 8b98d80963bff9cbb0e8c723bda953cf
Keresem :
Sziasztok!

Báromba állandó alkalmazottakat keresek.
Szívesen segítek betanulni újoncoknak is, ahogyan veteránokat is örömmel látjuk a bárban.
Szállást és fizetést ic biztosítunk.
Csatlakoztam :
2022. Nov. 24.
Családi állapot :
Egyedülálló
Play by :
Ian Somerhalder
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 2d91143d9738ce294939bbffff48d2aa


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Hétf. Dec. 19, 2022 8:19 pm
Illidary Marquie & Grace Harland


A semmiböl érkezö pillanat

Nem válaszolok Grace vissza kérdezésére, mindig is illetlenségnek tartottam vissza kérdezni egy egyértelmű válaszra. Az arcom még mindig haragot tükröz, de belül inkább csak zavart érzek. Nem is tudom, hogy mi vitt rá, hogy össze vesszek vele. Egyáltalán nem gondoltam volna, hogy ilyen fog történni. Egyszerűen természetellenes szúrást éreztem a mellkasomban.
Rá förmed a vádjaimra, de én csak legyintek, hisz nem kell megmagyaráznom a nyilvánvalót. Nagyon is tisztában van vele, hogy mikor hazudik, csak az lehet számára új, hogy én is ugyanúgy tudom.
Szó-szót követ, ami pedig az igazságérzetemmel hozom párhuzamba. Tapintása talán egy pillanatig tart, mégis melegség árad belőle, amely már a vámpíroktól távol áll. Régóta nem áraszt ily melegséget testünk.
Gúnyolódásom célt talál, és a semmiből harag tőr fel Graceből.
Szavai előtt csak döbbenten állok, tekintetem meglepettségről árulkodik, valahol belém fojtotta a szót, mégis dermedten meredek rá.
Csak bámulom, ahogyan kioszt, majd elvonul az egyik szoba felé, döbbenten, és természetesen megalázva. ~ Most mégis mi a francot kezdjek? ~ Enyhén festékesen, csak állok ott, mint egy szerencsétlenség. Ez így nem mehet tovább. A fürdőből kilépve elindulok a bejárati ajtó felé, majd bezárom mindkét zárat. Nem fogom hagyni, hogy ennyivel megússza, nem olyan fából faragtak, hogy ezt szó nélkül tűrjem.
Besuhanok a nyitott ajtón keresztül a szobába, majd a szekrény mellé támaszkodok. A lány éppen Ryan szekrényét túrja fel, szegény farkas most pórul jár, hogy nem képes soha bezárni az ajtaját. Nemsokára bővítenünk kell a lenti szobák számát, hisz egyre jobban gyarapszunk, bár itt most nem ez a lényeg. Dühödten fixírozom Grace-t, ahogy melltartóban próbál válogatni az ízléstelen göncök között.
- Ilyen ingbe biztosan nem fogsz a pultba állni, ezt most meg mondom neked.
Ha rám néz, akkor kap egy flegma nézést, de tekintetem valahogy mégis végig méri. Akarva? Vagy talán akaratlanul? Nem tudnék erre válaszolni... Mégis továbbra is érzem azt a fojtó szúrást mellkasomban, amire nem nagyon volt példa holtom során.


A szobát inkább elhagyom, a nappali egyik hosszú díványára heveredek, amit gyakran használni szoktam. A bárhűtőből kiveszek komótosan egy ampulla vért, majd a kedvenc bourbonömet húzom magam mellé. A cipőket később megcsinálom, erre most inni kell... ~ Talán később veszek neki egy újat, ha már én hibáztam azzal a festékes vödörrel. ~ Nem áll szándékomban levonni a fizetéséből... Vagy mégis? Megérdemelné... Vagy nem? A folytonos szúró érzés a mellkasomban szinte megállíthatatlanul kínoz, aligha doboghat ott már valami, mégis dühítő, frusztráló érzés. A legszívesebben megszabadulnék tőle. Bár már nincs a tekintetem előtt, mégis olyan mintha még mindig előttem táncolna, látomásként idézem fel a fejemben testét, haját, s tüzes szemeit. Tekintetem eddig csak alkalmanként futott végig Gracen, de most valahogy más. Szemeimet alig tudtam levenni róla, szinte kínoz a látvány. Haragot érzek, és bánatot, folytó és szúró érzés párhuzamát... Nem tudom megmagyarázni,
A vért bele öntöm a pohárba, majd egy kevés italt töltök rá. Már csak a gúnyos mosoly kell, és így várom őt. Lábaimat keresztbe téve pohárral a kezemben, bármilyen ruhába is jön ki, szimplán megrázom a fejem.
- Ebben a pultban nem szolgálsz ki.
Iszok egy kortyot az italomból, szemeimet továbbra se tudom levenni róla, az a mérges tekintet megbabonáz. Talán az, hogy nem fél tőlem? Nem érzi azt amit a legtöbb ember? Talán... De mégis ahogy végig nézek rajta... Felsóhajtok.
- Mit szólnál, hogy ha Sarah ruhái közül válogathatnál?
Enyhén próbálom csitítani, ameddig észre nem veszi, hogy be van zárva ide. Akkor fog igazán kiakadni, amikor rádöbben, hát még, hogy kettesben vagyunk. A topogó lányon tartom tekintetem, de mikor rám néz... Próbálok mindig eltekinteni... Egy darabig csak szótlanul ülök, és próbálom élvezni az italom... Csak remélni tudom, hogy még nem fogja rángatni a kilincset.
- Én tehetek a cipőd állapotáról, holnap veszek neked egy újat. Sarah szobája fent a középső szoba, nézz onnan valami ruhát.... Kérlek...
Az utolsó szót szinte kipréseltem a számon, tudom jól, hogy hova küldöm, és azt is tudom, hogy Sarah soha nem volt szégyenlős típus, így már érdeklődve várom az új műsor számot.



~ ]Zene ~

Vissza az elejére Go down

Grace Harland
Grace Harland
hell around us
Hozzászólások száma :
37
Korom :
27
Fajom :
ember
Csatlakoztam :
2022. Dec. 04.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Adelaide Kane


blackout frpg

Halandó
Halandó


Rang
: Ember
Hétf. Dec. 19, 2022 9:28 pm
Illidary & Grace


Annyira elcseszett volt ez a délután, hogy ennél rosszabbat még festeni sem lehetett volna. Ideges voltam, borzasztóan csalódott és dühös. Dühös magamra, hogy még mindig nem látok át az embereken, vagyis, most már a vámpírokon. Általában jók a megérzéseim és az ösztöneim, rá kellett volna jönnöm már a legelején arra, hogy Josh valójában nem is Josh, hanem maga a főnök, de annyira elvarázsolt azokkal a kék szemeivel, hogy ha nem történik meg a balesetem, akkor lehet, hogy soha nem is tudom meg, mi folyik a háttérben. ~ Nyugi Grace, kapd össze magad ~ Próbáltam gondolataimban lehiggadni, bár szegény Ryan ruhái közül néhány így is bánta, ahogy megrángattam egyiket a másik után a sorban.
Végül egy fehér ingre esett a választásom, jobb volt az összefestékezett blúzom helyett, amit már dobtam is félre, hogy magamra ölthessem a férfiinget. Ekkor azonban majd rám hozta a frászt Josh, olyan váratlanul támaszkodott meg ott a szekrény mellett.
Ráemeltem a pillantásom, de most inkább csak haragot vélhetett felfedezni tüzes íriszeimben, sem mint az izgalmas kis játékot. Szólni nem szóltam hozzá, csak folytattam tovább a műveletet, s bújtattam le a vállfáról a szövetet. A mozdulatban azonban megtorpantam, s újra rávezettem a tekintetem.
- Hát pedig ez lesz rajtam, mert nem fogok melltartóban mászkálni, az is biztos - vetettem oda, s magam is meglepődtem azon, hogy milyen határozottsággal szóltam a férfihez. Mintha nem is ő lett volna a főnök, mintha a beosztott-alkalmazott viszonyon túl valami sokkal erősebb szikra csiholta belőlem elő ezeket a szavakat. Ráadásul még a tekintetét is magamon éreztem, ami viszont zavart. Nem volt joga hozzá, hogy így fixírozzon, azután, hogy nem volt velem őszinte. Meg amúgy is…bahh.
- Megtennéd, hogy kimész? - kértem, bár hangomból érezhette, hogy leginkább utasítom. Igazából nem is volt kedvem vele beszélni, sőt, látni sem akartam, és ha nem ez lett volna a munkahelyem, a legfontosabb anyagi forrásom, akkor talán már rég magam mögött hagytam volna az egész kócerájt. Most kimondottan rám fért volna egy pohár whiskey, amit legutóbb Sarah-tól kaptam, csak hát ő is pont most nem volt a bárban, mikor jól jött volna egy női támasz. Bár…jut eszembe, mint kiderült, ő is vámpír, tehát lényegében ő sem volt velem őszinte. Remek. Elég volt pár másodperc ahhoz, hogy a semmibe porladjon egy kezdeti barátság, és egy lehetséges románc. Egy- null a vámpírok javára.
Az inget közben magamra vettem, de azt hiszem, igaza volt, mert rájöttem, hogy ez bizony túl nagy. Nem gondoltam, hogy találok bármi kisebbet, de tovább kutakodtam, s ekkor egy világos pólón akadt meg a pillantásom. A póló mégis csak kisebb, mint egy ing, így azt húztam magamra, de mivel még így is hosszúnak bizonyult, a hasamnál kötöttem rá egy kis csomót, így senki nem mondta volna meg, hogy ez egy férfi póló. Ebben a szerelésben hagytam el a hálószobát, de ekkor máris magamon éreztem Josh tekintetét. Pedig azt hittem, hogy elment, de nem. Ott ücsörgött, itallal a kezében. El akartam sétálni mellette, egyenesen a kijárat felé, de alig pár lépés után megtorpantam, s éreztem, ahogy a feszültség újra szétárad a testemben.
- Na most ezzel meg mi bajod van? Az ing oké, nagy volt. De ezzel mi a bajod? - értetlenül tártam szét a karjaimat, kezdtem azt érezni, mintha neki semmi se lenne jó most , hogy összevesztünk.
- Sarah ruhái közül? Most komolyan az a bajod, hogy egy pólóban vagyok? - hihetetlenül felbőszített, jól ismertem Sarah stílusát, ő azért többnyire kitette azt, amilye van, de eddig tőlem a főnök ezt nem várta el. Én is pólókban vagy blúzokban jöttem be, farmerben és sneakerrel, de valamiért a főnökúr őnagysága most úgy gondolta, hogy ez már nem jó. Kiment a divatból, vagy a csuda tudja. Nagyon bőszített, össze is préseltem az ajkaimat, mintha még a kezem is ökölbe szorult volna.
- Oké, ha ennyire ragaszkodsz hozzá, lecserélem, de aztán megyek dolgozni! - jelentettem ki határozottan, ridegen, s elindultam az egyik irányba, de a vámpír szavaira megtorpantam.
- Nem kell venned újat - dünnyögtem, kicsit azért is voltam morcos, mert totál rossz irányba indultam, s neki kellett rám szólnia, hogy merre is van Sarah szobája. Ezért száznyolcvan fokos fordulattal indultam meg a másik irányba, egyenesen arra, amerre mondta, majd megálltam az ajtó előtt. Egy pillanatra csak lehajtottam a fejem, nem hiányzott nekem ez a stressz és a feszültség, haza akartam menni. Egy pillanatra átfutott az agyamon az, hogy felmondjak. Hogy most lenézzek rá a galériáról, és odamondjam, hogy ennyi volt, viszlát.
De aztán eszembe jutott, hogy drága az albérlet, hogy Billhez már nem mehetek vissza dolgozni, s hogy hirtelen egyik napról a másikra nem tudnék leakasztani egy ilyen jólfizető állást. Addig viszont kénytelen voltam tűrni.
S miután beláttam, hogy nem lenne jó ötlet elhamarkodott döntést hozni, bementem Sarah szobájába, s kinyitottam a szekrénye ajtaját. Hát…ott aztán volt minden, az egyik sarokból befigyelt egy bordóplüssös bilincs, de inkább nem is akartam tudni azt, hogy mire is szolgál. Már így is kellemetlen érzéssel töltött el az, hogy valaki más szekrényében turkálok. Tulajdonképp nem is akartam hozzányúlni a ruháihoz, mert nem akartam tiszteletlenül viselkedni. Éppen ezért kisétáltam a szobából, s megállva a korlátnál, lepillantottam Illidary-re.
- Gyere fel, és válassz akkor egy ruhát, hogy mi az, amiben kimehetek a pultba dolgozni - közben összefűztem mellkasom előtt a karjaimat, s ezek után azt vártam, hogy a főnök jöjjön, és akkor ő adja a kezembe azt a ruhát, amit felvehetek. Már nehogy engem szidjon majd le Sarah, ezt majd játsszák le egymás között.
Vissza az elejére Go down

Illidary Manteqru
Illidary Manteqru
hell around us
Hozzászólások száma :
46
Korom :
704
Fajom :
Vámpir
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 8b98d80963bff9cbb0e8c723bda953cf
Keresem :
Sziasztok!

Báromba állandó alkalmazottakat keresek.
Szívesen segítek betanulni újoncoknak is, ahogyan veteránokat is örömmel látjuk a bárban.
Szállást és fizetést ic biztosítunk.
Csatlakoztam :
2022. Nov. 24.
Családi állapot :
Egyedülálló
Play by :
Ian Somerhalder
♱ ♱ ♱ :
Grace & Illidary   // A semmiből érkező pillanat // Zárva 2d91143d9738ce294939bbffff48d2aa


blackout frpg

Mestervámpír
Mestervámpír


Rang
: Vámpír
Kedd Dec. 20, 2022 7:23 pm
Illidary Marquie & Grace Harland


A semmiböl érkezö pillanat
Soha nem gondoltam volna, hogy egy halandóval fogok vitatkozni a saját báromban, főleg arról, hogy mi az amit nem kéne a másik szekrényéből eltulajdonítani. Ryan ingjénél marad végül, ami alapból ízlés ficamra vall, mégis a választékból a legjobbat hozta ki.
Mindenképp hagy maga után kívánni valót, bár nem hinném, hogy van olyan ruha, ami ténylegesen nem állna jól neki. Ennek ellenére sem tudnám elviselni a bárpultban így. Egy dolgot mégis el kell fogadnom tőle, öltözés közben nem illik másokat bámulni, az ellenkező nemből. Csak néhány perce történt, mégis óráknak érzem, hogy Gracel vitázok. Ha valaki azt mondta volna nekem, hogy ilyen problémáim lesznek vele, talán még kőrbe is röhögtem volna az illetőt. A lány mindenekfelett áll, szemfüles a munkája terén, és hatékonyan dolgozik mindenhol, most mégis iszonyatos haragot érzek iránta, bár ezt a szorító érzést is megtudnám magyarázni. Reménykedtem benne, hogy a próbaidő után félre hívhatom őt, és Sarahval elmondhatjuk neki, de ahogy minden terv, ez sem volt eléggé kidolgozott. Én balga aggódtam az épsége miatt, így pórul is jártam.
A harag számomra általában egy néhány perces folyamat, felkapom a vizet, majd néhány levegővétel után foszlik is szét bennem, de most valahogy teljesen más az érzés.
Végtelen haragot érzek, és mindenáron ellene akarok vallani, azt akarom, hogy itt legyen, de közben azt is, hogy ne. Ezt mégis ki tudná megmagyarázni? Idegesítőek a halandók...
Nem kell neki kétszer mondania, kényelmesen elhelyezkedtem a kedvenc kanapémon, hogy békésen fogyaszthassam a bourbonomet, míg ő próbálja magát Kék Rózsa állapotúra varázsolni. A gondolataim néhány korty után már messze járnak, valahogy a fejemben inkább az játszik, hogy mosolyogva fog kilépni abból a szobából, hogy utána egy könnyed körbe fordulással megmutathassa a legújabb kötényét. Én pedig mosolyogva dicsérhetném meg, hogy milyen jól áll rajta.
Háh... Ezt hívják hiú ábrándnak... Helyette mérges tekintettel és robusztus léptekkel, és természetesen egy polóban, ami jól áll neki, de még mindig nem egy baristát látok benne. Ez mélyen érinti őt, mégis tisztában van vele, hogy egy bárban minimum az ing.
Soha nem gondoltam volna, hogy elő kellene írni munkaruhát, de így végig gondolva... Talán úgy kellene tennem, bár akkor szükséges lenne alkalmazottaknak egyedi ruházatot készíteni, az pedig költséges.
Kénytelen vagyok Sarah szobája felé irányítani, hisz így nem szolgálhat fel, továbbra sem tetszik neki a helyzet, szívveréséből, illetve lépteiből feltételezve továbbra is a feszültség irányítja testét. Talán a képességemet kellene használni rajta? Nem... Nem szabad... Nem tenném ezt Gracel... Nem venném el a szabad akaratát, még ha ilyen idegesítő is.
Igazán vonzónak találom, hogy ilyen bátran felesel velem, kevesen merik ezt megtenni, de ő ugyanolyan határozott, mint amikor megismertem. Valahol nem számít neki, hogy az vagyok ami, akkor mégis miért hazudott? Nem tudhatom... Áhh... Soha nem szerettem azokat a dolgokat, amiket nem tudtam, így próbáltam mindig szélesíteni a tudásom. A kijelentés hallatán megrándul a szemöldököm, pont én?
Italom maradékát legurítom a torkomon, majd egy mosoly keretében felállok. Villám sebességgel termek előtte, de természetesen gúnyos mosollyal már.
- Biztos tőlem óhajtasz ruházati tanácsokat?
Ha meglepődik a lány, akkor mélyen meghajolva gúnyos bocsánatot kérek tőle.
- Elnézését kérem a kisasszonynak.
Természetesen utána azonnal a szobába lépek, ahol már megszokottan közlekedek. Tudom, hogy hol tartja a blúzokat Sarah, így csak néhány lépést teszek a megfelelő szekrényig. Mostanában gyakran láttam válogatni őt, hisz mindig próbálja a legújabb divatot követni, ízlése mindig is volt.
Kiválasztok egy szolid fehér blúzt, amit már néhányszor láttam is rajta, majd az ajtón újra kilépve a kezébe adom. Egy mélyebb sóhajjal megpróbálkozok a lehetetlennel.
- Grace... Beszéljük meg kérlek.
Hangomat lehalkítom, amennyire csak lehetséges, majd szemeibe meredek.
- Figyelj... Megértelek, és sajnálom, hogy nem mondtuk el neked, de kérlek értsd meg, vagy legalább hallgass meg.
Jelzem neki, majd amilyen gyorsan suhantam elé, olyan gyorsan suhanok az ajtóhoz, hogy pillanatok alatt ki nyissam. Még véletlenül se vehesse észre, hogy bezártam. Ugyanazzal a tempóval már újra a kanapéhoz megyek, majd felnézek rá.
- Kérlek.
Mutatok rá díványra, hogy megpróbáljam meggyőzni.

Elsuhanok gyorsan a szobámba, ami ugyanúgy nyitva van mint a többi. Egyáltalán minek hagyjuk ezeket nyitva? Most már valahol bánhatom ezt is...
Egy fehér inget kikapva, már suhanok is vissza a díványhoz, hogy már a szeme előtt vegyem fel. A nyakához hozzá ragadt az egyik nyakkendőm, ami már feltehetőleg előre volt készítve valamelyik napra.
Az inget lassan begombolom, de közben a lányt nézem, ha nem vonult be a szobába. A fejemben csak újra lelki szemeimmel látom, ahogyan lassan lépdel le a lépcsőn, miközben ugyanolyan tempóval veszi fel azt a bájos fehér blúzt.
A hűtőből előveszek egy újabb ampullát, hogy a poharamba töltsem, majd egy másik poharat is veszek mellé, hogy mind kettőbe kerüljön bourbon.
Nem szokásom megosztani mással a kedvenceimet, de most kivételt teszek, ha hajlandó békülni.


~ ]Zene ~

Vissza az elejére Go down

Grace Harland
Grace Harland
hell around us
Hozzászólások száma :
37
Korom :
27
Fajom :
ember
Csatlakoztam :
2022. Dec. 04.
Családi állapot :
szingli
Play by :
Adelaide Kane


blackout frpg

Halandó
Halandó


Rang
: Ember
Pént. Dec. 30, 2022 6:16 pm
Illidary & Grace



Nagyon a bögyömben volt már a pasi, főleg miután kibökte, hogy már a póló sem jó. Korábban még az inget kifogásolta, most meg mégis valami mást kellene felvennem? Hát mégis ki a jó fészkes fene tud kiigazodni a férfiakon? Pláne a vámpírokon?
- Argg felhergelsz – morogtam oda, miközben még az ujjaimat is annyi irányba nyújtottam, ahány felé álltak, csak hát ennek semmi haszna nem volt, legfeljebb némi feszültséglevezetésként funkcionált. Josh pedig lényegében azt akarta, hogy túrjam fel egy másik vámpír szekrényét, és csak úgy vegyek ki valami ruhát Sarah ruhái közül. Ezt azért még ő sem gondolhatta komolyan, emiatt is sétáltam ki a szobából, hogy őfelsége pöffeszkedő uraságot kimozdítsam kényelmes pozíciójából. Ha annyira azt akarja, hogy vegyek fel másik ruhát, akkor tegyen is érte!
- Nem Josh, nem tanácsot akarok, hanem hogy akassz ki valamit Sarah szekrényéből, nehogy a végén még az én nyakam bánja, hogy feltúrtam a szekrényét! - szóltam vissza, s közben még a szemöldökömet is ráncoltam, karjaimat meg védekezően fűztem magam köré, s meg sem moccantam onnan, míg nem láttam azt, hogy végre megemelkedne, és elindulna felém.
- Azt hittem, ez gyorsabban megy nektek...- ha már ő is gúnyos volt, én is oly módon szúrtam oda, utalva a „lassúságára”, amivel bevette azokat a lépcsőfokokat. Kezeimet továbbra is magam körül tartottam, s mikor átlépte a szoba közepét, az ajtófélfának támaszkodva figyeltem, hogy vajon mire is esik majd a főnök úr választása.
Egyik szemöldököm feljebb csusszant, ahogy megláttam felém libbenni azzal a fehér blúzzal, mit ne mondjak, meglepett, mert Sarah-n eddig többnyire mélyen dekoltált, extrém ruhadarabokat láttam, ez meg azokhoz képest tényleg szolid volt.
- Na, ez majdnem olyan, mint amit legelőször húztam magamra – utaltam ezzel Ryan ingjére, ahogy pillantásom Josh tekintetébe fúrtam, s átvettem tőle a blúzt. Ekkor lepett meg azzal, ahogy hozzám szólt, most annyira más volt, s szinte már zavarba ejtő volt az, ahogyan a szemeimbe nézett. Láttam, ahogy formálja a szavakat, értettem is, amiket mond, s hazudnék, ha nem gondolkodtam volna el azon, amit kért tőlem. A pillanatot azonban meg is szakította azzal, hogy vámpírként oly gyorsan suhant el mellőlem az ajtóhoz. Pislogtam is párat, hogy hová tűnhetett, de így legalább átvehettem a blúzt úgy, hogy nem leselkedett. Fel is öltöttem magamra Sarah blúzát, ami épp hogy passzolt rám, begomboltam, majd a kanapéhoz sétáltam. Josh az ülőalkalmatosságra mutatott, gondolom azt szerette volna, hogy helyet foglaljak, de aztán megint csak ott hagyott, ez a suhangatás is kezdett már az agyamra menni.
- Stop! Megtennéd, hogy nem...nem suhangatsz itt összevissza? Mert ez zavar, oké, hogy vámpír vagy, de ezt még szoknom kell – nem voltam bunkó, inkább csak kértem őt, hisz tényleg barátkoztam még a gondolattal, hogy Josh nem az a pasi, akit eddig ismertem.
És ha a suhangatás nem lenne elég, azt tetézve még el is kezdett előttem ott öltözködni, amit nagyon nem kellett volna végig néznem, de egy időre mégis rajta akadt a pillantásom, csak aztán ráeszmélve arra, hogy épp a hasán futtatom végig a tekintetem, zavartan fordultam sarkon, nyeltem egyet, majd egy pillanatra lehunytam a szemeimet. - Kész vagy? - lopva hátra lestem, de ekkor már kitöltött két pohár italt, hát tényleg túl gyors volt, nagyon gyors.
- Josh, értékelem a bocsánatkérést, nem haragszom, oké? Csak...ezt nehéz megmagyaráznom neked – jegyeztem meg, miközben bal kezem ujjaival már a nyakamat birizgáltam. Hogy lehetett az, hogy a haragom ellenére mégis ennyire vonzónak találtam?
- Szerintem nem kéne innunk, még munkaidő van – jegyeztem meg neki, finoman utalva arra, hogy nem szeretnék Ashley módjára napközben vedelni, meg tényleg kellemetlenül éreztem magam, s jobbnak láttam, ha menekülök, még mielőtt valami hülyeséget csinálnék.- És inkább jobb, ha megyek dolgozni, szia! - s azzal a lendülettel fordultam is sarkon, sietősen szedve lábaimat a kijárat felé, aminek ajtaját húztam is be magam után.
A szívem dobogott, sok minden kavargott bennem, egy részem csalódott, a bizalmamat vesztettem, egy másik részem viszont arra vágyott, hogy visszakanyarodjak, megigyam vele azt az italt és megcsókoljon végre. De nem! Ne legyél hülye Grace, ő nem egy ember!
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom
hell around us


blackout frpg

Vissza az elejére Go down
 

Grace & Illidary // A semmiből érkező pillanat // Zárva

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
blackout :: Játéktér :: Külváros :: Kék Rózsa bár :: Emeleti iroda-